تحلیل تکنیکال نماد حفاری

تحلیل تکنیکال نماد حفاری

شرکت حفاری شمال، با نماد حفاری در گروه استخراج نفت و گاز و خدمات جانبی به جزاکتشاف ، قرار دارد و در زمینه انجام انواع عملیات حفاری از جمله اکتشافی توسعه ای تزریقی، فعالیت می کند.

معاملات امروز این نماد در حد اکثر مثبت انجام شد و حجمی نزدیک به 63 میلیون برگه سهم مابین خریداران و فروشندگان دست به دست شد در حالی که میانگین حجم ماه این نماد تا به امروز حدود5.8 میلیون برگه سهم بود یعنی بیش از 10 برابر میانگین حجم ماه ، امروز مورد داد و ستد بین خریداران و فروشندگان قرار گرفت که رقم خوبی محسوب می شود.

سرانه خرید هر حقیقی نزدیک به 31 میلیون تومان و قدرت خریداران 1.49 برابر فروشنده گان بود و چیزی در حدود 10529 میلیون ریال ورود پول حقیقی به این نماد را امروز شاهد بودیم.

در ادامه به بررسی نمودار قیمتی این نماد خواهیم پرداخت.

نمودار تحلیل تکنیکال حفاری در تایم فریم هفتگی

نمای هفته ای
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در نمای هفته ای شاهد حرکت قیمت در داخل یک کانال بلند مدت صعودی هستیم که موقعیت فعلی نمودار در این کانال بر روی حمایت خط میانی آن می باشد . در ادامه برای بررسی بیشتر به تایم روزانه نمودار می رویم تا اطلاعات بیشتری بدست آوریم.

نمودار تحلیل تکنیکال حفاری در تایم فریم روزانه

نمودار روزانه
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در نمودار روزانه قیمت در حال طی کردن روند نزولی است و فعلا علامتی مبنی بر ایجاد روند صعودی مشاهده نمی شود ، اما با رسیدن قیمت به محدوده حمایتی 300 تومان شاهد تحرکات مثبتی از سمت خریداران هستیم و هم چنین اسیلاتور RSI نیز تضعیف فروشندگان را به نمایش گذاشته است.

لذا به شرط حفظ ناحیه حمایتی 250 الی 300 تومان، احتمال ایجاد تقاضای بیشتر در این ناحیه می رود، که در این صورت، از مقاومت های خط ترند نزولی و پس از آن مقاومت استاتیک در محدوده 700 الی 750 تومان می توان به عنوان اولین مقاومت های پیش روی قیمت نام برد.

همچنین از دید تئوری امواج الیوت نیز احتمالا در شاخه پایانی از یک الگوی هفت شاخه ای ( از جنس دیامتریک زیگزاگی) قرار داریم که شرط صحت آن حفظ محدوده250 الی 300 تومان است.

لازم به ذکر است در صورت از دست رفتن ناحبه حمایتی مذکور حمایت بعدی در ناحیه 180 الی 220 تومان قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده تحلیل های بیشتر به کانال تلگرام تحلیل با سیگنال به آدرس signal-tahlil  مراجعه فرمایید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EX-dara سامانه ثنا قوه قضاییه