10 ارز دیجیتال برتر + تحلیل و نمودار قیمت

10 ارز دیجیتال برتر + تحلیل و نمودار قیمت

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

با وجود افزایش گاه به گاه قیمت ارزهای دیجیتال ، تحلیل تکنیکال نشان می دهد روند غالب برای مدتی نزولی باقی خواهد ماند. همبستگی زیاد بیت کوین (BTC) با بازارهای قدیمی مشکل ساز است ، به خصوص که بازارهای سهام ایالات متحده همچنان در روند نزولی ثابت باقی مانده است. میانگین صنعتی داوجونز برای هشتمین هفته متوالی در روند منفی قرار دارد و شاخص بورسی S&P 500 در آستانه سقوط به بازار نزولی قرار دارد.

الکس ماشینسکی، مدیر عامل سلسیوس (CEL) معتقد است که فروشندگان کوتاه مدت در وال استریت به دنبال هر گونه ضعف در مورد شرکت های ارز دیجیتال هستند تا با گرفتن پوزیشن فروش روی آن سهم باعث نابودی آن شوند.ماشینسکی «کوسه‌های وال استریت» را به دلیل سقوط ترا (LUNA) و تلاش برای بی‌ثبات کردن تتر (USDT) و Maker (MKR) و «بسیاری از شرکت‌های دیگر» از جمله سلسیوس سرزنش کرد.

بازارهای نزولی اگرچه در کوتاه مدت دردناک هستند ، اما فرصت خوبی برای سرمایه گذاران بلند مدت به حساب می آیند.با این حال ، مهم است به خاطر داشته باشید که وقتی دوباره روند صعودی آغاز شود ، ارزهای دیجیتال به شکوه سابق خود باز نمی گردند.هر بازار صعودی به طور کلی دارای مجموعه جدیدی از رهبران است.از این رو، معامله گران باید سعی کنند به جای خرید جامانده های بازار، ارزهای دیجیتالی که در بازار پیشرو هستند را شناسایی کنند.نیک کارتر به خوبی خاطرنشان کرد که همه چیز برنمی گردد و “بعضی چیزها برای همیشه می میرند.”

آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها می‌توانند به پایین‌ترین سطح اخیر خود برسند یا خریداران با موفقیت از حمایت‌ها دفاع خواهند کرد؟

بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را مورد بررسی قرار بدهیم تا متوجه شویم:

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

قیمت ارز دیجیتال بیت‌کوین در 19 می (29 اردیبهشت) از حمایت قوی خود به 28,630 دلار بازگشت، اما خریداران نتوانستند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند که این نشان می دهد فروشندگان هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود ادامه می دهند.

فروشندگان تلاش می کنند تا قیمت را به زیر 28,630 دلار برسانند و در صورت موفقیت ممکن است قیمت بیتکوین به پایین ترین سطح قیمتی در 20 می (30 اردیبهشت) یعنی 26,700 دلار ریزش کند. این قیمت یک سطح حمایتی مهم برای خریداران محسوب می شود زیرا در صورت شکست این حمایت بیتکوین می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد.

حمایت های مهم بعدی در محدوده قیمتی 25,000 دلار و سپس 21,800 دلار هستند.

اگر قیمت از 28,630 دلار بازگردد و از خط روند نزولی بالاتر برود نشان دهنده ی خرید زیاد بیت کوین در سطوح پایین تر قیمتی هست، در مرحله ی بعد خریداران سعی می کنند قیمت را به میانگین متحرک نمائی 20 روزه (32,332 دلار)برسانند و در صورت موفقیت، بیت کوین می تواند به سطح اصلاح فیبوناچی 61.8% در 34,823 دلار افزایش یابد.

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

ارز دیجیتال اتریوم در 18 و 19 می (28 و 29 اردیبهشت) به زیر خط حمایت فوری 1,940 دلار شکسته شد اما خریداران اجازه ریزش بیشتر قیمت را ندادند با این حال نتوانستند قیمت را به بالای مقاومت 2,159 دلار برسانند.

در 20 می (30 اردیبهشت) فروش قوی ETH در سطوح بالاتر قیمت را به خط روند صعودی رساند. اگر قیمت به زیر خط روند صعودی سقوط کند،این کاهش می تواند باعث رسیدن قیمت به حمایت مهم 1700 دلار باشد.فروشندگان برای شروع مرحله ی بعدی روند نزولی باید قیمت را به این سطح برسانند.

در غیر اینصورت اگر قیمت از سطح فعلی یا 1700 دلار افزایش یابد، پیشنهاد خرید با کاهش قیمت همراه است . اتریوم یک بار دیگر تلاش خواهد کرد تا مقاومت موجود در 2159 دلار را برطرف کند که در صورت موفقیت نشان می دهد قیمت اتریوم ممکن است به کف رسیده است.

تحلیل ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) در چند روز گذشته نزدیک به مقاومت 320 دلار تثبیت شده است. تثبیت فشرده در نزدیکی مقاومت نشان می دهد خریداران به دلیل انتظار بهبود از موقعیت خود خارج نمی شوند.

اگر خریداران قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی بین 320 دلار و متحرک نمائی 20 روزه (326 دلار) برسانند می تواند نشان دهنده ی به کف رسیدن قیمت بایننس کوین باشد .

در مرحله ی بعد بایننس کوین حرکت خود را به سمت میانگین متحرک 50 روزه (381 دلار) شروع می کند.

در غیر اینصورت، اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد و به زیر 285 دلار برسد، نشان می دهد خریداران تسلیم شده اند و ممکن است در حال بستن موقعیت های خود باشند که این موضوع می تواند قیمت این ارزدیجیتال را به 265 دلار و پس از آن به حمایت بحرانی 211 دلار برساند.

تحلیل ارز دیجیتال ریپل (XRP)

ارز دیجیتال ریپل(XRP) در تاریخ 19 می (29 اردیبهشت) از منطقه حمایتی 0.40 دلار به 0.38 دلار بازگشت اما خریداران نتوانستند مقاومت قیمتی در 0.45 دلار را کاهش دهند که نشان می دهد خریداران در حال خرید با کاهش قیمت هستند و فروشندگان فشار فروش خود را نزدیک به سطوح مقاومتی حفظ کرده اند.

اگر قیمت ریپل کاهش یابد و به 0.38 دلار برسد امکان کاهش قیمت آن تا 0.33 دلار وجود دارد .انتظار می‌رود خریداران باقدرت از این سطح قیمتی دفاع کنند زیرا شکست و بسته‌شدن کمتر از آن می‌تواند قیمت را تا 0.24 دلار کاهش دهد.

برعکس، اگر قیمت از ناحیه حمایتی خود عقب‌نشینی کند، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 0.50 دلار برسانند شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح ، می تواند اولین نشانه صعود ریپل باشد. توقف بعدی در روند صعودی می تواند میانگین متحرک خطی 50 روزه (0.64 دلار) باشد.

تحلیل ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

خریداران ارز دیجیتال کاردانو به دنبال دفاع از حمایت 0.5 دلاری هستند اما فروشندگان تمایلی به کنار گذاشتن مزیت خود ندارند و در هر فرصت کوچک به فروش خود ادامه می دهند.

اگر قیمت سقوط کند و به زیر 0.5 دلار برسد، کاردانو می تواند حمایت بحرانی خود در 0.4 دلار را دوباره آزمایش کند که یک حمایت مهم برای خریداران محسوب می شود زیرا شکستن زیر آن می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد. در مرحله بعد این جفت می تواند به 0.33 دلار و سپس 0.28 دلار کاهش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، خریداران تلاش خواهند کرد کاردانو را به بالای میانگین متحرک نمائی 20 روزه ( 0.63 دلار ) برسانند که در صورت موفقیت موجب کاهش فشار فروش می شود و کاردانو می تواند تا سطح شکست 0.74 دلاری افزایش یابد.

تحلیل ارز دیجیتال سولانا (SOL)

ارز دیجیتال سولانا (SOL) در یک روند نزولی قوی قرار دارد و تلاش خریداران برای شروع بهبود در 19 می (29 اردیبهشت) به دلیل ادامه فروش در سطوح بالاتر با شکست مواجه شد.

فروشندگان در 20 می (30 اردیبهشت) قیمت را به زیر سطح روانی 50 دلار رساندند.

اگر قیمت به کاهش خود ادامه دهد، سولانا می تواند تا 43 دلار کاهش می‌یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت قوی عمل کند اما در صورت ادامه روند نزولی توقف بعدی می تواند در 37 دلار باشد. اگر این سطح نیز شکست بخورد کاهش می تواند تا 32 دلار افزایش یابد.

برعکس اگر قیمت به شدت از سطح فعلی یا حمایت افزایش یابد نشان دهنده ی انباشت خرید توسط خریداران است. سپس خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به میانگین متحرکنمائی 20 روزه (64 دلار) برسانند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند امکان صعود به 75 دلار را افزایش دهد.

تحلیل ارز دیجیتال دوج‌کوین (DOGE)

ارز دیجیتال دوج‌کوین در 18 می (28 اردیبهشت) از حمایت فوری 0.08 دلار عقب نشینی کرد، اما بازیابی همچنان با فروش در سطوح بالاتر  روبه رو ست که نشان دهنده ی باقی ماندن احساسات منفی است و معامله گران با هر افزایش جزئی می فروشند.

اگر قیمت به کاهش خود ادامه دهد و به زیر 0.08 دلار برسد، فروشندگان سعی می کنند قیمت را به پایین ترین سطح خود در 12 می (22 اردیبهشت) یعنی 0.06 دلار برسانند در مرحله ی بعد قیمت ممکن است به 0.04 دلار کاهش یابد.

تحلیل ارز دیجیتال پولکادات(DOT)

قیمت ارز دیجیتال پولکادات در 18 می (28 اردیبهشت) به زیر 10.37 دلار ریزش کرد، اما خریداران سعی کردند قیمت را به بالاتر از سطح 19 می (29 اردیبهشت) برگردانند. با این حال فروشندگان سعی می کنند موضع خود در 10.37 دلار را تبدیل به مقاومت کنند.

فروشندگان باید برای نشان دادن از سر گیری روند نزولی ، قیمت را در زیر این منطقه حفظ کنند.حمایت بعدی در جهت نزولی 5 دلار است.

بر عکس ، اگر قیمت پولکادات از سطح حمایتی بازگردد ، خریداران تلاش می کنند تا قیمت را به میانگین متحرک نمائی 20 روزه (12 دلار) برسانند. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند ، اما اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، قیمت می تواند تا میانگین متحرک 20 روزه (16 دلار) صعود کند.

تحلیل ارز دیجیتال آوالانچ (AVAX)

ارز دیجیتال آوالانچ (AVAX)در یک روند نزولی قرار دارد و در چند روز گذشته یک الگوی پرچم که به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند تشکیل شده است.

اگر قیمت به زیر خط حمایت شکسته شود قیمت دوباره می تواند حمایت بحرانی را در 23.51 دلار آزمایش کند.شکستن و بسته شدن زیر این سطح می تواند نشانه از سر گیری روند نزولی باشد و در ادامه قیمت به 20 دلار و سپس 18 دلار کاهش یابد.

اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، در مرحلهٔ بعد قیمت می‌تواند به SMA 50 روزه (77 دلار) صعود کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، خریداران تلاش می کنند قیمت را به بالای خط حرکت دهندکه در صورت موفقیت آوالانچ می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به میانگین متحرک نمائی 20 روزه (42.35 دلار) برسد.

تحلیل ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB)

ارز دیجیتال شیبا اینو در چند روز گذشته بین 0.000010 تا 0.000014 دلار نوسان کرده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین خریداران و فروشندگان است.

اگر قیمت به بالای 0.000014 دلار برسد، نشان می دهد که خریداران کنترل را در دست دارند و می تواند باعث افزایش قیمت تا 0.000017 دلار شود جایی که فروشندگان ممکن است دوباره چالشی قوی را ایجاد کنند. خریداران باید این مقاومت را برای نشان دادن تغییر روند بالقوه از بین ببرند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر 0.0000010 دلار ریزش کند، شیبااینو می تواند به پایین ترین سطح روزانه 12 می در 0.000009 دلار سقوط کند. اگر این حمایت شکسته شود، کاهش می تواند تا 0.000007 دلار و سپس به 0.000005 دلار ادامه یابد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام خسته نباشید بسیار عالی وتحلیلهای ارزنده ومتفاوت وساده به قولی همه پسند یک پیشنهاد که یک فاصله زمانی تحلیل هایتان را کمتر حداقل کنیداگه ممکن هر 24 ساعت خبرهای جدید را برسی چون بعضی مواقع تحلیلها با وضیعت حال بازار هم خوانی ندارد البته شما بهتر میدانید اتفاقات در بازار کریپتو غیر قابل پیش بینی ولحظه ای میباشد ممنون از شما وهمکارانتان