اندیشه صبا

واچ لیست ارز دیجیتال (تحلیل هفتگی)

واچ لیست ارز دیجیتال (تحلیل هفتگی)

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

نقشه بازار ارزهای دیجیتال
نمای کلی بازار ارز دیجیتال

بیت کوین محدوده 25 هزار دلار را هدف گرفته است و در صورت موفقیت می‌توان اهداف خوبی را برای برخی از ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. ارزهای دیجیتال کاردانو، یونی سواپ، چین لینک و چیلیز در واچ لیست ارز دیجیتال این هفته قرار می‌گیرند.

تحلیلگران انتظار دارند که روند افزایشی تورم رو به اتمام است و در ادامه می‌توان شاهد کاهش سیاست‌های انقباضی بود. این روند، چهارمین هفته مثبت را برای بورس امریکا رقم زد. بیت کوین و عمده آلتکوین‌ها نیز روند مثبتی را ثبت کرده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در بازارهای پرریسک‌تر پیدا کرده‌اند.

ریسک پذیری موجود به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال نیز تعمیم یافته است. اتریوم و بسیاری از آلتکوین‌ها عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته‌اند. یکی از دلایل این عملکرد مثبت، نزدیک شدن به روزرسانی مرج اتریوم است. ارزش معاملات آتی تسویه نشده (Open Interest) اتریوم به 8 میلیارد دلار رسید و از بیت کوین سبقت گرفت. این موضوع تا حدی ترس برگشت قیمت و حفظ سود را در میان تحلیلگران افزایش داده است.

واچ لیست ارز دیجیتال هفته
برای اطلاع از آخرین قیمت ارزهای دیجیتال سیگنال رو نصب کن !

آیا روند افزایشی قیمت بیت کوین و آلتکوین‌ها ادامه خواهد داشت؟ بیایید نمودار قیمت واچ لیست ارز دیجیتال هفته را بررسی کنیم.

تحلیل ارز دیجیتال بیت‌ کوین (BTC)

نمودار قیمت واچ لیست ارز دیجیتال
نمودار تحلیل بیت کوین
  • قیمت بیت کوین به تومان (3 مردادماه): 734.32 میلیون تومان

بیت کوین در سیزدهم ماه آگوست توانست به بالای مقاومت 24,600 دلار برسد، اما خریداران نتوانستند از این سطح حمایت کنند و بار دیگر ریزش قیمت به پایین آن را داشتیم. این موضوع نشان می‌دهد که فروشنده‌ها در روندهای صعودی وارد بازار می‌شوند و فشار فروش خود را افزایش می‌دهند اما انتظار می‌رود به مرور زمان سفارشات در این محدوده‌های مقاومتی کمتر شوند.

میانگین نمایی 20 روزه شیب صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد؛ در مجموع می‌توان نتیجه گرفت که در جهش‌های آتی قیمت، مقاومت 25 هزار دلار قدرت چندانی نداشته باشد. تارگت پیش رو محدوده 28 هزار دلار خواهد بود. محدوده 28 هزار دلار افزایش عرضه در بازار را به دنبال خواهد داشت اما در صورتی که بیت کوین بتواند از سد آن عبور کند، افزایش قیمت تا 32 هزار دلار دور از دسترس نخواهد بود.

از سوی دیگر در صورتی که قیمت حمایت EMA-20 را از دست بدهد، دید صعودی نسبت به بازار نقض خواهد شد و افت قیمت تا 22 هزار دلار را خواهیم داشت.

همین حالا به یک معامله گر حرفه ای طلا تبدیل شو!

تحلیل ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

نمودار قیمت واچ لیست ارز دیجیتال
نمودار تحلیل کاردانو

قیمت کاردانو به تومان (24 مردادماه): 17.13 هزار تومان

ارز دیجیتال کاردانو در سیزدهم ماه آگوست از سد مقاومت 0.55 دلار عبور کرد. این موضوع نشان می‌دهد که بلاتکلیفی در بازار تا حدی به سمت خریداران تغییر پیدا کرده است. شیب صعودی EMA-20 و قرارگیری شاخص قدرت نسبی بالای محدوده میانی، تاییدکننده حضور بیشتر خریداران نسبت به فروشنده‌هاست. انتظار می‌رود افزایش قیمت تا 0.63 دلار در گام اول و 0.7 دلار در گام بعدی را داشته باشیم. در ادامه محدوده 0.7 دلار با افزایش عرضه در بازار همراه خواهد بود.

از سوی دیگر در صورتی که قیمت نتواند حمایت 0.55 دلار را حفظ کند، می‌توان نتیجه گرفت که افزایش قیمت فعلی در بازار تله گاوی است و ریزش‌های شدیدتری در انتظار کاردانو خواهد بود.

صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال چیست؟

تحلیل ارز دیجیتال یونی سواپ (UNI)

نمودار قیمت واچ لیست ارز دیجیتال
نمودار تحلیل یونی سواپ
  • قیمت یونی سواپ (24 مرداد ماه): 262.84 هزار تومان

ارز دیجیتال یونی سواپ در روزهای گذشته در محدوده قیمتی 8.11 دلار تا 9.83 دلار نوسان داشته است. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران از ریزش‌های قیمت به عنوان فرصت خرید استفاده می‌کنند اما فروشنده‌ها نیز کماکان با قدرت در بازار حضور دارند و فشار فروش خود را در محدوده‌های مقاومتی افزایش می‌دهند. تجربه نشان داده است که هرچه مدت زمان قرارگیری قیمت در ناحیه رنج، طولانی‌تر باشد، شکست قیمت با هیجان بیشتری همراه خواهد بود. شیب میانگین نمایی 20 روزه صعودی است و شاخص قدرت نسبی بالای ناحیه میانی قرار دارد؛ بنابراین خریداران دست بالاتر را در اختیار دارند. در صورت افزایش قیمت اهداف پیش رو 10.55 دلار و 12 دلار خواهند بود.

از سوی دیگر در صورتی که ریزش قیمت از محدوده‌های فعلی را داشته باشیم و یونی سواپ حمایت EMA-20 را از دست بدهد، افت قیمت تا 8.11 دلار ناگزیر خواهد بود.

تحلیل ارز دیجیتال چین لینک (Link)

تحلیل هفتگی
نمودار تحلیل چین لینک
  • قیمت چین لینک به تومان (24 مردادماه): 265.27 هزار تومان

ارز دیجیتال چین لینک (Link) در طول چند هفته گذشته در محدوده نوسانی 5.5 دلار تا 9.5 دلار قرار داشته است. اگرچه خریداران در دوازدهم آگوست تلاش کردند که سقف این ناحیه رنج را به سمت بالا بشکنند، اما فروشنده‌ها عقب ننشستند. شیب میانگین نمایی 20 روزه صعودی است و شاخص قدرت نسبی بالای ناحیه میانی قرار دارد و می‌توان گفت که خریداران کماکان دست بالاتر را در بازار در اختیار دارند. در صورت شکست مقاومت 9.5 دلار، اهداف 12.3 دلار و 13.5 دلار پیش روی چین لینک قرار خواهند داشت.

از سوی دیگر در صورتی که قیمت نتواند حمایت EMA-20 را حفظ کند، می‌توان نتیجه گرفت که خریداران از هر افزایش قیمتی برای حفظ سود در بازار استفاده می‌کنند و بلاتکلیفی بازار در چند روز آینده ادامه خواهد داشت.

تحلیل ارز دیجیتال چیلیز (CHZ)

تحلیل هفتگی
نمودار تحلیل چیلیز
  • قیمت چیلیز به تومان (24 مرداد ماه): 5.96 هزار تومان

ارز دیجیتال چیلیز در طول چند روز گذشته روند صعودی پرقدرتی را پشت سر گذاشته است اما سایه بالایی بلند تشکیل شده در کندل روزانه روز یکشنبه، نشان می‌دهد که فروشنده‌ها با قدرت در ناحیه مقاومتی 0.19 دلار عرضه خود را در بازار افزایش می‌دهند. شیب میانگین نمایی 20 روزه صعودی است و RSI بالای محدوده میانی قرار دارد و می‌توان گفت که خریداران در بازار دست بالاتر را در اختیار دارند اما قرارگیری RSI در محدوده بیش خرید، احتمال اصلاح کوتاه مدت در بازار را افزایش می‌دهد. در صورت ریزش قیمت مهم‌ترین حمایت پیش رو محدوده EMA-20 خواهد بود. در صورت حمایت قیمت در این ناحیه می‌توان انتظار افزایش قیمت تا 0.24 دلار را نیز داشت.

از سوی دیگر در صورتی که قیمت حمایت EMA-20 را از دست بدهد، مهم‌ترین حمایت بعدی، SMA-50 و ناحیه 0.12 دلار خواهد بود.

چه ارز دیجیتالی را بخرم؟

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان است و در این بازار می‌بایست با احتیاط عمل کنید و هیچ وقت تمامی تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید. واچ لیست ارزهای دیجیتال هفته ارائه شده صرفا نظر تیم کوین تلگراف است و می‌بایست در کنار ابزارهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

تحلیل صورت گرفته، برای چه مدت اعتبار دارد؟

تحلیل‎های ارائه شده هفتگی هستند و استفاده از آن‌ها برای خرید و فروش میان مدت و بلند مدت کاربردی ندارد.

برای مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید

toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیگنال ارز دیجیتال کارگزاری گنجینه سپهر