بنر اندیشه صبا در مقالات

تحلیل جفت ارز یورودلار

تحلیل جفت ارز یورودلار

یورو، واحد پولی اروپا، با توجه به بیم و هراس‌های فزاینده از رکود اقتصادی در حوزه یورو، توان عبور از سطح روانی 1 دلار را ندارد.

در طی 2 دهه گدشته سابقه نداشته که نرخ یورو به زیر 1 دلار برود اما این مهم چندی پیش روی داد و بحران انرژی و مواد غذایی در جهان، به دنبال جنگ روسیه با اوکراین، وضعیت را برای بسیاری از کشورهای اروپا دشوار کرده است.


تحلیل تکنیکال EUR/USD روزانه | 27 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در نمای روزانه جفت ارز EURUSD می‌تواند طبق سناریو مشخص شده حرکت نماید. می‌توانیم بگوییم به لحاظ حرکتی در کوتاه مدت در آخرین سیکل های صعودی هستیم به صورتی که واگرایی منفی در اوسیلاتور RSI کاملا مشهود است.


تحلیل تکنیکال EUR/USD هفتگی | 27 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی با توجه به روند حرکتی بازار کمی از جزییات تحلیل قبلی تغییر کرده اما هم‌چنان کلیات آن تحلیل پابرجاست. احتمالا برای یکسال و حتی کمی بیشتر، یورو بین محدوده 1 تا 1.2 دلار رنج باشد به صورتی که توان عبور از این منطقه مقاومتی را نخواهد داشت.


تحلیل تکنیکال EUR/USD هفتگی | 17 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رود طبق سناریو مشخص شده نرخ یورو به دلار تا سال 2026، به نسبت 0.7 دلار در هر یورو برسد. یکی از دلایل این اتفاق، افزایش نرخ بهره در ایالات متحده و استحکام جاذبه دلار در نتیجه آن است. بعد از این موضوع می‌توان انتظار رشد اقتصادی و مهار تورم در حوزه یورو را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *