تحلیل تکنیکال کالا

تحلیل تکنیکال کالا

شرکت بورس کالای ایران با نماد کالا در گروه فعالیتهای کمکی به نهادهای مالی واسط می باشد و در زمینه تشکیل، سازماندهی و اداره‌ی بورس کالا به صورت متشکل، سازمان یافته و خودانتظام به منظورانجام معاملات کالاهای پذیرفته شده و اوراق‌بهادار مبتنی ‌برکالای پذیرفته شده، توسط اشخاص ایرانی و غیرایرانی مطابق قانون و مقررات، فعالیت می کند.

امروز این گروه با رشد 3.31% همراه بود و در آن نماد های کالا، بورس، فرابورس و انرژی 3 با حد اکثر مثبت به کار خود پایان دادند.

با بررسی این گروه، نماد کالا برای تحلیل انتخاب و در ادامه به مقایسه مقدار فروش و بررسی نمودار قیمتی این نماد خواهیم پرداخت.

با ورود کالاهای جدید مانند سیمان و راه اندازی معاملات حراج زغال سنگ و آتی نقره و همچنین بحث عرضه خودرو و عرضه زنجیره فولاد در این بورس ، شاهد افزایش و بهبود عملکرد این شرکت هستیم. نمودار زیر بیانگر مقایسه فروش شرکت در سال 1400 و 1399 می باشد.

مقایسه فروش ماهانه

بررسی نمودار قیمتی نماد کالا:

بررسی نمودار قیمتی نماد کالا:
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

قیمت این نماد در نیمه نخست امسال رشد خوبی را تجربه کرد اما در عبور از سقف قیمتی تاریخی خود در 4200 تومان ناتوان ماند و با ثبت قیمت حد اکثری 4650 تومان با فشار فروشندگان همراه شد و در حال حاضر با رسیدن به حمایت 2000 تومان شاهد واکنش هایی از سمت خریداران این نماد هستیم.

لذا به شرط حفظ حمایت 2000 تومان و پس از آن شکست خط ترند نزولی احتمالا شاهد افزایش قیمت مجدد این نماد به سمت اولین مقاومت خود در محدوده 3800 الی 4000 در آینده باشیم.

قابل به ذکر است در صورت از دست رفتن محدوده حمایتی 1900 الی 2000 تومان، حمایت بعدی در حوالی 1300 تومان قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده تحلیل های بیشتر به کانال تلگرام تحلیل با سیگنال به آدرس signal-tahlil  مراجعه فرمایید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *