سرمایه گذاری در سبدگردانی با سبدگردان آرکا

شرکت‌های سبدگردان از نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار می‌باشند که به نمایندگی از سرمایه گذاران و بر اساس یک قرارداد مشخص، به خرید و فروش اوراق بهادار برای آنها اقدام می‌کنند.
اصولا سرمایه گذاری در بورس به دو روش مستقیم و غیر مستقیم امکان‌پذیر است. در روش مستقیم افراد و شرکت‌ها، شخصا به خرید و فروش سهام و اوراق بهادار اقدام می‌کنند. بدیهی است که روش مستقیم برای اشخاصی مناسب است که، تخصص و زمان کافی برای این امر را داشته باشند. برای اشخاص حقیقی و حقوقی که فاقد شرایط فوق هستند بهتر است به روش های غیر مستقیم در بورس سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاری از طریق صندوق سرمایه گذاری و سبد گردانی اختصاصی دو روش سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس است.

یکی از تفاوت‌های اصلی سبدگردانی اختصاصی با روش‎‌های دیگر سرمایه گذاری در این است، که این فرایند کاملا مشتری محور (Client-Based) است. در تشکیل سبد اختصاصی اهداف، ویژگی‌ها و خصوصیات شخصیتی سرمایه گذار از جمله ریسک پذیری او ارزیابی می‌شود و متناسب با آنها اقدام به تشکیل و مدیریت سبد اختصاصی می‌گردد؛ در صورتی‌ که سایر روش‌های سرمایه گذاری غیر مستقیم محصول محور (Product-Based) است و محصول یکسانی برای همه سرمایه گذاران ارائه می‌شود که لزوما جوابگوی سطوح مختلف ریسک پذیری و سلایق سرمایه گذاران نخواهد بود.

در این گفتگو همراه با آقای مصطفی بیاتی، رئیس هیئت مدیره و مدیر سبد سبدگردان آرکا در خصوص سبدگردانی و همچنین عملکرد این سبدگردان گفتگو نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *