تحلیل اونس نقره و جهش قیمت بوسیله خریداران حقیقی | 12 بهمن 99

تحلیل اونس نقره و جهش قیمت بوسیله خریداران حقیقی | 12 بهمن 99

قیمت نقره بعد از هجوم هفته گذشته سرمایه گذاران حقیقی به سمت این فلز، حدود 6 درصد دیگر گران شده است.

ایجاد اتاقهای گفتگوی بزرگ چند صد هزار نفری ChatRoom در آمریکا و سراسر جهان و هدایت سرمایه گذاران به خرید یک سهم خاص در یک روز و خروج دسته جمعی از آن سهم چند روز بعد باعث رشد نقره نیز شد.

  اتاق گفتگوی فوق الذکر هفته گذشته توصیه به خرید نقره کرده و عامل هجوم سرمایه ها به سمت این فلز با ارزش شده است! در بازار همچنان قیمتها صعودی است و 6 درصد رشد داشته است. وزارت دارایی و بورس آمریکا نیز در حال تحقیق بروی این موضوع است.

نقره در سال گذشته با رشد 49 درصدی قیمت موفق به کسب رتبه برتر در حوزه فلزات گرانبها شده و جدا از داستان فوق، از تضعیف دلار و سقوط 3.5 درصدی GDP آمریکا که بدترین عملکرد از زمان جنگ جهانی دوم است، انرژی میگیرد. در روز چهارشنبه آقای پاول رییس فدرال رزرو گفت که اقتصاد آمریکا طی 2 ماه اخیر شاهد افت سرعت رشد شده و از تمامی ابزارها در جهت بازیابی اقتصادی استفاده خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال:

در نمودار زیر شاهد جهش ناگهانی 6 درصدی قیمت نقره در هفته گذشته بودیم که از دید تکنیکال نیز این امر بعید نبوده و قابل پیش بینی بود. پس از ساخت الگوی قیمتی مثلث (یا پرچم) و گرفتن خستگی در بازه زمانی چند ماهه خط روند شکسته شده و در گام اول تا محدوده قیمت 27 دلار و 72 سنت قیمت رشد کرده است.

پس از پولبک قیمت به سطح قبلی مقاومتی ( اصلاح تا سطح 61.8 درصدی موج صعودی قبلی) اکنون با جهش خیره کننده قیمت دوباره توانست خود را به سطح مقاومتی 27.72 دلاری برساند و در صورت عبور از این سطح مقاومتی کلیدی تا محدوده های مقاومتی بعدی در 29.78 و 32.04 دلاری میتواند رشد نماید. در صورت افت قیمت نیز از این سطح، سطوح حمایتی قوی در 24.17 و 23.17 دلار فعال خواهند گردید.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بازارهای جهانی  به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
6 مرداد 1400