هوشمندترین صندوق های سرمایه گذاری در پاییز 98

هوشمندترین صندوق های سرمایه گذاری در پاییز 98

فصل پاییز برای بازار سرمایه به اندازه دو فصل گذشته خوب نبود. ابتدای سال 98 تا آخر شهریور ماه 98 بازدهی خوبی نصیب سرمایه گذاران فعال در بازار سرمایه شد. روند صعودی شاخص کل با شروع مهر ماه 98 نزول کرد و در بیشترین نزولی که پاییز 98 تجره کرد تا 9 درصد هم پایین آمد. بعد از اصلاح قیمت ها روند صعودی شاخص کل بورس رشد خود را از سر گرفت. رشد شاخص کل بورس از پایین ترین نقطه تا انتهای آذر ماه 98 به 17 درصد هم رسید. در این گزارش هوشمندترین صندوق های سرمایه گذاری در پاییز سال 98 را معرفی می‌کنیم.

منظور از صندوق سرمایه گذاری هوشمند چیست؟

در این میان سرمایه گذاران با رصد صنایع مختلف بازار به دنبال صنعتی که می تواند پیشرو یا اصطلاحا لیدر بازار باشد می گشتند. صنایعی نظیر خودرو، فلزات، محصولات شیمیایی و گروه های بزرگ همیشه زیر نظر بودند اما در پاییز 98 این گروه های کوچک بودند که رشد قابل توجهی را به دست آوردند. صنایعی نظیر سیمان و زراعت جزو صنایع برتر بودند.

منظور از صندوق های سرمایه گذاری هوشمند، صندوق هایی است که بطور هوشمندانه بخشی از سرمایه خود را در پربازده ترین صنایع بورسی سرمایه گذاری کرده‌اند. سیگنال در این گزارش هوشمندترین صندوق های سرمایه گذاری در سه ماه سوم سال 98 (پاییز) را مورد بررسی قرار می‌دهد.

پربازده ترین صنایع بورسی در پاییز 98 کدام بودند؟

در پاییز سال 98 سه صنعت برتر با بالاترین بازدهی ها معرفی شده اند.

گروه بیمه و بازنشستگی با 50% بازدهی توانست بالاترین میزان بازدهی را در بین گروه های صنایع مختلف بورس تهران، کسب کند. گروه محصولات فلزی با 33% بازدهی در رده دوم ایستاد. گروه سیمان هم با ثبت بازدهی 30% در جایگاه سوم قرار گرفت.

یکی از معیار های انتخاب صندوق سرمایه گذاری برتر، بررسی مدیریت و نحوه مدیریت دارایی ها در صندوق است.

از این رو با نیم نگاهی به صنایعی که صندوق های سرمایه گذاری در آن به فعالیت پرداخته اند، می توان انتخاب هوشمندانه ای برای سرمایه گذاری غیرمستقیم داشت.

رتبه بندی هوشمندترین صندوق های سرمایه گذاری در پاییز 98

3 صندوق سرمایه گذاری هوشمند که در 3 صنعت برتر سرمایه گذاری کرده‌اند، در سه ماه پاییز 98 عبارتند از:

رتبه بندی هوشمندترین صندوق های سرمایه گذاری در پاییز 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • با سلام و احترام
    خیلی از فاکتور های انتخاب یک صندوق مناسب رو خوندم ولی با این حال نمی تونم بهترین صندوق رو انتخاب کنم منظورم صندوق های سهامی هست برای مدت یک سال یعنی بلند مدت. امکانش هست به غیر از فاکتور سود هر ماه بر مبنای معیار دیگه ای هم رتبه بندی بفرمایید صندوق ها رو؟ می تونید چند تا صندوق رو به طور کلی به بنده بفرمایید تا سریعتر بتونم سرمایه گذاری کنم؟ بسیار ممنونم

    • سلام و درود. بهترین صندوق رو میشه از معیارهایی مختلفی بررسی کرد. مثلا: بازدهی صندوق، کم نوسان بودن، کم ریسک بودن، پرداخت سود دوره ای، داشتن ضامن نقدشوندگی و … معرفی صندوق برای ما امکان پذیر نیست، چون ماهیت کار ما در سیگنال این نیست. ما فقط سعی میکنیم با گزارش های تحلیلیمون به شما در انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری کمک کنیم. و قطعا با گذشت زمان گزارش های تحلیلی ما کامل تر و بهتر خواهد شد. با سپاس از همراهی شما. موفق و پرسود باشید.