صندوق پالایش یکم به کجا رسید؟

صندوق پالایش یکم به کجا رسید؟

بعد از فروش سهام بانک ها و بیمه های دولتی در قالب دارایکم، اینبار دولت سهام خود در شرکت های پالایشی را در قالب صندوق پالایشی یکم به مردم عرضه کرد. این صندوق، دومین صندوق قابل معامله (ETF) دولتی بود که در ابتدا به نام دارادوم بین مردم شناخته شد و بعدها با شروع ثبت نام، پالایشی یکم نام گرفت.

پالایشی یکم توانست نظر مثبت نزدیک به 4.1 میلیون ایرانی را به خود جلب کند که نتیجه آن تامین مالی 12.5 هزار میلیاردی آن بود. حالا بعد از گذشت نزدیک به 22 روز از پایان پذیره نویسی، در حال نزدیک شدن به موعد بازگشایی این صندوق هستیم و سوالات زیادی ذهن ها را به خود مشغول کرده است.

پالایش یکم کی باز میشود؟

در زمان شروع پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم گفته شد که این صندوق هم مثل دارایکم، حداقل یک ماه بعد از پایان پذیره نویسی قابل معامله خواهد شد. در نتیجه با توجه به اتمام مهلت پذیره نویسی در پایان شهریور ماه، انتظار داریم که معاملات پالایشی یکم با شروع آبان ماه آغاز شود. طبق روال طی شده در دارایکم، برای پالایشی یکم هم در حال حاضر سهام شرکت ها از دولت به صندوق منتقل شده است و فرآیند اختصاص سهام به متقاضی ها شروع شده. در نتیجه احتمالا در حال حاضر واحدهای این صندوق به پورتفو شما اضافه شده یا میتوانید آن را در درگاه یکپارچه ذینفعان مشاهده کنید. البته هنوز این فرآیند تکمیل نشده و احتمال اینکه هنوز واحدهای صندوق به شما داده نشده باشد هست، در نتیجه در صورتی که احراز هویت سجام را انجام داده اید و واحدهای پالایشی یکم هنوز در درگاه یکپارچه ذینفعان برای شما نمایش داده نشده است، تا شروع معاملات صندوق صبر کنید.

توجه کنید که اگر پذیره نویسی را از طریق کارگزاری ها انجام نداده باشید، باید مثل مراحل طی شده در مورد دارایکم، برای انتقال این سهام به پورتفو کارگزاری و فروش آن، در کارگزاری مورد نظر خود، درخواست تغییر کارگزار ناظر بدهید.

پالایش یکم شامل چه سهم هایی است؟

پالایش یکم شامل سهام دولت در چهار شرکت پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت بندر عباس (شبندر)، پالایش نفت تبریز (شبریز) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) است. با توجه به درصد و تعداد سهام دولت در این چهار شرکت سهم هر شرکت در واحدهای صندوق به صورت زیر است.

صندوق پالایش یکم به کجا رسید؟

عملکرد سهام پالایش یکم چطور بوده است؟

از شروع ثبت نام پالایش یکم تا امروز اتفاقات زیادی در مورد سهام موجود در این صندوق و خود آن رخ داده است. اولین مورد تغییر نرخ خوراک برای این شرکت ها و در نتیجه تعدیل مثبت صورتهای مالی آن ها بود که باعث توقف چند هفته‌ای این سهام در روزهای پذیره نویسی شد. در نهایت هم بعد از پایان ثبت نام، دولت برای جبران بخشی از افت قیمت شرکت‌ها درصد تخفیف خود را از 20 به 30 درصد رساند. با این تخفیف قیمت عرضه براساس قیمت پایانی روز 4 شهریور ماه، معادل اعداد زیر در نظر گرفته شد.

نمادقیمت عرضه (با تخفیف 30 درصدی – تومان)قیمت هر سهم (22 مهرماه – تومان)درصد سود یا ضرر
شتران1430167317
شبندر2819413646
شپنا178519549
شبریز3021375024

شتران و شپنا به تازگی افزایش سرمایه از محل اندوخته و سود انباشته داشتند که در نتیجه‌ی آن سرمایه شتران 70 درصد و سرمایه شپنا 49 درصد افزایش یافت. اثر این افزایش سرمایه ها در قیمت عرضه سهام اعمال شده است.

اما آیا این تخفیف 30 درصدی توانست افت قیمت سهام را جبران کند؟ جواب این سوال مشخص می کند که آیا خرید صندوق پالایشی برای شرکت کنندگان سودده بوده یا نه.

در پاسخ باید گفت که قیمت شتران و شپنا در آخرین روزهای قبل از افزایش سرمایه حتی از این تخفیف ها هم پایین تر رفته بود و این طور نشان می‌داد که شاید باعث ضرر دهی صندوق شوند یا بخشی از سود آن را از بین ببرند، اما حالا این دو سهم بعد از افزایش سرمایه با صف خرید مواجه شده اند و به نظر می رسد در صورت ادامه روند بتوانند بخش قابل توجهی از افت خود را نسبت به روز ثبت نام صندوق جبران کنند. در کنار این دو سهم شبریز قرار دارد که تا این لحظه بخش قابل توجهی از افت خود را جبران کرده. شبندر هم از همان ابتدا افت کمتری نسبت به قیمت روز عرضه داشت و در حال حاضر در حال عبور از قیمت روز عرضه(بدون اعمال تخفیف) است.

پالایش یکم یا دارا یکم؟

پذیره نویسی صندوق دارایکم از اواسط اردیبهشت شروع شد و تا 3 خرداد ادامه داشت، در نهایت هم این صندوق یک ماه بعد از پایان پذیره نویسی یعنی 4 تیرماه قابل معامله شد. این موضوع به این معناست که دارایکم در یکی از پربازده ترین برهه‌های زمانی در بازار سرمایه نام نویسی و عرضه شده است. همین موضوع هم باعث شد تا دارایکم بازدهی چشمگیری از خود نشان دهد. اما صندوق پالایشی یکم تقریبا چهار ماه بعد از دارایکم و همزمان با اصلاح بازار عرضه شد. در نتیجه‌‌ی این شرایط، پالایشی یکم تا این لحظه نتوانسته در حد و اندازه‌های دارایکم ظاهر شود هرچند که با وجود تمام این موارد با توجه به بازدهی نزدیک به 20 درصدی، همچنان سوددهی این صندوق در این بازه زمانی مطلوب بوده است.

دارا سوم ؛ باقیمانده بانکی ها یا خودرو و فلزات؟

در ابتدای سال که خبر فروش سهام دولت در شرکت های بورسی رسانه‌ای شد، سه صندوق قابل معامله در بورس به عنوان بستر فروش در نظر گرفته شدند. دارایکم برای فروش سهام بانک‌ها و شرکت‌های بیمه مورد استفاده قرار گرفت، پالایشی یکم که در ابتدا به نام دارادوم شناخته می‌شد برای عرضه سهام شرکت‌های پالایشی در نظر گرفته شد و حالا اکثر فعالان بازار منتظر تعیین تکلیف صندوق سوم یا همان داراسوم به عنوان عرضه کننده سهام شرکت‌های خودروساز و فلزی هستند. با این وجود در روزهای اخیر وزیر امور اقتصادی و دارایی از عرضه باقیمانده سهام بانک‌ها؛ که در دارایکم به فروش نرسیده بود؛ از طریق داراسوم خبر داد.

حالا این سوال ایجاد شده که آیا استفاده از نام داراسوم برای این سهام به معنای لغو عرضه سهام شرکت‌های خودرویی و فلزی است یا اینکه به دلیل استفاده از نام پالایشی یکم، حالا صندوق خودرویی و فلزی با عنوان دارادوم عرضه خواهد شد؟

تاکنون پاسخ قاطعی به این سوالات داده نشده اما با توجه به الزامات قانونی برای عرضه سهام توسط دولت و عزم این قوه برای عرضه سهام؛ مشابه آنچه در جریان عرضه پالایش یکم دیده شد؛ احتمال لغو این عرضه بسیار کم است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • پالایش سودکمی داد دارا سومم مزخرف درمیاد

 • سلام وقت بخیر
  من سجام انجام دادم 3 ماه بعد پالایشی اومد خرید کردم از طریق بانک ملی… بعد یک هفته یک کارگزاری رو انتخاب کردم الان نه داخل ذینفعان هستش نه پرتفوی کارگزاری… ممنون اگه راهنمایی کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، فرآیند اختصاص واحدهای این صندوق از اول این هفته شروع شده و احتمالا طی روزهای آینده درخواست خرید شما انجام خواهد شد و می توانید این سهام را در درگاه یکپارچه ذینفعان مشاهده کنید

 • سلام خسته نباشین من که از دوجا خرید انجام دادم اضافه پرداخت من کی برمیگرده یعنی دوتا ۵ میلون یکی از کاگزام خریدم که زده محو شود فکر کردم نخریده واسم از بانک ملی خریدم علان نمیدونم اضافه پرداختم‌کی بر میگرده خاهش راهنمیای کنید

 • فرزانه دانیال زاره

  سلام با عرض ادب وخسته نباشید میخوام ببینم من تو پالایش یکم آیا سهمی دارم یا نه…متشکرم از تمام زحماتتون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، واحد های صندوق در حال تقسیم هستند، برای بررسی وضعیت تا روز شروع معاملات می توانید از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان موضوع را بررسی کنید

 • سلام
  میگم من پالایشی یکم را از طریق درگاه بانک ملی خریدم ولی الان که پالایشی یکم به پرتفوی بعضی ها اضافه شده من تو سایت ذینفعان بازار سرمایه نگاه میکنم جز دارایی ایم هنوز ثبت نشده که بخوام با استفاده از تعیین کارگزار ناظر بیارمش تو پرتفوی.
  یعنی خریدم ثبت نشده؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، هنوز فرآیند اختصاص این صندوق تمام نشده، تا روز قابل معامله شدن صندوق صبر کنید تا وضعیت درخواست مشخص بشه

 • سلام
  من پالایش رو خریدم از طریق کارگزاری،، الان نمادش تو دارایی من امروز اومده، ولی نوشته صد در صد ضرر،
  لطفاً توضیح بدهید جریان چیه؟

 • کمال نوربخش

  سلام خسته نباشید ، کسایی که از بانک خریدن از بقیه عقب می افتن؟ به علت سرخ بودن بازار و فشار شدید فروش اگه سریع نتوانیم بفروشیم به احتمال زیاد با ضرر مواجه خواهیم شد . باید برای همه به صورت یکسان بازار باز شود ، نه کسانی که از بانک خریدن دیرتر به پورتفوی آنها اضافه شود.

 • فاطمه کریمی

  سلام
  من سهام سرمایه گزاری پالایشی را در شهریور ماه از اپلیکیشن تاپ ( بانک پارسیان)خریداری کردم ولی الان که ۲۷ مهر است هنوز در سبد دارایی ام نیست.ممنون میشوم راهنمایی کنید.

 • اونایی که با کد ملی پالایش خریدن ولی تو بورس نیستن چیکار کنن آیا با کدملی هم میشه بفروشه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   برای فروش پالایش کد بورسی دریافت کنید.

 • Reza khodarahimi

  با سلام.
  من عرضه پالایشی یکم را از اپلیکیشن آپ خریداری کردم ولی هنوز داخل سبد دارایی نیومده
  چکار باید کنم؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   صبر کنید فرآیند تخصیص به اتمام برسد.

 • چرا واسه من به پرتفوی اضافه نشده
  کارگزاری مفید حساب دارم

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   فرآیند تخصیص زمان بر است.

 • خالدولیزاده

  سهم پالایش یکم دارم هنوز وارد زینفعانم نشده. ممنونم

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   فرآیند تخصیص زمان بر است

 • آقا دارا دوم ، دارا سوم چیه چرا اشتباه میگید به مردم….
  چون etf اول مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی بود شد دارا یکم
  etf دومی که دولت ارائه داد مربوط به وزارت نفت بود شد پالایش یکم
  احتمالا” باقیمانده سهام بانکهای دولتی در قالب سومین صندوق etf اگر عرضه کنه چون باز مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی هست بشه دارا دوم….

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، دقیقا همین موضوع در زمان نوشتن متن باعث سردرگمی شده بوده، قاعدتا باید این سهام به عنوان دارادوم منتشر میشد اما مسئولین از اسم داراسوم برای اون ها استفاده کرده بودند!!

 • احسان غلامی

  درصد سودی که تا الان این صندوق داده چند درصد هست

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، تا زمان نوشتن این مقاله قیمت سهام موجود در صندوق جمعا حدود 20 درصد نسبت به قیمت عرضه( دارای تخفیف) بالاتر بوده است

 • سلام از طریق اپ خریدم هم پالایش یکم و هم دارا یکم کی میتونم تغییر کارگزار ناظر بزنم

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   دارا یکم که میتونید تغییر کارگزار بزنید
   پالایشی یکم رو بعد از اتمام فرایند تخصیص و قابل معامله شدن صندوق صبر داشته باشید.

 • سلام من به مبلغ 5 میلیون تومان اقدام به سفارش پالایش یکم کرده بودم و 5 میلیون رو بلوکه (مسدود) کرده بود

  امروز که نگاه میکنم فقط به مبلغ 3 میلیون تومان از سهامصندوق پالایش یکم خرید کرده و مبلغ 2 میلیون رو آزاد کرده.
  من چطور میتونم پیگیر شم که نزدیک به یک ماه 5 میلیون بلوکه کردند، و حالا فقط 3 میلیون خرید شده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، احتمالا شما در پذیره نویسی دارایکم با مبلغ 2 میلیون تومان شرکت کرده بودید که در نتیجه در این صندوق فقط اجازه خرید 3 میلیون داشته اید و مبلغ اضافه آزاد شده است

 • درود
  من ابتدا از طریق کارگزاری خریداری کردم ولی بعد از مدتی متوجه شدم مبلغ به من برگردانده شده است مجددا از طریق آپ هیوا خریداری کردم الان متوجه شدم مجددا مبلغ خریداری شده در کارگزاری از باقیمانده من کم شده است در واقع هم از بانک و هم از کارگزاری خریداری نموده ام چگونه می توان کنترل کرد که کدام خرید صحیح است و مبلغ مازاد پرداختی را چگونه دریافت کنم؟؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بعد از انتقال سهام به درگاه یکپارچه ذینفعان از طریق پشتیبانی این دو سامانه موضوع را پیگیری کنید

 • مهدی بابازاده

  سلام من سهام پالایش روازطریق نرم افزارآپ خریداری نمودم چندبارتغییرکارگزاری زدم ولی هردفعه مردودنوشته ونمیادتوپرتفوی لطفاراهنمایی بکنین باتشکر

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   تا زمان اتمام تخصیص واحدهای صندوق و قابل معامله شدن صندوق صبر کنید.

 • سیدحسین پناه بر

  سلام چرا بعدازبیست روز که احراز هویت شدم کدبورسی برام نیومده ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام دوست عزیز به بخش ویرایش اطلاعات قبلی در سایت سجام مراجعه کنید. در صورتی که فیلد کد بورسی تون خالی بود یا در وضعیت «در انتظار مراجعه به مراکز احراز هویت» قرار داشتین، نام، نام خانوادگی و کد ملی تونو از طریق ایمیل برای ما ارسال کنید تا پیگیری های لازم انجام بشه.

 • رامین خسروشاهی

  سلام وقت بخیر .. من پالایشی یکم رو از طریق اپلیکیشن تاپ خریدم .. سجام هم احراز هویت شده و کد بورسیمو دریافت کردم . در یک کارگذاری (مفید) هم افتتاح حساب کردم . الان دقیقا باید چیکار کنم ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بعد از انتقال این سهام به درگاه یکپارچه ذینفعان ، از طریق کارگزاری خودتون درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • هادی صفدرزاده

  سلام این داردوم ثبت نام کردم دوتا سهام ۵میلیون تومانی سجام ثبت نام کردم کارگزاری مفید هم ثبت نام کردم حالا باید چطوری سرمایه موببینم راهنمایی کنید ممنون میشم

 • سلام. من برای پسرم که هنوز به سن قانونی هم نرسیده و کد بورسی هم نداره توی اپلیکیشن تاپ پالایشی یکم خریدم. حالا چطور میتونم اون رو رصد کنم یا اگر بخوام بفروشم کجا قابل مشاهده هست؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، باید به عنوان ولی برای فرزندتون در سجام ثبت نام و احراز هویت کنید تا بتونید از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان این سهامو ببینید، برای فروش هم باید به عنوان ولی فرزندتون از یک کارگزاری نام کاربری و رمز عبور بگیرید

 • نگین فتح الهی

  سلام من ۳۰۰ هزار خرید کردم و بعدها شنیدم که این اصلاً ۳ بحساب نمی‌آید حال پولمو بم میدن؟

 • سلام من ازسایت بانک ملی نماد پالایش خریدم.بعدتقاضای کدبورسی دادم وتوی کارگزاری آگاه افتتاح حساب کردم.بعدش تقاضای کارگزارناظردادم امادرپاسخ نوشت شما مالکیتی درنمادپالایش ندارید.چکارکنم؟؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، هنوز این سهام به صورت کامل تقسیم نشده، هر زمان که پالایش در درگاه یکپارچه ذینفعان برای شما نمایش داده شد از طریق کارگزاری درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • دارابی

  سلام من 1682شتران سهم داشتم الان سهم ببشتری دارم ینی به خاطر افزایش سرمایه سهم به ما تعلق گرفت؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بله افزایش سرمایه این شرکت با استفاده از سهام جایزه بوده

 • سید احمد میرزمانی

  من در همان نوبت اول 200 سهم از سهام دولتی دارایکم خریدم، و بعدا هم به کارگزاری آگاه تغییر کاربری دادم، آیا سودی هم به این سهم ما تعلق میگیره، اگر میگیره، چه موقع سود واریز میشه؟!-

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، پالایشی یکم و دارایکم دو صندوق جدا از هم هستند و تاثیری روی همدیگر نخواهند داشت

 • فرشاد خزایی

  سلام درود خسته نباشید
  من الان ۵۰۰ تا سهام حدود دوماه خریداری کردم به ارزش ۵ میلیون تومان
  به نظر شما چقدر سود میکنم
  یه سوال دیگه خدمت شما داشتم این که
  اگه موقع فروش رسید کل سهام بفروشم یا بزارم بمونه بیشتر سود داره
  ممنون میشم راهنمای کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، نگهداری یا فروش سهام به خود شما بستگی داره و ما نمیتونیم توصیه ای به هرکدوم داشته باشیم، اما درصورتی که در زمینه بازار سهام تجربه ندارید حتما قبل از تصمیم گیری با افراد با تجربه مشورت کنید مخصوصا که با توجه به وضعیت بازار این تصمیم میتونه سخت باشه

 • جعفر رحیمی

  من از بانک ملت یکبار دومیلیون خرید زدم بعد سه میلیون دیگر الان مبلغ پذیره نویسی زده سه میلیون ولی تو قسمت جمع مبلغ پذیره نویسی Etfاول وEtfدوم زده دو میلیون چه جوری هستش

 • امروز پالایش اومد تو پرفتوم ولی با صددرصد ضرر ینی چی ؟ مگه نگفتین در کمترین حالت ممکن ۲۰ درصد سود داره ؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اون ضرر به این خاطره که برای اولین بار وارد پورتفو شما شده و سیستم اونو ضرر دیده، در روزهای آتی مشکل حل میشه

 • سلام
  بنده از طریق کارگزاری مفید خرید زده ام ولی هنوز تو پرتفوی ام نیومده،خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، این سهام هنوز در حال تقسیم هست، احتمالا به زودی به پرتفو شما اضافه بشه

 • میدیا عزیزی

  سلام روز بخیر
  بنده این صندوق رو از طریق نرم افزار اپ گرفتم ولی هنوز وارد دارایی های در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه نشده.
  نمچنین ۵ میلیون پرداخت مردم ایا مبلغی برگشت داده میشه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در صورتی که قبلا در پذیره نویسی دارایکم شرکت کرده باشید، سه میلیون تومان از سهام این صندوق به شما تعلق خواهد گرفت و مانده پرداختی شما به حسابتون برگشت داده خواهد شد

 • مهرداد

  کاش نمیخریدم

 • سلام هنوز به پرتفوی من اضافه نشده

 • سلام من با برنامه اپ خریداری کردم سهام پالایشی رو الان کد بورسی هم گرفتم چه کار باید انجام بدم‌ تا به پرتفوی بیاد

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، همانطور که در متن این مقاله گفته شده باید بعد از اضافه شدن این سهام به درگاه یکپارچه ذینفعان، از طریق کارگزاری خودتون درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید

 • بهروز نادری

  من از طریق بانک اقتصاد نوین خریدم ولی هنوز چیزی برام ثبت نشده

 • سلام
  من پالایش ۱ را از کارگزاری بانک ملی خریداری کردم، اما نه پرتفو، نه ذی‌نفعان! پول بلوک است. فقط. حتی مشخص نیست چقدر خرید و چقدر مازاد.

 • باسلام
  من دارا دوم دوبار خرید زدم که بار دوم ثبت نشده ولی ازحسابم کم شده.کی وچه جوری به حسابم برمیگرده؟ آیا باید جایی برم یااقدامی کنم تابه حسابم برگرده یا خودبه خود برمیگرده به حسابم

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، احتمالا بعد از شروع معاملات صندوق، به مرور این هزینه ها برگشت داده خواهد شد البته طبق روال طی شده برای دارایکم، احتمالا یک شماره تلفن پشتیبانی هم برای پیگیری این موارد اعلام می شود

 • محمد رضا قربانی

  سلام .خسته نباشید .من ۵ میلیون تومن صندوق دارا یکم رو خریداری کردم ولی تاکنون در پرتفوی من اضافه نشده .چه کاری باید انجام بدم .سپاسگزارم

 • سیدمحمد موسوی سیج

  ببخشید من برای مادرم پالایش۱رو از درگاه بانکی گرفتم
  ایشون کدبورسی ازچندسال قبل دارن ولی حساب کارگزاری انلاین ندارن برای فروش باید چه کارکنن
  درکارگزاریها وسجام ثبت نام کنن

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای فروش باید از طریق کارگزاری ها اقدام کنند که در نتیجه اگر احراز هویت سجام نکرده باشند این کار الزامی است، دقت کنید که اگر احراز هویت سجام را تا الان انجام نداده باشند احتمالا این سهام بین یک هفته تا ده روز بعد از تایید احراز هویت در درگاه یکپارچه ذینفعان برای ایشان نمایش داده خواهد شد

 • سلام ایا این عرضه ها روی ارزش سهام هاکه در دارا یکم و به صورت جداگانه هستند تاثیر افت آن‌ها نمی شوند؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، دارایکم و پالایشی یکم دو صندوق کاملا مجزا هستند که با توجه به فعالیت در دو حوزه کاملا متفاوت تاثیری بر عملکرد یکدیگر ندارند

 • سلام من از پالایش دوم خریدم و فقط از طریق درگاه الکترونیکی بانک وجه رو واریز کردم و فقط اسکرینش دارم، ولی هنوز در پرتفوی ثبت نشده چکار باید انجام بدم؟؟ نیاز هست به بانک مراجعه کنم؟؟

 • حسین حجازی

  سلام , وزیر اقتصاد گفته بود که 30 درصد تخفیف بصورت اضافه سهم به خریداران تعلق میگیرد ولی الان که سهما رو اعلام کردن, تعدادش به همان اندازه تخفیف 20 درصد هست. دلیلش رو میدونید چیه? با تشکر از شما

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، افزایش تعداد سهام، در واگذاری سهام به صندوق لحاظ شده که تاثیر اون در قیمت هر واحد دیده میشه(NAV هر واحد) و تعداد واحدهای درخواستی شما تغییری نمیکنه

 • سلام.میشه زمان مناسب فروش دارایکم رو بگید؟؟

 • زبیده امیری

  سلام ببخشید الان یک ماه من کد بورسی دارم دارا یکم من تو پرتوف نمیاد چهار بار تغیر کارگذاری ناظر زدم تکلیف ما چیه ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در صورتی که بعد از ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر، این درخواست انجام نشد حتما از طریق پشتیبانی کارگزاری موضوع را پیگیری کنید تا دلیل عدم انجام درخواست مشخص شود

 • سلام هنوز پالایش یکم در پرتفوی من نیومده البته من از طریق بانک ملت من این صندوق رو خریداری کردم …چه کاری باید انجام بدم تا بیاد تو پرتفوی؟؟

 • محمدولئ زارعی

  چرا پالایش به پرتوی من وارد نشده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، هنوز فرآیند تقسیم تکمیل نشده و احتمال در روزهای آینده می توانید این سهام را از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان مشاهده کنید

 • Adel kerdegar

  ایا میتوانم سهام دارایکم خود بفروشم

 • سلام وقت بخیر، من دارایکم رو تابستون خریدم ولی بعد هز اینکه کد بورسی گرفتم متاسفانه به پرتفوی من وارد نشده ،لطفا توضیح بدین چطور میتونم دارایکم رو تغییر کارگذاری کنم تا به پرتفو وارد بشه؟؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، در اولین قدم از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان مطمئن بشید که خرید شما موفق بوده، بعد در کارگزاری درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید و اگر این درخواستو قبلا دادید و ترتیب اثر داده نشده یا با خطا مواجه شده دلیل اونو از طریق پشتیبانی کارگزاری پیگیری کنید، برای اطمینان از خرید واحد ها میتونید این موضوع را با پشتیبانی خود صندوق که شماره تلفن آن در سایت صندوق ذکر شده در میان بگذارید

 • الان ک 30 درصد تخفیف دادن تعداد سهمامون بیشتر شده یا اتفاق دیگه ای افتاده؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، تخفیف در قیمت سهام واگذار شده به صندوق لحاظ شده که تاثیر اون در قیمت خالص هر واحد از صندوق (NAV واحد) دیده می شود

 • سلام
  آیا صندوق پالایشی یکم سود میکند یا نه ممنون

 • اصغر زارعی

  دارا یکم من ۲۰میلیون تو ضررم از پالایش یکم هم خیری نمیبینم

 • سلام وقت بخیر من دارا یکم خریدم تو درگاه یکپارچه ذینفعان هست ولی وقتی تو پرتفوی کارگزاری(ایزی تریدر) میزنم مینویسه دارایی شما صفر میخواستم ببینم از چه طریقی باید پیگیری کنم.ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اگر مشکل در پورتفو لحظه ای باشد این موضوع طبیعی است اما اگر در پورتفو اصلی این مشکل وجود دارد باید موضوع را از طریق پشتیبانی کارگزاری بررسی کنید

 • سلام خسته نباشید
  چند سهم به هر کس تعلق میگیره؟ با توجه به ۱۰ ٪ تخفیفی که اضافه شد تعداد سهم هم زیاد میشه؟ لطف کنید توضیح بدید.
  ممنون

 • جمشیدی

  سلام،
  اولا ممنون از این پل ارتباطی که برای هم وطنان ایجاد کرده اید.
  ثانیا من سهام پالایشی از یکنفر دیگه خریدم ضمن اینکه خودم هم خریدم .حال هم فروشنده دارای کد بورسی است و هم خودم ،حالا من چگونه‌ میتوانم این سهام را به پرتفوی خودم اضافه کنم.
  تشکر از پاسخ شما

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، خرید و فروش سهام فقط از طریق سامانه های معاملاتی و در بستر بورس ممکنه، در نتیجه اگر شما این سهامو به نام فرد دیگه ای خریداری کرده باشید امکان انتقال اونو به پورتفو خودتون ندارید و در بهترین حالت میتونید از اون فرد بخواید که از طریق پورتفو خودش این سهامو بفروشه و پول اونو به شما بده

 • مراد کیانی

  پالایش یکم اشتباهی دوبار خرید زدم یه بار ازطریق بانک ملت و یکبار ازطریق برنامه آپ لطفا راهنمایی کنید چگونه پولم برگشت داده میشه

 • حامداسعدی

  ایا حتماباید دارنده سهام جهت احراز هویت مراجعه کند اگرنکند چه اتفاقی برای سهامش میفتد،

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای دسترسی به این سهام و مشاهده آن در درگاه یکپارچه ذینفعان انجام احراز هویت سجام الزامی است

 • سلام
  برای من هنوز تو پرتفوی نیامده است

 • حامد پاریاب

  عالی بود ممنون

 • یزدان یعقوبی

  عالی بود

 • سلام من هم دارا یکم و هم پالایشی یکم را خرید کردم احراز هویت هم انجام دادم دارا یکم هم توی درگاه ذینفعان دیدم ولی هیچ کار دیگه ای انجام ندادم نه کارگزاری تعیین کردم نه ناظر یعنی اصلاً نمیدونم اینا چی هستند اگر لازم باشد انجام بدهم حقیقتاً من این سهام را برای بلند مدت خریدم نمیخواهم بفروشم ممنون میشم از شما کارشناس محترم پاسخ مرا بدهید واقعا سردرگم هستم نکند در آینده مشکلی برایم پیش بیاید باز هم از راهنمایی شما متشکرم 🌹

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، اگر این سهام در درگاه یکپارچه ذینفعان برای شما نمایش داده شود در آینده هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد و هر زمان که تصمیم به فروش آن داشتید میتوانید بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور از یک کارگزاری از آن ها بخواهید که این سهام را برای شما به پورتفو اضافه کنند

 • Zahra Rostami

  سلام من دارا دوم را از طریق اپلیکیشن ایوا خریدم الان کجا باید برم وچیکار باید انجام بدم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 • حسین محمدی

  نه دیگه. اسمش دارا دوم یا سوم که‌ نمی‌گذارند. چون از دارایی گرفته شده. صندوق خودرویی‌ها فلزی‌ها با اسم خاص خودشون می‌آن مثلا صنایع یا…

 • بیشترراهنمایی کنین زیرسیکل؟

 • سلام وقت بخیر من از طریق اپ آپ خریدم
  و چیزی از بورس نمیدونم
  چطوری میشه فروخت ؟

 • من موقع خرید دارا دوم از طریق درگاه بانک اقدام به خرید نمودم که هنگام پرداخت با خطا مواجه شد و من دوباره اقدام به خرید نمودم ولی وجه اولی به حساب عودت داده نشد با پشتیبان درگاه پارسیان تماس گرفتم که گفت هر دو تراکنش شما موفق بوده حالا باید چکار کنم برای برگشت اون ۵میلیون اولی ؟

 • حسین فدایی

  سلام من ازطریق اپ خریداری کردم مبلغ ۱میلیون ولی هنوز وارد پرتفوی خودم نشده وقابل رویت نیست

 • با سلام صندوق پالایش رو از بانک مهر ایران خریدم.اینکه میفرمایید تغییر کارگذار.از طریق ذینفعان متوجه نمیشم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید.چگونه واردپورتفوی کارگذاری مفید بکنم.ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، راهنمای تصویری این فرآیند قبلا تهیه شده که میتونید از طریق (این لینک) آنرا مشاهده کنید

 • سلام من ۳ تومن پالایشی یکم خریدم از طریق آپ الان تو سایت ذینفعان نیومده میترسم پولم سوخت بشه چیکار کنم خیلی ناراحتم

 • علی محمد رحمانی

  دارا دو ثبت کردیم چه شد کجا مراجع کنیم جواب سوال رابگیریم

 • امیر رستگار

  سلام خسته نباشید من سجام انجام دادم وکارای کد بورسی هم انجام دادم ازطریق دفتر خدمات تقریبا نزدیک به یک ماه ولی هنوز کد بپرسیم نیومده چکار باید بکنم ممنون از کارشناس عزیز

 • محمد مهدی

  سلام
  من برای پسرم که یک سالش هست پالایش یکم رو خریدم
  برای بچه یک ساله ایا میشه سجام گرفت
  یا در صورت نیاز میتونم بفروشم سهامش رو؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، بله شما میتونید به عنوان ولی این کارو برای فرزندتون انجام بدید

 • پیمان رضایی

  سلام پالایش یکم خریدم کارگزاری فارابی هستم ولی پول به حسابم برگشته تکلیف چیه

 • اسماعیل بازیان

  سلام…از طریق اپ خریداری کردم ..چطوری به پرتفوی اضافه کنم……

 • وحید قائم مقامی

  سلام وقت بخیر‌.من کدبورسی هم دارم ولی تابحال بجز انتخاب کارگزای مفیدوفقط ثبت کارگزارسهام عدالت فعالیت دیگه ای نداشتم. که از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران ۲میلیون برای پالایشی یکم واریز کردم که فقط کد رهگیری برای من ارسال شده.وباتوجه به نداشتن‌هیچ شناختی از بورس وعدم آگاهی ام.ازتون خواهش میکنم راهنمایی لازم رودجهت پیگیری از خریده شدن سهام پالایشی یکم وانتقال به پرتفوی بفرمایید‌.
  یاحق

 • سلام من از طریق آپ سهام پالایشی یکم رو خریدم و هم از طریق کارگزاری ولی الان فقط اون مقداری از طریق کارگزاری خریدم رو نمایش میده و هیچ اثری از سهامی که از طریق آپ خریدم نیست حتی در پرتفوی هم اثری از پالایشی یکم نیست… چیکار کنم؟

 • ، تخفیف در قیمت سهام واگذار شده به صندوق لحاظ شده که تاثیر اون در قیمت خالص هر واحد از صندوق (NAV واحد) دیده می شود. که یعنی نه پول برگشت می دهند نه سهام اضافه میشه نه ما سود میکنیم قیمت سهام هم بعد به علت هجوم فروش ۹۹ درصد افت می‌کنه و هر سهم ۱۰ هزار تومانی ۹۹۰۰ قیمت خواهد داشت.فقط مقداری ارتعاشات هوا به عنوان دل خوشی دریافت کردیم.( حرف زدن یعنی ارتعاشات هوا در تارهای صوتی).

 • پهلوان

  من سهام پالایشی رو از کارگزاری خریداری کردم اما الان که پیگیری سفارشات رو میزنم میگه حذف توسط ناظر بازار یعنی چی ؟ دقیقا همون روزی که خریدم ساعت ۱۲:35 بوده حذف ناظر ساعت 15:30 مبلغی که دادم رو هم به برنگردونده تو سایت ذینفعان هم نمادش نیست چکار باید بکنم؟؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   از کارگزاری تون بپرسید که خرید به صورت صحیح براتون ثبت شده یا نه

 • سلام وقت بخیر من دارا یکم خریدم تو درگاه یکپارچه نگاه کردم مقدار سهام که دارم میزنه ولی تو پرتفوی که دارا یکم میارم میزنه دارایی شما صفر میخواستم ببینم از چه طریقی باید پیگیری کنم ممنون

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام. پرتفوی مربوط به کارگزاری ست. باید از کارگزاری تون پیگیری کنید.

 • سلام مراحل تغییر کارگزاری چیه؟؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   به آموزش های بخش سهام و بورس مراجعه کنید.

 • هلنا حاجیان

  سلام، حالا که پذیره نویسی پالایش اول تموم شده دیگه نمیشه واحد های صندوقو خرید؟ من الان نمیتونم از کارگزاری اقدام برای خرید کنم؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام خیر. تا زمانی که این صندوق قابل معامله نشه نمیتونید معامله کنید.

 • ارزش خریدش از صفر بدتره فکر کنم به دولت هم بدهکار بشیم در صورت خریدش

 • سلام. امروز ۲۹ مهره. ولی سهام من با توجه به خرید از سیستم بانکی هنوزم تو سامانه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه بارگزاری نشده. چقدر دیگه طول میکشه؟

 • رضا کاظمی

  سلام، چرا پالایشی یکم توی درگاه ذینفعان جزو سبد دارایی نشون داده نمیشه؟ از کجا بدونیم بهمون تعلق گرفته یا نه؟ از برنامه ایوا سفارش داده بودم.

 • امیرمهدی راد

  سلام ، سهم پالایشی یکم امروز هم به پرتفوی من اضافه نشد . چه راهکاری رو باید صورت بدم ؟

 • اپدیت کنید لیست قیمت رو با تشکر 🙂

 • مهسا عابدبنی

  سلام من پالایش رو از کار گزاری مفید خریدم اما هنوز در ثبت سفارشات هست و به پرتفوی اضافه نشده چه کار کنم میترسم باز شه و برای من هنوز اضافه نشده باشه

 • حسینعلی خدامی

  سلام اینجانب تعداد سی سهم از اپ خرید کردم بااینکه مدت چند ماه ازخرید میگذرد نام دارایکم در پپرتفورمن آمده و تعداد ان هنوز نیامده خواهشمندم در این مورد به نام حسینعلی خدامیkh32028 اقدامات لازم را مبذول فرمایید
  با سپاس گزاریy فراوان خدا حافظ.
  با عرض سلام معذرت میخواهم جواب این سوال که مطرح کرده بودم کی میدهید. خسته نباشید خدا قوت

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، لطفا این موضوع را با پشتیبانی کارگزاری خودتون مطرح کنید تا وضعیت پورتفو شما رو چک کنند

 • حسین نوری

  سلام هنوز وارد پرتفوی من نشده و در سامانه ذینفعان هم برا من نیست اما در کارگذاری تو لیست سفارش ها هست.چه کاری کنم

 • مگر کسی دیوانه باشد که دیگر از سهام دولت خریداری کند من پالایش یکم رو خریدم ولی چه فایده با هفت کد بورسی ۳۵۰۰ واحد خریداری کردم که فکر کنم یه ضرر تپل داره برام مگر اینکه سهامداری کنمم تا چند سال اینده اگر زنده باشم شاید اونوقت یه سود بده ولی پولم اونوقت هیچ ارزشی نداره

 • علیرضا

  ضرر نده سود نمیخوام

 • حسن احمدی

  با سلام من برای خرید دارا دوم از طریق درگاه بانک اقدام کردم که برای بار اول با خطا مواجه شد من به امید اینکه به حساب عودت می شود اقدام به خرید دوباره سهام نمودم بعد از عدم بازگشت وجه با پشتیبانی درگاه پارسیان تماس گرفتم که گفت هردو تراکنش موفق بوده حالا این مبلغ اضافه واریز چرا به حساب عودت نشد تکلیف من چی میشه با تشکر

 • سلام.من 130 سهم از پالایش خریداری کردم چرا به پرتفوی اضافه نشده

 • سلام من شپتران دارم وخیلی در ضرر هستم بایود چی کار کنم

 • عبدالرحمان احمدی پور

  سلام
  امروز یکم پس چرا پالایش یکم شروع به معامله نکرده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، هنوز انتقال واحدهای صندوق به متقاضیان تکمیل نشده و تا زمانی که این کار تمام نشه، صندوق امکان معامله نخواهد داشت

 • سمانه محمدی

  با سلام من از طریق آپ ۵میلیون سهام پالایش خریدم ولی تو پرتفوی من نیومده ،تغییر کارگزاری هم دادم,چیکار باید بکنم؟

 • سلام.من هم تایید سجام خیلی وقت هست اومده و هم کارگزاریم مشکلی نداره. ولی هنوز نه داخل ذینفعان نشسته نه پورتفو!!!

