بهترین صندوق‌های درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه | اردیبهشت 1400

بهترین صندوق‌های درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه | اردیبهشت 1400

در این گزارش به بررسی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی می پردازیم که به صورت ماهانه سود پرداخت می کنند و در یک ماه گذشته بیشترین بازدهی را داشته اند.

آیا گزینه‌ای بهتر از صندوق‌های با درآمد ثابت وجود دارد؟

در شرایطی که بازار بورس با وجود تصمیمات حمایتی مختلف همچنان به روند نزولی خود ادامه می دهد و صندوق های سهامی نیز به کمترین میزان بازدهی سالانه خود رسیده اند می توان دید که میانگین بازدهی صندوق های درآمد ثابت به میانگین بازدهی صندوق های سهامی نزدیک شده است.

 این در حالی ست که از صندوق های سهامی انتظار می رود در شرایط تورمی حاکم بر اقتصاد، بازدهی بالاتری از ابزارهای کم ریسک سرمایه گذاری داشته باشند.

حال سوالی که پیش می آید این است که با در نظر گرفتن نزدیک شدن بازدهی های نقطه به نقطه سالانه در صندوق های سهامی و درآمد ثابت، چه ضرورتی به سرمایه گذاری در صندوق های سهامی می باشد؟ در حالی که صندوق های درآمد ثابت با ریسک کمتر و خیال راحت تر همان بازدهی را داشته اند!

جواب را باید در مقوله ای به نام “بازه مناسب سرمایه گذاری” جستجو کرد. در واقع زمان ورود و خروج در صندوق های سهامی امری ست که باید با توجه به شرایط کلی بازار سهام و با مشورت مشاوران سرمایه گذاری انجام شود. این گزاره در خصوص صندوق های درآمد ثابت چندان صادق نیست چراکه این صندوق ها در هر شرایطی سود ثابت و قابل پیش بینی شده ای را به دست می آورند.

انتخاب بهترین صندوق در بهترین زمان ممکن

باید نگاه متفاوتی به سرمایه گذاری در انواع مختلف صندوق های سرمایه گذاری داشت و دانست که هر کدام از انواع آن در موقعیت هایی می توانند بهینه باشند.
به طور مثال هم اکنون صندوق های طلا افت زیادی داشته اند که در صورت رشد قیمت طلا در بازار آزاد، انتخاب این صندوق ها در صورتی که وضعیت بازار بورس به همین منوال باشد، بهینه تر خواهد بود.

بهترین صندوق درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه در اردیبهشت 1400

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای پیش بینی شده را به حساب مشتریان شان واریز می کنند. برخی دیگر در بازه های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می کنند.

صندوق های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می کنند و سرمایه گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV) کسب سود می کنند.

لازم به ذکر است، این گزارش شامل تمامی صندوق های درآمد ثابت دارای تقسیم سود ماهانه نمی شود و صرفا بهترین صندوق های درآمد ثابت از این نوع را بررسی کرده است.

بهترین صندوق‌های با درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه (اردیبهشت 1400)

برترین صندوق سرمایه گذاری  درآمد ثابت در یک ماه اخیر صندوق مشترک با درآمد ثابت کاردان  بود که 1.73 %  بازدهی کسب نمود.

باید دقت داشت که صندوق های با درآمد ثابت تمام بازدهی کسب شده در یک ماه را بین سرمایه گذاران تقسیم نمی کنند چرا که بیشتر از درصد مشخصی اجازه تقسیم سود ندارند. در عوض ارزش NAV صندوق بالاتر می رود و در پایان سال مالی با توجه با فرمول محاسباتی صندوق که در امید نامه آمده است، به سرمایه گذار پرداخت می شود.

صندوق‌های با درآمد ثابت نگین سامان و  پاداش سهامداری توسعه یکم در جدول فوق دو صندوق درآمد ثابت از نوع ETF  است که به ترتیب با نمادهای “کارین” و “سپاس” به صورت قابل معامله در بورس می باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران