انس جهانی طلا؛ فرصت خرید یا شروع ریزش؟!

انس جهانی طلا؛ فرصت خرید یا شروع ریزش؟!

در هفته‌ای که گذشت قیمت انس جهانی طلا با ریزش 100 دلاری تحت تاثیر جدیدترین موضع بانک مرکزی آمریکا، زیر و رو شد. گرچه کاهش قیمت طلا پیش بینی شده بود، اما میزان ریزش قیمت بسیاری از تحلیلگران را متعجب کرد. جان ویر، یکی از مدیران شرکت والش تردینگ اظهار کرد: ما انتظار کاهش ملایم قیمت طلا را داشتیم، اما تصور نمی‌کردیم تا این حد نوسان پیدا کند. به نظر می‌رسد بازار فلزات ارزشمند به این نوع اخبار واکنش بیش از حدی نشان می‌دهد، زیرا سرمایه گذاران توجه دقیقی به سیگنال‌های بانک مرکزی آمریکا دارند. تصور می‌کنم شاهد نزول قیمت بیشتری در هفته جاری باشیم.

هماظور که از صحبت های مدیران ارشد شرکت والش تردینگ پیداست، این ریزش طلا اکثر تحلیلگر های بازار را متعجب کرد و بسیاری در هفته پیش رو و بازگشایی بازار های مالی هم‌چنان با این شک و تردید رویه‌رو هستند که این فلز ارزشمند ریزش خود را ادامه خواهد داد یا خیر؟!

برای داشتن چنین دیدگاهی در خصوص طلا، ابتدا یک مرور بر تحلیل تکنیکال 19 خرداد اونس طلا داریم.

مرور تحلیل قیمت اونس طلا (19 خرداد)

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

 همانطور که از شکل مشخص است در تحلیل قبلی دو سناریو برای طلا پیش‌بینی کرده بودیم؛ در سناریو صعودی طلا می‌بایست مقاومت مشخص شده در کل را با قدرت می‌شکست تا به سمت اهداف بالا پیش‌روی کند، اما در سناریو نزولی گفته شد در صورت عدم شکست مقاومت، طلا ابتدا خود را به قیمت 1842 دلار (مستطیل نارنجی پایین) می‌رساند و در صورت نفوذ در قیمت 1822 دلار خود را به سطوح پایین تر خواهد رساند، همچنین شما میتوانستید از خط روند سبز رنگ به عنوان تاییدیه و تریگری به عنوان ورود استفاده کنید؛ به این صورت که گفته شد در صورت شکست خط روند سبز رنگ میتوان با اطمینان منتظر ریزش طلا بود.

رصد لحظه‌ای و تحلیل روند روزانه بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

نمودار قیمت اونس طلا (روزانه)

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در راستای تحلیل قبلی همانطورکه مشخص کرده بودیم، نزول  طلا  بعد از شکست خط روند سبز رنگ شدت بیشتری به خودگرفت و توانست از محدوده های مشخص شده نیز فراتر رفته و در منشاء حرکت صعودی نیز نفوذ کند.

حرکتی که در تایم فریم روزانه انجام شده بسیار بزرگ است به طوری که باید آن را یک اسپایک برای تایم هفتگی در نظر بگیریم، از طرفی معمولا زمانی که بازار حرکت های شارپ انجام می‌دهد برای مدتی وارد فاز استراحت شده و ریتم حرکتی خود را از دست می‌دهد و همینطور با توجه به نفوذی که داشتیم میتوانیم این هفته برای انس جهانی طلا یک برگشت موقت و یک روند مثبت را در پیش داشته باشیم.

برای پیدا کردن نقاط مناسب برای این برگشت و حمایت و مقاومت ها به تایم فریم های پایین‌تر می‌رویم.

نمودار قیمت اونس طلا (چهارساعته)

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم چهارساعته، انس طلا بعد از واکنش و شکست سطح 1842 دلار توانست در سطح 1817 دلار نیز نفوذ کند و طبق تحلیل قبلی تا زمانی که در گره نفوذی اتفاق نیفتاده بود می‌توانستیم انتظار صعود در تایم فریم هفتگی را داشته باشیم اما اکنون با از دست رفتن این محدوده روند در تایم فریم هفتگی نیز نزولی شده و از طرفی با توجه به اینکه سطح 1918 دلار تحت حمایت یک سطح ماهانه است، انتطار ما در بلند مدت از انس جهانی طلا رسیدن به یک گره از تایم ماهانه است که می‌توان محدوده های 1570 دلار و 1470 دلار را در بلند مدت برای آن در نظر گرفت.

این فلز ارزشمند در تایم فریم چهارساعته توانسته در سطح 1768 دلار نیز نفوذ کند؛ پس در میان مدت از انس جهانی طلا رسیدن به سطوح پایین‌تر که در شکل مشخص شده را داریم.

نمودار قیمت اونس طلا (چهارساعته)

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در کوتاه مدت و در هفته پیش رو همانطور که گفتیم دیگر انتظار یک حرکت با مومنتوم را نداریم و یک استراحت و اصلاح را مد نظر داریم. با توجه به اسپایک شکل گرفته در تایم فریم هفتگی میتوانیم انتظار یک اصلاح در جهت روند را نیز داشته باشیم اما در تایم فریم های پایین‌تر احتمالا این اصلاح در خلاف جهت روند انجام می‌گیرد و می‌تواند خود را طبق شکل به یکی از سطوح مقاومتی ( مستطیل های قرمز) برساند و بعد از آن در میان مدت از انس جهانی طلا می‌توان انتظار رسیدن به سطوح پایین‌تر (مستطیل های آبی) را داشت.

به نظر شما انس جهانی طلا  این هفته به نزول خود ادامه خواهد داد یا می‌تواند سطوح از دست داده را پس بگیرد؟!

نظر خود را زیر همین پست برایمان کامنت کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • فاطمه جباری

    سلام و عرض ادب. ..به نظر من طلا به ریزش خودش تا کف قیمتی 1730 ادامه میده تا الگوی کارکشن فلت که از اول ژوئن شروع شده رو تکمیل کنه و به فیبوناچی رترسمنت 38.2 درصد از روند صعودی ماژور قبل واکنش بده

    • علیرضا امیریان

      تحلیلتون خوبه اما دید تحلیلگر ریزش تا 1690 هست و اگر منشا حرکت هم دیده بشه 1522 رو هم میبینه که کمی بعیده و بعد هم از 1690 برمیگرده و سقفش رو میزنه. تحلیلگر از فیبوناچی استفاده نمیکنه ولی درکل تحلیل خوبی بود

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
9 مرداد 1400