واچ لیست ارز دیجیتال (تحلیل هفتگی)

واچ لیست ارز دیجیتال (تحلیل هفتگی)

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

نقشه بازار ارزهای دیجیتال امروز

میانگین صنعتی داوجونز برای اولین بار از سال 1923 برای هشت هفته ی متوالی با روند کاهشی همراه است.در تاریخ 20 می (30 اردیبهشت) شاخص بورسی S&P 500 برای مدت کوتاهی در محدوده بازار نزولی قرار گرفت که نشان می دهد معامله گران در ترس از رکود به فروش دارائی های پر خطر ادامه می دهند.
بیت کوین به دلیل همبستگی تنگاتنگ با بازار سهام ایالات متحده برای چندمین هفته متوالی تحت فشار باقی مانده است. در آخر هفته خریداران تلاش می کنند تا قیمت بیتکوین را بالاتر ببرند و از یک روند شکست طولانی تر جلوگیری کنند.
بیت کوین از سال 2018 در پنج ماه اول سال 2022 بدترین عملکرد خود را از سال 2018 ثبت کرد که نشان دهنده ی کنترل فروشندگان بر بازار می باشد.با این حال ،پس از چندین هفته ضعف بازار ارزهای دیجیتال ممکن است در آستانه ی صعود بازار نزولی قرار بگیرد.

کدام سطوح بحرانی نشان دهنده ی یک شروع پایدار هستند ؟

در این تحلیل هفتگی به بررسی 5 ارز دیجیتال که در کوتاه‌مدت نشانه‌های مثبتی از خود نشان داده‌اند می‌پردازیم:

تحلیل ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)

تحلیل ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)

بیت کوین در 20 می (30 اردیبهشت) از حمایت مهم خود به 28,630 دلار بازگشت که قدرت خرید در نزدیکی این سطح را نشان می دهد. خریداران برای رساندن قیمت به بالای خط روند نزولی تلاش می کنند که می تواند اولین نشانه از کاهش فروش باشد.
براساس تحلیل بیت کوین این ارز دیجیتال می تواند بالاتر از خط روند نزولی تا میانگین متحرک نمائی 20 روزه (31,887 دلار)افزایش یابد اما فروشندگان با قدرت از این سطح دفاع می کنند، در صورت موفقیت فروشندگان و کاهش قیمت از میانگین متحرک نمائی امکان سقوط قیمت تا 28,630 دلار وجود دارد.
اگر قیمت به 28,630 دلار برسد , در مرحله ی بعد امکان کاهش قیمت تا 26,700 دلار وجود دارد که سطح حمایتی مهمی محسوب می شود و شکستن قیمت زیر آن می تواند امکان ریزش قیمت تا 25,000 دلار و سپس 21,800 دلار را افزایش دهد.
برعکس اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمائی 20 روزه برسانند، بیت کوین می تواند تا سطح 61.8% اصلاحی فیبوناچی در 34,823 دلار افزایش یابد و در مرحله ی بعد قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه یعنی 37,289 دلار صعود کند.

تحلیل ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

تحلیل ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

ارز دیجیتال بایننس کوین از حمایت بحرانی 211 دلار بازگشت و به مقاومت میانگین متحرک نمائی 20 روزه یعنی 323 دلار رسید. که یک سطح مهم برای فروشندگان محسوب می شود زیرا عبور قیمت از این سطح بیانگر تشکیل یک کف می باشد.
افزایش قیمت بیشتر از میانگین متحرک 20 روزه می تواند تا 350 دلار و پس از آن میانگین متحرک 50 روزه (376 دلار) ادامه پبدا کند.میانگین متحرک 50 روزه می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند اما اگر خریداران قیمت را به بالای آن برسانند، بایننس کوین دوباره می تواند به میانگین متحرک 200 روزه (451 دلار)برسد.

برعکس اگر قیمت خلاف جهت حرکت کند و از میانگین متحرک نمائی 20 روزه به شدت کاهش یابد، نشان دهنده ی فعالیت فروشندگان در قیمت های بالاتر و تسلیم نشدن آنها می باشد.
در مرحله ی بعد BNB می تواند تا 211 دلار کاهش یابد و اگر قیمت از این سطح بازگردد، می تواند در محدوده قیمتی 211 تا 320 دلار تثبیت شود.

تحلیل ارز دیجیتال مونرو (XMR)

تحلیل ارز دیجیتال مونرو (XMR)

ارز دیجیتال مونرو در 12 می (22 اردیبهشت) به زیر حمایت قوی 134 دلار سقوط کرد، اما فروشندگان با خرید تهاجمی خریداران همراه با کاهش قیمت صعود خود را آغاز کرد و به میانگین متحرک نمائی 20 روزه یعنی 179 دلار رسیده است.
در صورتی که قیمت از میانگین متحرک نمائی 20 روزه عبور کند، مونرو می تواند به محدوده قیمتی SMA 200 روزه (202 دلار)و SMA 50 روزه (212 دلار) افزایش یابد.انتظار می رود فروشندگان به این منطقه واکنش قوی نشان دهند.
اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد اما در میانگین متحرک نمائی 20 روزه کاهش توقف پیدا کند نشان دهنده ی تغییر بالقوه در روند خواهد بود.برعکس اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، ریزش قیمت تا 150 دلار و سپس 134 دلار ادامه می یابد.

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC)

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC)

قیمت ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک در 29 مارس(9 فروردین) از 52 دلار به 16 دلار در 12 مه(22 اردیبهشت) سقوط کرد.
تلاش های خریداران برای بهبود قیمت ممکن است با مقاومت میانگین متحرک نمائی 20 روزه (23 دلار) مواجه شود.
اگر قیمت از میانگین متحرک نمائی 20 روزه کاهش یابد، فروشندگان با کاهش قیمت زیر سطح حمایت بحرانی 16 دلار ، دوباره تلاش خواهند کرد تا روند نزولی را از سر بگیرند.
بر عکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمائی 20 روزه عبور کند، یک روند صعودی قوی تر شروع خواهد شد.واگرائی مثبت در RSI نیز به بهبود کوتاه مدت اشاره دارد.در مرحله ی بعد اتریوم کلاسیک می تواند تا سطح 38.2% فیبوناتچی اصلاحی در 30 دلار افزایش یابد که یک مقاومت قوی هم محسوب می شود.

تحلیل ارز دیجیتال مانا (MANA)

تحلیل ارز دیجیتال مانا (MANA)

دسنترالند(مانا) در 16 می میانگین متحرک نمائی 20 روزه (1.24 دلار) را رد کرد ، اما قیمت از سطح روانی 1 دلار ریزش نکرد.
خریداران یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمائی 20 روزه برسانند و اگر موفق شوند مانا می تواند تا SMA 50 روزه (1.72 دلار)افزایش یابد که یک مقاومت مهم هم محسوب می شود اگر قیمت از این مقاومت عبور کند می تواند روند صعودی خود را تا SMA 200 روزه (2.72 دلار) آغاز کند.
بر عکس اگر قیمت به زیر 1 دلار سقوط کند ، امکان ریزش قیمت تا 0.6 دلار وجود دارد و عبور از این قیمت می تواند شروع روند نزولی بعدی باشد.

برای مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *