آیا شاخص نزدک در سپتامبر با اصلاح مواجه خواهد شد؟

آیا شاخص نزدک در سپتامبر با اصلاح مواجه خواهد شد؟

پس از جلسه چهارشنبه مورخه 16 ژوئن 2021 فدرال رزرو آمریکا که منجر به تغییر رویه در سیاست های انبساط پولی گردید جهت گیری کلی مارکت جهانی تغییر کرد. بدنبال این جلسه که صحبت درباره ی کاهش خرید اوراق قرضه مطرح گردید, بسیاری از فعالین بازارهای مالی بدنبال این امر بودند که هر داده ی اقتصادی مثبت بر دیدگاه فدرال رزرو صحه گذاشته و موجبات افزایش نرخ بهره را در آینده ی نزدیک فراهم کند. تا نشست بعدی فدرال رزرو در 3 ماه آینده در ماه سپتامبر به نظر میرسد اگر بانک مرکزی بخواهد اقدام به تیپرینگ یا همان کاهش خرید اوراق بنماید بازارهای سهام با اصلاح قیمتی مواجه خواهند شد.

تحلیل تکنیکال شاخص نزدک

زمان بندی برای مارکت و شاخص های سهام کار دقیق و واضحی بشمار نمی آید ولی در هرصورت با توجه به شباهت حرکت امسال شاخص نزدک با سال 2018 ، مصادف با جلسه فدرال رزرو درسپتامبر 2021 و اعلام زود هنگام تیپر کردن (کاهش) خرید اوراق قرضه (بویژه مورتگیج) که منجر به صعود نرخهای بهره خواهد شود ، نزدک به عنوان یکی از حساس ترین شاخص های آمریکا با  افت محسوسی روبرو شود.

پیش از این تاریخ تا ماه سپتامبر احتمالا بخاطر گزارشات عالی شرکتها در سه ماهه دوم 2021 (Q2) شاهد ارقام و سقف جدیدی در این شاخص باشیم.

تحلیل تکنیکال شاخص نزدک

تحلیل تکنکیال شاخص نزدک
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

شاخص Nasdq-100 که به شاخص سهام تکنولوژیک آمریکا نیز معروف است در هفته گذشته توانست از سد مقاومتی 14038 واحدی بگذرد و اوج تاریخی جدیدی را به ثبت برساند. دلیل این امر میتواند در کوتاه مدت ادامه حمایت های دولت از اقتصاد و داده های ضعیف اشتغال باشد که از بعد تکنیکال قابل پیش بینی بود. شاخص دلار در هفته گذشته رشدهای بالایی را ثبت کرده بود و نیاز به اصلاح قیمتی داشت که با وجود انتشار داده های مثبت NFP ، داده های بیکاری مهم تر جلوه کردند و به ضعیف تر شدن شاخص دلار کمک نمودند.

رصد لحظه‌ای و تحلیل روند روزانه بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

 در نمودار هفتگی شاخص نزدک نیز شاهد واگرایی‌‌های متعدد نزولی در اندیکاتور آر اس آی هستیم که میتواند نشان از کاهش قدرت روند صعودی و نزدیک شدن اصلاح قیمت به سقف کانال صعودی باشد.

سطوح هدف این شاخص در کوتاه مدت میتواند در اعداد 15315 و 16175 واحد فعال گردد و در صورت ریزش از نقاط هدف اعداد حمایتی در 14400 و 14038 و 12860 واحد فعال خواهند شد.

در آینده باید دید آمارهای اقتصادی تصمیم گیری های اعضای فدرال رزرو را به کدامین طرف سوق خواهد داد.

نظر شما چیست؟
نظرات خود را در پایین همین پست با ما در میان بگذارید.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
تحلیل تکنکیال شاخص نزدک
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
تحلیل تکنکیال شاخص نزدک
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها و اخبار بازارهای جهانی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
13 مرداد 1400