تکرار تاریخ در قیمت طلا؟

تکرار تاریخ در قیمت طلا؟

اونس طلای جهانی طی ماه های اخیر و پس از نوسانات شدید صعودی که در پی وقوع جنگ اوکراین و روسیه پشت سر گذاشت ،  درتلاش مجدد برای گذر از سقف تاریخی خود در حدود 2075 دلار بازهم  ناکام ماند و ریزش حدود 300 دلاری را تجربه نمود.
در این نوشتار تحلیلی به بررسی سناریوهای پیش روی این فلزگرانبهای جهانی پرداخته ایم.

تحلیل تکنیکال اونس طلای جهانی

قیمت طلا به نظر در حال تکرار رفتار سال های 2018-2016 خود میباشد.
از این رو  به نظر  در  پایان این رفتار تکراری که از سال 2020 آغاز شده است میتوان انتظار شروع موج صعودی جدید برای قیمت طلا را داشت.
شرط وقوع سناریوی یاد شده حفظ حمایت مهم میان مدتی طلا در  ناحیه ی حمایتی حدود 1750-1670 دلار میباشد ، حمایتی که در صورت حفظ آن طلا میتواند بار دیگر به سمت سقف تاریخی خود یورش ببرد.
همچنین لازم به ذکر است حمایت میانی طلا در حدود قیمتی 1790-1780 دلار واقع شده است.

تحلیل تکنیکال اونس طلای جهانی
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به سیگنال مراجعه نمایید.
برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • تحلیل گلن نیلی در مورد طلا تا شهصد دلار چند ستل پیش اشاره کرده در مورد ترمینال بودن موج دو چهار امکان تحلیل نیلی و رابرت ماینر در مورد طلا ترائه دهید

    • بله دقیقا درست می‌فرمایید؛ در حال حاضر طلا یک abc را کامل کرده و می‌تواند به یک B/R NODE از pre cluster در محدوده 650 دلار واکنش خوبی نشان دهد، از طرفی با شکست این محدوده به سمت 535 دلار خواهیم رفت. از دیدگاه زمانی تا سال های 2050 الی 2060 می‌توانیم چنین سیکلی را در طلاببینیم. موج نزولی می‌تواند لیبل X یا (ii) بگیرد.

سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه