سایپا رهام را به بازار می آورد

سایپا رهام را به بازار می آورد
خلاصه اخبار

فهرست عناوین مدیرعامل سایپا از جایگزینی برخی محصولات پیش‌فروش شده و برنامه عرضه محصولی جدید به نام رهام در سال آینده خبر داد و به زیان سنگین ناشی از تحریم و عدم قیمت‌گذاری خودرو اذعان و آمار تولید 98 را پیش بینی کرد . به گزارش سیگنال به نقل از بورس امروز ، محمدرضا سروش […]

مدیرعامل سایپا از جایگزینی برخی محصولات پیش‌فروش شده و برنامه عرضه محصولی جدید به نام رهام در سال آینده خبر داد و به زیان سنگین ناشی از تحریم و عدم قیمت‌گذاری خودرو اذعان و آمار تولید 98 را پیش بینی کرد .

به گزارش سیگنال به نقل از بورس امروز ، محمدرضا سروش در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی خودرو گفت: در حال بررسی جهت جایگزینی برخی محصولات پیش‌فروش شده که امکان تولید و پاسخگویی به تعهدات وجود ندارد، بوده و تلاش می‌ شود تا یک‌ماه آینده به جمع‌بندی برسیم.

وی افزود: سایپا طی ۹ ماه گذشته متحمل زیان شدید ناشی از تحریم‌ها و عدم قیمت‌گذاری خودرو شده و عرضه خودرو با قیمتی کمتر از بهای تمام‌شده، زیان سنگینی را به شرکت‌های خودروسازی و سهامداران تحمیل کرده که باید هرچه زودتر مورد توجه قرار گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: در حوزه خودروهای پرفروش هم محدودیت‌هایی در زمینه تامین مواد اولیه و برخی قطعات پیشرفته برای قطعه‌سازان وجود دارد که امیدواریم با همکاری دولت و وزارت صنعت این مشکلات برطرف شود.

سروش افزود: قیمت‌گذاری جدید با مصوبه ستاد تنظیم بازار انجام خواهد شد و امیدواریم این مصوبه به سرعت ابلاغ شود. ضمن آنکه پیش‌بینی می‌ شود افزایش قیمت‌ها به‌گونه‌ای خواهد بود که جذابیت لازم برای خریداران نیز حفظ شود.

وی درباره برنامه تولید خودرو برای آینده توضیح داد:

سروش تصریح کرد: برنامه تولید ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو را برای سال آینده در اختیار وزارت صنعت قرار داده‌ایم که البته در دست بررسی بوده و هنوز نهایی نشده است.