تحلیل بنیادی مارکت جهانی 22 دسامبر 2020

تحلیل بنیادی مارکت جهانی 22 دسامبر 2020

بازار سهام:

بعد از افت شاخص‌های سهام آمریکا، شاخص‌های سهام آسیایی هم سقوط کرده‌اند. جریانات ریسک گریزی در بازارهای سهام جهانی مشاهده می‌شود که محرک آن جهش ویروس کرونا در انگلستان و اعمال محدودیت‌های گسترده در این کشور و همسایگان آن است.

در آسیا بازارهای سهام ژاپن و استرالیا بدترین عملکرد را داشته‌اند. شاخص آتی S&P ۵۰۰ هم منفی است. با این حال شاخص‌های آتی سهام اروپا رشد جزئی را نشان می‌دهند. در بازار بین المللی دلار آمریکا در برابر رقبا تقویت شده است. در بازار نفت خام قیمت نفت خام سبک (WTI) در زیر ۴۸ دلار باقی‌مانده است.

هفته گذشته شاخص‌های سهام جهانی به رکورد جدیدی رسیدند، اما این هفته شاهد جریانات تثبیت سود و ریسک گریزی در بازارهای مالی هستیم. دیروز بزرگ‌ترین کاهش یک روزه بازار سهام اروپا از ماه اکتبر را شاهد بودیم. شیوع ویروس جهش یافته کرونا در انگلستان باعث شده تا تصویب بسته ۹۰۰ میلیارد دلاری آمریکا و شروع واکسیناسیون کرونا مورد توجه قرار نگیرد. در بازار جهانی پوند انگلستان تحت فشار قرار دارد. نخست‌وزیر انگلستان پیشنهاد جدیدی در رابطه با مذاکرات و توافق BREXIT ارائه کرده است اما هنوز خبری از توافق نیست.

اخبار بورس جهانی و تقویم اقتصادی روز:

به دلیل نزدیکی به تعطیلات سال نو میلادی حجم معاملات کاهش خواهد یافت و بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند تثبیت سود کنند و از بازار خارج شوند تا شرایط به حالت عادی باز گردد. با این حال امروز گزارش های نسبتا مهمی منتشر خواهد شد. اما تا وقتی که جریانات ریسکی محرک اصلی بازار هستند، تاثیر شاخص های اقتصادی بر بازار جهانی هم محدود خواهد بود.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • نصرت دادخدازاده خبیصی

    بنام خداوند مهرافروز….سیگنال

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
29 فروردین 1400