 • چرا هنوز خرید پالایش یکم تو سبد پرتوی من نیومده

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، فرآیند تخصیص واحدهای این صندوق هنوز تکمیل نشده و در نتیجه احتمالا طی روزهای آینده این سهام به پورتفو شما در درگاه یکپارچه ذینفعان اضافه خواهد شد، البته برای این کار محدوده زمانی خاصی مشخص نشده است

 • یاسین فرضی

  سلام
  من در کارگزاری مفید ۵تومان پالایش یکم خرید کردم .و تا به امروز چیزی تو پرتفوی من نیومده
  مشکل از کجاست؟

 • عباس محمدزاده

  کی باز میشه پس؟؟؟!!!

 • سلام وقت بخیر پالایش یکم را از کارگزاری خریدم و پیشنهاد من رو حذف کرد فکر کردم نخریده و دوباره از اپلیکیشن خرید کردم و اضافه پرداخت دارم هنوز هم به پرتفوی من اضافه نشده و پولم برنگشته راهنمایی بفرمایید ممنون

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، هنوز انتقال سهام این صندوق به پورتفو متقاضیان انجام نشده، بعد از انجام این فرآیند تکلیف اضافه واریزی ها مشخص خواهد شد

 • انور مرادی

  سلام کی می توانم سهام پالایشی را بفروشم ممنون

 • امیرفوادسلمانی

  سلام خسته نباشید
  من از طریق کارگزاری مفید 500واحد صندوق پالایش یکم خریداری کردم ولی هنوز روی پرتفو نیومده چیکار کنم میشه راهنمایی کنید.

  • کارشناس تیم سیگنال

   با سلام
   در صورتی که از طریق پنل کارگزاری ها خریدتون رو انجام داده باشید، باید در پرتفو نمایش داده شود
   در غیر این صورت از سایت ذینفعان برگه سهام مربوطه را دریافت و تغییر کارگزار ناظر بزنید

 • دلاور کاردان

  سلام من به مبلغ یک میلیون سفارش کردم ولی الان در پرتفویمن نیست

 • مسلم س

  سلام من برا پسرم از بانک سهام پالایشی خریداری کردم حالا براش کد بورسی گرفتم چطوری باید انتقالش بدم به سبدسهامش؟

 • ضرر خالص .پول که سهام خریدیم دود شد.نه سهام داده میشه. نه پول پس داده میشه.تا آخر سال هم از ترس افت بیشتر همین منوال ادامه داره شاید هم تا سال آینده.

 • ابولفضل لطفی

  اگر یکماه از بسته شدن پالایشی باز میشد الانکه۲۴آبان هست ونزدیک ۱ماه اضافه پول مردم بلوکه شده ضرر وزیان یک ماه ما چه خواهد شد.اگر سر ۲ماه تازه بازشود لطفا جواب گو باشید طفره نرید.اگر در ضرر بودیم باید پول خودمونو پس بدید مثلا صندوق دولتی است.میخواستم زیان کنم سهام میخریدم جواب لطفا

 • ابولفضل لطفی

  ضرر یکماه نگهداری اضافه رو کی گردن میگیره ما حداقل پول واریزی خودمونو میگیریم

 • سلام ببخشید اضافه پرداختی پالایش یکم برای من برنگشته چه زمانی برمیگرده؟

 • عليرضا عابدي

  چطور میشه پالایشی اول را به صفحه سلام انتقال داد
  با تشکر

 • سلام من برای مادرم از طریق برنامه آپ پالایش یکم رو خریداری کردم و هنگام ورود شماره شبا، شبای بانک کوثر ایشان رو ارسال کردم.
  الان برای ثبت نام در سجام باید حتما همون شماره شبای کوثر رو وارد کنم یا می تونم شبای بانک ملی رو وارد کنم؟
  (با توجه به اینکه کارگزاری آگاه حساب بانکی موسسات اعتباری رو قبول نمی کنه)

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، شما موقع ثبت نام در سجام میتونین از هر حسابی که خواستین و به نام فرد متقاضی بود استفاده کنین

 • سلام و خسته نباشید. من صندوق پالایشی یکم از طریق آپ خریدم ولی در دارایی سامانه ذینفعان نیومده در صورتیکه برای همه کسانیکه در یکروز خرید کرده بودم اضافه شده. باید چطوری پیگیری کنم. لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   این موضوع رو از مرجع خریدتون پیگیری کنید.

 • جمال صیدی

  سلام من 30 درصد از سهام عدالتم را فروختم ولی فقط مبلغ 1 میلیون و دویست هزار به حسابم امده ایا فقط قیمت این 30درصد همان مبلغ ذکر شده هست یا بازم واریز میشه

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، احتمالا فقط همین بخش از درخواست فروش شما انجام شده و به مرور با فروش بقیه سهام پول آن واریز خواهد شد

 • پیمان علیزاده

  سلام ببخشید اضافه پرداختی پالایش یکم برای من برنگشته چه زمانی برمیگرده؟

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
26 دی 1399