رادیو سیگنال | جنگِ معامله‌گران در ناحیه مقاومتی!

رادیو سیگنال | جنگِ معامله‌گران در ناحیه مقاومتی!

 از لحاظ تکنیکالی برای شاخص‌کل می‌توان دو سناریو متصور بود. سناریوی اول بدین صورت است که شاخص مقاومتش در ناحیه 1400 تا 1460 هزار واحد را می‌شکند و به سمت اهداف بالاتر حرکت می‌کند. در سناریو دوم می‌توان انتظار یک ریزموج نزولی دیگر داست و بعد از آن شاخص حرکت صعودی خود را به سمت اهداف بالاتر را آغاز کند. در هر صورت پیش‌بینی می‌شود شاخص در هر دو سناریو حرکت صعودی و شکست ناحیه مقاومتی 1400 تا 1460 هزار واحد را داشته باشد.

    از طرفی شاخصP بهE بازار، که در اصطلاح بیان‌گر نرخ بازگشت سرمایه است و درواقع نشان‌دهنده ریسک بازار است، در حدود 8.5 قرار دارد که این عدد تقریبا معادل میانگین بلند مدت P به E  است. شما اگر P به E بورس در شرایط فعلی را با سقف خودش در مرداد 99 که در حدود 45 قرار داشت مقایسه کنید، می‌بینید که درحال حاضر بورس برای سرمایه گذاری ریسک بسیار پایینی دارد.

    از طرف دیگر اگر بورس را از اول سال 1400 با سایر بازارهای موازی مثل طلا و ارز، مسکن و یا خودرو مقایسه کنید می‌بینید که این بازارها از اول سال رشد خوبی داشتند اما بورس در فاز اصلاحی قرار داشت و هر رزو شاهد کاهش ارتفاع شاخص‌کل بودیم، پیش‌بینی می‌شود بورس تا پایان سال بخشی ازین شکاف با بازرهای موازی را جبران کند و انتظار می‌رود انشالله زمستان برای بورس بهتر و پر رونق‌تر از پاییز باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EX-dara سامانه ثنا قوه قضاییه