فاجعه در مدیریت زیر مجموعه‌های سرمایه‌گذاری مسکن/ افایش 83درصدی هزینه‌های مالی شرکت

فاجعه در مدیریت زیر مجموعه‌های سرمایه‌گذاری مسکن/ افایش 83درصدی هزینه‌های مالی شرکت
خلاصه اخبار

فهرست عناوین به نظر می‌رسد، رکود سنگین صنعت ساختمان در سال جاری، هم اکنون بسیاری از شرکت‌های ساختمانی را تحت تأثیر قرار داده است. به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز ، ظاهراً می‌بایست در انتظار زیاندهی شرکت‌های زیرمجموعه عرضه‌شده توسط گروه سرمایه‌گذاری مسکن نظیر مسکن زاینده‌رود، در سال‌های آتی نیز بود. همچنین، به […]

به نظر می‌رسد، رکود سنگین صنعت ساختمان در سال جاری، هم اکنون بسیاری از شرکت‌های ساختمانی را تحت تأثیر قرار داده است.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز ، ظاهراً می‌بایست در انتظار زیاندهی شرکت‌های زیرمجموعه عرضه‌شده توسط گروه سرمایه‌گذاری مسکن نظیر مسکن زاینده‌رود، در سال‌های آتی نیز بود. همچنین، به نظر می‌رسد، رکود سنگین صنعت ساختمان در سال جاری، حالا بسیاری از شرکت‌های ساختمانی را تحت تأثیر قرار داده و امروز نیز شاهد انتشار گزارش حسابرسی شده و تحقق زیان “ثرود ” در سال مالی 1397 بودیم.

سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود، شرکتی با 500 میلیارد ریال سرمایه و ارزش دارایی‌هایی معادل 1237 میلیارد ریال که در سال مالی 1397، موفق به تحقق زیانی 27.5 میلیارد ریالی شده است.

از نکات جالب صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت در سال مالی قبل، عدم شناسایی سود از واگذاری پروژه نیمه‌کاره بهار آزادی و شناسایی سود ناچیز 26 میلیارد ریالی از 226 میلیارد ریال درآمد پروژه‌های واگذاری در این سال است که نشان از حاشیه سود اندک این شرکت دارد.

لازم به ذکر است، کاهش حاشیه سود در کنار بیش از 32 میلیارد ریال هزینه‌های عمومی و افزایش 83 درصدی هزینه‌های مالی شرکت از اصلی‌ترین دلایل تحقق زیان این شرکت در سال مالی 1397 است.