رادیو سیگنال | شرایط بهترِ نمادهای کوچکِ بازار | دوشنبه 9 اسفند

رادیو سیگنال | شرایط بهترِ نمادهای کوچکِ بازار | دوشنبه 9 اسفند

ارزش معاملات خرد که در بهمن مقداری رشد داشت و در کانال 3 هزار میلیارد تومان نوسان می‌کرد، دوباره یک روند کاهشی ملایمی گرفته که نشان از افزایش ابهامات، تردید و ترس در بین فعالین بورس است. درواقع اخبار مذاکرات وین تاحدی بازارها را تحت تاثیر قرار میدهد و از طرف دیگر خیلی از تحلیلگران معتقد هستند که تجاوز نظامی روسیه به خاک اوکراین بر روند مذاکرات وین تاثیرگذار خواهد بود، به همین خاطر معامله­‌گرها سعی می‌کنند فعلا خرید و فروش نکنند و روند بازار را دنبال کنند. تحولات بین المللی که در حال رخ دادن هست، سیگنال‌های مثبت و منفی مختلفی را مخابره می‌کند اما مشخص است که سیگنال‌های منفی و نزولی کننده بازار بیشتر و پرقدرت تر هستند.

شاخص‌­کل بورس که دیروز با کاهش 3500 واحدی برای چندمین بار سطح 1280 هزار واحد را از دست داد، امروز دوشنبه 9 اسفند، با 2500 واحد افزایش سطح 1280 هزار واحد را پس گرفت و به عدد 1281 هزار واحد رسید. درحالی که امروز نقشه بازار متعادل بود و 59 درصد نمادها با افزایش قیمت همراه بودند و تعداد صف خریدها سه برابر صف فروش‌ها بود، شاخص هم‌وزن 0.95 درصد رشد کرد. رشد 0.95 درصدی شاخص هم‌وزن در مقابل رشد 0.2 درصدی شاخص کل نشان از وضعیت بهتر نمادهای کوچک است. ارزش معاملات خرد امروز هم در پایین ترین سطح خودش در حدود 2300 میلیراد تومان قرار داشت. نکته مثبت معاملات امروز کاهش خروج نقدینگی حقیقی‌ها بود که نهایتا نتیجه تقابل خریدارها و فروشنده های حقیقی خروج فقط 7 میلیارد تومان بود که نمادهای فزر بپاس شپنا و شبندر بیشترین سهم را در خروج نقدینگی حقیقی داشتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *