شاخص هم وزن در نزدیکی حمایت مهم

شاخص هم وزن در نزدیکی حمایت مهم

بازار سهام امروز هم روز تلخی را پشت سر گذاشت و شاخص کل 1.74 درصد و شاخص هم وزن نیز 1.3 درصد کاهش را تجربه کرد. 88 درصد از نمادهای بازار در دامنه منفی و 41 درصد نیز در صف فروش قرار داشتند. ارزش معاملات خرد 2200 میلیارد تومان و 412 میلیارد تومان نیز خروج پول حقیقی داشتیم.

با توجه به اینکه در محاسبات شاخص هم وزن اندازه همه شرکت ها یکسان در نظر گرفته می شود و تاثیر قیمتی شرکت های کوچک و بزرگ بر روی این شاخص یکسان است، در این تحلیل برای بررسی روند بازار از شاخص هم وزن استفاده شده است.

چارت زیر وضعیت تکنیکال شاخص هم وزن را در تایم فریم روزانه نشان می دهد:

نمودار تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن

نمودار تکنیکال
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

مطابق چارت، شاخص هم وزن از مردادماه سال گذشته در یک روند نزولی قرار دارد و در طی یک سال و نیم اخیر حدود 40 درصد افت داشته است.
 این شاخص، در حال نزدیک شدن به کف کانال و محدوده حمایتی 300 تا 310 هزار واحد می باشد که در صورت ادامه افت در بازار می تواند به این ناحیه برسد.
این محدوده برای شاخص هم وزن بسیار مهم و حیاتی است و انتظار واکنش در این منطقه وجود دارد. توجه داشته باشید که تا زمانی که سقف ها و کف های بالاتر در چارت مشاهده نمی شود، کماکان روند شاخص هم وزن نزولی است و واکنش احتمالی بازار در روزهای آتی را باید صرفا اصلاح های رو به بالا در نظر داشته باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *