تحلیل تکنیکال بترانس

تحلیل تکنیکال بترانس

شرکت ایران ترانسفو با نماد بترانس، در گروه ماشین آلات و دستگاه های برقی قرار دارد و در زمینه تولید ترانسفورماتورهای قدرت 400-230 کیلو ولت آمپر، ترانسفورماتور های فوق توزیع 132-63 کیلو ولت آمپر، ترانسفورماتور های توزیع 33-20 کیلو ولت آمپر و تجهیزات و خدمات وابسته، فعالیت می کند.

در گزارش 9 ماهه شرکت توانسته به ازای هر سهم 98 ریال سود شناسایی کند که این مقدار در مدت مشابه سال گذشته 86 ریال بوده است. همچنین نرخ رشد سود ناخالص شرکت نیز به نسبت مدت مشابه سال گذشته 25.4% محاسبه گردید. در گزارش دی ماه نیز فروش شرکت با یک رشد خوب، 2992 میلیارد ریال ثبت شد ، در زیر نمودار مقدار فروش شرکت در مقایسه با سال گذشته را مشاهده می کنید.

نمودار

پس از ایجاد دیدگاهی مختصر از میزان فروش و عملکرد شرکت در ادامه به بررسی شرایط نموداری این نماد خواهیم پرداخت.

نمودار تکنیکال
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در نمودار فوق قیمت در یک روند نزولی قرار دارد و هم اکنون بر روی دو حمایت مهم در محدوده قیمتی 150الی 160 تومانی قرار گرفته که تشکیل شده از یک حمایت استاتیک و یک حمایت کف تاریخی در نمودار تعدیل نشده می باشد، با توجه به اینکه هنوز کفی بالاتر از کفی دیگر در نمودار تشکیل نشده باید با احتیاط بیشتری عمل کرد اما شواهدی از تضعیف روند نزولی پیداست که باعث امیدواری به آینده قیمت می شود. در صورتی که این کف حمایتی در آینده حفظ گردد می توان در آینده شاهد افزایش موقت قیمت نیز باشیم، دراین صورت مقاومت هایی که بر سر راه قیمت قرار می گیرند به ترتیب مقاومت خط ترند نزولی هم زمان با سطح 235 تومان (این مقاومت مهم و سرنوشت ساز است از این جهت که ممکن است در صورت گذر از آن روند صعودی در آینده شکل بگیرد) و دیگری مقاومت 330 تومان می باشد.

در صورت از دست رفتن ناحیه حمایتی 150 تومان حمایت بعدی در 110 تومان قرار دارد.

بررسی نموداری از دید تئوری امواج الیوت

 بررسی نموداری از دید تئوری امواج الیوت
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

از دید تئوری امواج نیز احتمالا در حال حاضر در نقاط پایانی شاخه (c)  از یک مثلث همگرا قرار داریم که اگر چنین باشد دو سناریو برای تشکیل شاخه (d) به شرح تصویر می باشد که نواحی اتمام این شاخه را به ترتیب در 250 الی 270 و ناحیه دوم 315 الی 325 نشان می دهد و انتظار می رود پس از آن مجدد شاهد افت قیمت جهت تشکیل شاخه آخر باشیم. این سناریو نیز در صورت حفظ ناحیه حمایتی 150 تومان معتبر است.

در هر صورت باید دید در روزهای آینده خریداران و فروشندگان چه بر سر این ناحیه حمایتی مهم می آورند.

برای مشاهده آپدیت تحلیل های تکنیکال می توانید به کانال تلگرام تحلیل با سیگنال به آدرس   signal tahlil  مراجعه کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران