فسبزوار این چهارشنبه عرضه می‌شود

فسبزوار این چهارشنبه عرضه می‌شود
خلاصه اخبار

براساس اطلاعیه بازار بورس در روز چهارشنبه 24 شهریور 1400 شاهد عرضه اولیه شرکت پارس فولاد سبزوار با نماد فسبزوار خواهیم بود. در این عرضه اولیه 15 درصد از کل سهام شرکت پارس فولاد سبزوار به فروش خواهد رسید که از این تعداد 600 میلیون سهم برای عرضه به مردم در نظر گرفته شده است. […]

براساس اطلاعیه بازار بورس در روز چهارشنبه 24 شهریور 1400 شاهد عرضه اولیه شرکت پارس فولاد سبزوار با نماد فسبزوار خواهیم بود. در این عرضه اولیه 15 درصد از کل سهام شرکت پارس فولاد سبزوار به فروش خواهد رسید که از این تعداد 600 میلیون سهم برای عرضه به مردم در نظر گرفته شده است.

 • نام شرکت: شرکت پارس فولاد سبزوار
 • نماد: فسبزوار
 • تاریخ عرضه اولیه: چهارشنبه 1400/06/24
 • زمان ثبت سفارش: از ساعت 7:30 تا 10:30
 • حداکثر سهام قابل سفارش: 1200 سهم
 • محدوده قیمت: از 25570 تا 31250 ریال
 • حداکثر نقدینگی مورد نیاز: 3 میلیون و 750 هزار تومان

براساس این اطلاعات برای سفارش در سقف قیمت به حداکثر 3 میلیون و 750 هزار تومان نقدینگی نیاز خواهید داشت. البته در صورت مشارکت 3میلیون نفری به هر نفر حدود 200 سهم به ارزش 625 هزار تومان اختصاص پیدا می‌کند. نمودار زیر  تعداد سهام اختصاص یافته به هر فرد را در صورت مشارکت 3، 3.5 و4 میلیون نفری نمایش داده است.

معرفی شرکت پارس فولاد سبزوار

شرکت پارس فولاد سبزوار به صورت شرکت سهامی خاص در سال 1394 تأسیس گردیده است. در حال حاضر جزء واحد های تجاری فرعی شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس و واحد تجاری گروه نهایی گروه شرکت سرمایه گذاری پارسیان می‌باشد. موضوع فعالیت شرکت مشارکت در شرکت ها و طرح ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، بازرگانی و خدماتی مجاز و احداث کارخانجات و واحد های صنعتی و فعالیت در امور مربوط به صنایع کانی و فلزی از کشف تا استخراج و فرآوری به غیر از نفت و گاز و انجام هر گونه عملیات بازرگانی مجاز و خرید و فروش کالا های مجاز در داخل و خارج کشور می‌باشد.

سهامداران شرکت پارس فولاد سبزوار

ترکیب سهامداران شرکت پارس فولاد سبزوار در حال حاضر به شرح جدول زیر است. همان طور که مشاهده می‌شود شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس بیشترین سهام یهنی 84.99 درصد را دارا می‌باشد. سرمایه این  شرکت با ۳۶۷ نیروی انسانی در بدو ۱۰۰ میلیون تومان بوده که طی یک مرحله افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به ۴ میلیارد تومان رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ارزش برآورد نهایی شرکت پارس فولاد سبزوار

پیشنهاد نهایی ارزش سهام شرکت که از ضرایب وزنی مدل های ترکیبی مبتنی بر مدل های نسبی و جریانات نقدی استفاده گردیده است. با توجه به جدول فوق قیمت پایه کل سهام موجود پارس فولاد سبزوار بر مبنای روش های ذکر شده مبلغ 130،631،745 میلیون ریال می‌باشد. ارزش هر سهم شرکت پارس فولاد سبزوار معادل 32658 ریال برآورد می‌گردد.

مقایسه سود و زیان خالص 3 سال گذشته

همان طور که در صورت سود و زیان خالص سال های 97 تا 99 و پیش بینی در سال 1400 مشخص شده، سود خالص شرکت پارس فولاد سبزوار رشد خوبی داشته داشته است.

پیش بینی میزان ارزش سهام

طبق صورت سود وزیان پیش بینی شده در سال های 1400 تا 1402 سود خالص از 6 ماهه 1400 که به ارزش 13،708،926 میلیون ریال بوده به 33،977،246 میلیون ریال در سال 1402  خواهد رسید. سود هر سهم در سال 1402 مبلغ 8494 ریال برآورد خواهد گردید.

برای اطلاعات بیشتر از جزئیات شرکت پارس فولاد سبزوار و مفروضات آن می‌توانید از فایل ارزشگذاری منتشر شده در بازار بورس ایران استفاده نمایید.

toranj-EX
نظرات کاربران
 • سلام وقت بخیر
  من فسبزوا خریدم ولی هنوز وارد پرتفوی نشده
  فقط حساب خودم اینجوریع؟؟؟جرا؟؟؟

 • گفته شده قبل از شش ماه خریدار فسبزوار نمی تواند سهامش را به فروش برساند آیا صحت دارد ؟

 • سلام با تشکر از تیم شما سوالی داشتم آیا می شه این عرضه اولیه رو با نقدینگی ۲۰۰ ۳۰۰ هزار تومان هم تهیه کرد؟

  • سلام دوست عزیز
   بله میتوانید اما بهتر است برای سفارش بالاترین قیمت را انتخاب نمایید اما میتوانید تعداد کمتری انتخاب نمایید

 • سلام، اینکه هر نماد عرضه اولیه رو اینطور تحلیل میکنسد خیلی خوبه متشکرم. من که بشخصه تا حالا عرضه اولیه ندیدم که زیان داشته باشه اما بعضی سهم ها مشخصه که نباید خرید زد مثل غکورش که همین چند ماه پیش عرضه شد و بعد از ۹ روز صف فروش شد!!!

 • حالا یکی اینجا بلند میشه مینویسه،که این عرضه اولیه خوب نیست و مثل پالایش ضرره و نخرید!

 • سلام.ایا امکانش در عرضه اولیه فسبزوار کمتر از حداکثر نقدینگی ۳۷۵۰۰۰۰ تومن خرید و سفارش انجام داد و اگر میشه برای فروشش مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

  • سلام، محدودیتی از این نظر وجود نداره و برای هر تعداد سهام در بازه مجاز امکان ثبت درخواست دارید