عبور قیمت سهام مدرنا از سقف تاریخی!

عبور قیمت سهام مدرنا از سقف تاریخی!

سهام کمپانی تولید کننده واکسن مدرنا پس از اینکه توانست سقف تاریخی خودش را در محدوده مقاومتی مهم 189 دلاری پشت سر بگذارد اکنون آماده میشود به اهداف بلندتر قیمتی در سطوح بالاتر دست یابد.

ارزش سهام دو شرکت مدرنا و بایون تک پس از انتشار گزارش های بالینی مطلوب واکسن نوا وکس (که به عنوان یکی از رقیب های این شرکت ها در حوزه ی تولید واکسن است) در هفته گذشته، به میزان 5 درصد ریزش داشت.

انتشار گزارش های سودسازی شرکت مدرنا در سه ماهه دوم سال 2021 میتواند به ارزش بالای سهام این کمپانی صحه گذارد و از طرفی این شرکت را در رقابت تولید واکسن متمایز گرداند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از سی.بی.اس شرکت مدرنا برنامه تولید حداقل ۷۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا را برای سال میلادی جاری در نظر دارد و در سال ۲۰۲۲ نیز تولید پپیش بینی شده واکسن کرونا از سوی شرکت مدرنا ۱,۴ میلیارد دوز اعلام شده است.

اعلام سود مالی قابل توجه شرکت واکسن سازی مدرنا پس از آن اعلام شده که پیشتر نیز شرکت فایزر اعلام کرده بود در نتیجه تولید و فروش واکسن های کرونا در سال ۲۰۲۱ انتظار دارد که حداقل ۱۵ میلیارد دلار سود کسب کند.

شرکت مدرنا دومین تولیدکننده واکسن کرونا در گزارش سه ماه اول سال میلادی از فروش ۱.۹ میلیارد دلار و سود ۱.۲ میلیارد دلار و حاشیه سود ۷۰ درصدی خبر داد .

 این شرکت در سه ماهه اول 2020 هیچ فروشی نداشت و در این زمان در حال تحقیق و بررسی تولید این محصول بود . شرکت درسه ماهه اول سال قبل 124 میلیون دلار یا به ازای هر سهم 0.35 دلار زیان داده بود .

شرکت مدرنا در سه ماه اول  سال میلادی با تولید و فروش واکسن کرونا  به 1.7 میلیارد دلار فروش واکسن و 194 میلیون دلار درامد اعطایی جوایز تولید دست یافت . همچنین شرکت در سه ماهه 2021 مقدار671 میلیون دلار هزینه داشت که 193 میلیون دلار هزینه تولید و 401 هزینه تحقیق و توسعه و 77 میلیون دلار هزینه فروش و اداری و بازایابی  اعلام شد .

مدرنا در گزارش سه ماهه ۲۰۲۱ توانست ۳ دلار هر سهم برای سه ماهه سود بسازد .این گزارش نشان از رشد تولید شرکت در سال جدید است .پیش بینی سال 2021 شرکت از فروش 18.4 میلیارد دلاری بر پایه پیش فروش های مبتنی بر قراردادهای ثبت شده برآورد شده است که در صورت رشد تولید این مقدار فروش می تواند تحقق یابد.

تحلیل تکنیکال سهام شرکت مدرنا
عبور قیمت سهام مدرنا از سقف تاریخی!

تحلیل تکنیکال سهام شرکت مدرنا

نمودار قیمت سهام مدرنا پس از اینکه سه بار به محدوده قیمتی 189 دلاری رسیده و برگشت کرده بود بالاخره در روزهای گذشته در تلاش چهارم موفق به شکست این سطح شد و نمودار قیمت بالای این سطح تثبیت داد و حتی تا اوج قیمتی 227 دلاری نیز پیش رفت.

تحلیل تکنیکال سهام شرکت مدرنا
عبور قیمت سهام مدرنا از سقف تاریخی!
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اکنون پس از شکست سطح قیمت در حال پولبک و اصلاح قیمتی به سطح مذکور میباشد که در ادامه قیمت میتواند با یک رالی صعودی به اهداف قیمتی خود در محدوده های 254 و 305 دلاری برسد.

در صورت ریزش قیمت نیز به زیر سطح حمایتی 189 دلاری به شرط بسته شدن کندل هفتگی زیر این سطح میتوان ریزش قیمت تا سطوح پایینتر در 163 دلار را انتظار داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها و اخبار بازارهای جهانی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
9 مرداد 1400