مقایسه بازدهی صندوق های درآمد ثابت با بانک (خرداد 99)

مقایسه بازدهی صندوق های درآمد ثابت با بانک (خرداد 99)

در این گزارش بازدهی بهترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با بانک در بازه زمانی 10 اردیبهشت تا 10 خرداد 99 مقایسه شده است.

اردیبهشت 99 و ریزش بازار بورس

در بازه زمانی یک ماهه 10 اردیبهشت تا 10 خرداد 99 اولین ریزش بورس در سال 99 رخ داد و شاخص کل بورس در بیشترین سقوط خود بیش از 12 درصد افت نمود. بسیاری از کارشناسان مالی معاملات هیجانی را عامل نزول بازار بورس می دانند. این در حالی ست که در اردیبهشت ماه 98 نیز شاخص کل یکی از ریزش های اصلی خود را انجام داد که طی آن 10 درصد افت کرد. در سال 99 اما اوضاع بسیار تغییر کرده است. ارزش معاملات و تعداد فعالان بازار بورس رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده اند. همچنین حمایت های مسئولان از رشد بازار سرمایه مزید بر علت شده است تا دیدگاه کلی به افزایش بازدهی‌ها در بورس همچنان پابرجا باشد.

اما ماهیت نوسانی بورس مسئله ای اجتناب ناپذیر است و ریزش و اصلاح جزء جدایی ناپذیر از بازار سرمایه. بنابراین باید ریسک ورود به چنین بازاری را پذیرفت و با شناخت کافی اقدام به ورود به بازار سرمایه نمود. در این میان سرمایه گذارانی که مایلند کمتر ریسک کنند به سمت ابزارهای مالی با ریسک کم می روند. صندوق های با درآمد ثابت شناخته شده ترین این ابزار ها هستند.

در این گزارش مقایسه ای بین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت و سود سپرده های بانکی در ماه منتهی به 10 خرداد ماه 99 انجام می‌دهیم. مایلید با سایر صندوق های سرمایه گذاری آشنا شوید؟

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت، محافظ سرمایه‌های ریسک گریزان

در زمانی که بازار با فشار عرضه ها همراه می شود، روند افزایشی در خالص ارزش دارایی صندوق ­های با درآمد ثابت دیده می شود.

صندوق ­های با درآمد ثابت با سرمایه گذاری در اوراق بدهی و سپرده های بانکی قدرت دارند تا در زمان نزول بازار سرمایه از ارزش سرمایه ها محافظت کنند. به همین دلیل است که بیشترین میزان سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری در این نوع صندوق ها انجام شده است. حتی با توجه به رشد قابل توجه بازار سهام باز هم ارزش صندوق های با درآمد ثابت بیشتر از سایر انواع صنوق هاست.

سیگنال در تلاش است که با معرفی و تحلیل صندوق های سرمایه گذاری برتر، چراغ راهی برای سرمایه گذاران بازار پول و سرمایه باشد.

مقایسه بازدهی بهترین صندوق های درآمد ثابت با بانک

با کاهش درصدهای سود سپرده های بانکی از اول اردیبهشت 99، انتظار می رفت تا صندوق های با درآمد ثابت که مهمترین رقیب سپرده های بانکی به حساب می آید، با افزایش خالص ارزش دارایی ها مواجه شوند. تقریبا در تمام صندوق های برتر با درآمد ثابت چنین اتفاقی رخ داد و حتی بعضی از صندوق ها نسبت به قبل اندازه شان دو برابر شد.

این آمار طبق اعلام رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ذکر شده است و استثنائات را در این آمار لحاظ نخواهیم کرد.

مقایسه بازدهی بهترین صندوق های درآمد ثابت با بانک

صندوق های سرمایه گذاری برتر در این ماه بازدهی بالای 5 درصدی به دست آورند. مخاطبان گرامی سیگنال باید توجه داشته باشند که بازدهی های یاد شده، میزان سود اختصاص یافته به سرمایه گذاران این صندوق ها نمی باشد، بلکه سیاست های تقسیم سود در صندوق های مختلف، متفاوت می باشد و بستگی به تصمیمات مدیران صندوق ها دارد.

برترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت در ماه منتهی به 10 خرداد 99

طبق نمودار بالا، صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت با بیشترین بازدهی ماهانه عبارتند از:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • باسلام
  مبلغ سود صندوق نامی در پایان اردیبهشت نسبت به پایان خرداد بسیار متغییر بود. در حالی که در موقع سرمایه گذاری گفتند حداقل 1/9 میزان سود است در اردیبهشت تا 6 درصد هم بود اما در خرداد کمتر از یک درصد شد
  در مورد دلایل آنان لطفا راهنمایی فرمایید.

  • سلام دوست عزیز… این موارد رو باید از روابط عمومی صندوق جویا بشید

 • سلام ببخشید اینکه نوشتید مثلا صندوق ثابت نامی مفید ۵ درصد منظورش این نیست که سرمایه من در این صندوق به فرض مثال در یکماه ۵ درصد سود کنه؟! لطفا راهنماییم کنید چطور و از چه راهی بفهمم چه سودی این صندوق ها بهم میدن و مقایسه سودی که میدن چجوری انجام بدم؟ یکم گیج شدم.صمیمانه ممنونم ازتون خداقوت

  • سلام دوست عزیز… برای اطلاع از سود تقسیمی صندوق مدنظرتون با روابط عمومی صندوق تماس بگیرید. بازدهی هایی که سیگنال نمایش میده مطابق اعلام سایت صندوق است.

 • با سلام ، تصمیم دارم در صندوق درامد ثابت گنجینه آینده روشن (صایند) ETF سرمایه گذاری کنم پرداخت سود ماهیانه این صندوق در تاریخ دهم هر ماه صورت می گیره در این تاریخ ارزش هر سهم صندوق به بالاترین میزان ماه یعنی 1038 تومان می رسه و فردای اون روز مجدد به پایین ترین میزان 1002 تومان کاهش پیدا می کنه
  سوال: کسی که مابین تاریخ های اعلام شده مثلا بیست و پنجم ماه اقدام به خرید واحد های صندوق با قیمت 1020 تومان می کنه در زمان ابطال برای اینکه محتمل ضرر نشه باید همون تاریخ بیست و پنجم که قیمت واحد ها به 1020 تومان میرسه اقدام کنه؟ یا تفاوتی ندارد؟

  • سلام دوست عزیز… در روزی که صندوق برای تقسیم سود در نظر گرفته هر کسی که واحدهای صندوق رو داشته باشه از سود استفاده میکنه. در صورتی که سود تقسیمی رو دریافت کرده باشید، تفاوتی نمیکنه.

 • توی یه بخش از مقاله نوشته بودید : که بازدهی های یاد شده، میزان سود اختصاص یافته به سرمایه گذاران این صندوق ها نمی باشد
  میخواستم بدون چطوری میشه مبلغ سودی که به سرمایه من تعلق میگیره رو محاسبه کنم

  به فرض اینکه من 100 میلیون داشته باشم و در صندوق توسعه فراز اعتماد واحد خریداری کرده باشم و با توجه به اینکه درصد بازدهی این صندوق 5.47 درصد بوده در انتهای دوره چقدر به من سود تعلق میگیره؟

  • سلام دوست عزیز… محاسبه سود پرداختی با فرمول های خاص هر صندوق و با تصمیم مدیران صندوق انجام میشه. به دلیل اختلافی که در نحوه محاسبه سود ها وجود داره بهتره که این مورد رو از صندوق جویا بشید.

 • با سلام واحترام
  صندوق نو پای یاقوت آگاه سود پر داخت سود آن بچه صورت است
  ممنون میشوم راهنمایی می فرمایید

  • سلام دوست عزیز… در امید نامه و اساسنامه صندوق دوره پرداخت سود نوشته نشده است. بنابراین احتمالا این صندوق از نوع صندوق های با درآمد ثابت بدون پرداخت سود دوره ای می باشد.

 • سلام ودرود ایا صندوق نیکوکاری الزهرا سود ماهیانه پرداخت میکنه؟

 • یه موضوع اینه که من باخیلی از این صندوق تماس گرفتم اکثرا بسته هستند وقابل خریداری نیستند یا برخی سود خوب میکنند وموقع تقسم سود بالانس سود را با هزینه های سود مالی وضرر های آن سال مالی بالانس میکنند وگاهی تا ۵۰درصد سود را کاهش میدهند مثل ارزش آفرینان دی الان این صندوق را نمیشه خرید ویا صندوق های دیگر که بسته است

 • سلام….صندوق البرز در هفته منتهی به ۲۰ خرداد بازدهی هفتگی کمتری نسبت به دیگر صندوق ها داشته…..آیا می شود دلیلش مقدار ۵۷ درصدی سپرده بانکی و انباشت وجوه راکد در سپرده بانکی است که بازدهی آن نسبت دیگر صندوق ها با درآمد ثابت کمتر شده؟

  • سلام دوست عزیز.. بازدهی صندوق ها عموما به ترکیب دارایی آن و شیوه مدیریت آن بستگی داره.

 • با عرض سلام و خدا قوت به شما عزیزان.
  بهترین زمان خرید واحد صندوق سهامی ETF و بقیه صندوقها چه زمانی است؟و کدام صنوق پیشنهاد میفرمایید؟

  • سلام دوست عزیز صندوق های سهامی تابع نوسانات بازار بورس هستند با تحلیل شاخص کل می تونید بهترین زمان ورود به صندوق ها رو انتخاب کنید. برای انتخاب مناسب صندوق به این لینک مراجعه کنید و گزارش های تحلیلی صندوق ها رو در سیگنال دنیال کنید.