پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از قیمت نفت در ۲۰۲۱

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از قیمت نفت در ۲۰۲۱

صندوق بین‌المللی پول در تازه‌ترین گزارش خود برآورد کرد که میانگین قیمت نفت در سال ۲۰۲۱، ۵۰ دلار برای هر بشکه یعنی ۲۱ درصد بالاتر از میانگین قیمت سال ۲۰۲۰ خواهد بود، زیرا واکسن‌ها و برنامه‌های محرک مالی به اقتصاد جهانی کمک می‌کند تا به رشد مطلوبی دست یابد.

این نهاد اکنون انتظار دارد تولید ناخالص داخلی جهانی در سال ۲۰۲۱، پس از کاهش ۳/۵درصدی در سال‌۲۰۲۰، ۵/۵‌درصد افزایش یابد. این رقم نسبت به برآورد پیشین برای سال ۲۰۲۰ در ماه اکتبر ۰/۹درصد افزایش داشته، در حالی‌که برآورد ۲۰۲۱، ۳/۰ درصد افزایش یافته است.

صندوق بین‌المللی پول انتظار دارد که اقتصادهای‌ پیشرفته به‌دلیل دسترسی سریع‌تر به واکسن‌ها و اقدام‌های مالی گسترده‌تر، سریع‌تر از کشورهای در حال توسعه بهبود یابند. این نهاد برای محاسبه قیمت نفت از میانگین قیمت نفت‌خام برنت، دبی و وست تگزاس استفاده می‌کند.

بنابر اعلام این صندوق، قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ به‌طور میانگین ۴۱ دلار و ۲۹ سنت برای هر بشکه بود و در سال ۲۰۲۱ به‌طور میانگین به ۵۰ دلار و ۳ سنت برای هر بشکه و در سال ۲۰۲۲ به ۴۸ دلار و ۸۲ سنت برای هر بشکه می‌رسد.

 در تصاویر زیر قیمت های کنونی نفت در جهان و ایران را در 11 بهمن 99 مشاهده میکنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بازارهای جهانی  به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
6 مرداد 1400