اندیشه صبا

وام اشتغال سربازان افزایش یافت+ آموزش و شرایط دریافت

وام اشتغال سربازان افزایش یافت+ آموزش و شرایط دریافت

وام اشتغال سربازان از سال گذشته به متقاضیان واجد شرایط اعطا می‌شود. حالا محمد جواد زاده کمند، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، خبر افزایش مبلغ تسهیلات اشتغال سربازان را اعلام کرده است. قرار است مبلغ این وام ۵۰ درصد افزایش و سود تسهیلات نیز کاهش پیدا کند. برای آگاهی از شرایط دریافت وام ۱۵۰ میلیونی سربازی با ما همراه باشید.

وام اشتغال سربازان چیست؟

وام اشتغال سربازان در جهت افزایش اشتغال زایی و مهارت آموزی کارکنان نظام وظیفه اعطا می‌شود. این وام به سربازان ماهر ارائه خواهد شد. متقاضیان دریافت وام برای ارائه مدارک و دریافت معرفی نامه باید به معاونت نظام وظیفه شهر خود مراجعه کنند.

برای دریافت آخرین اخبار وام و تسهیلات بانکی سیگنال را نصب کنید

سرباز ماهر کیست؟ چه کسانی می توانند وام اشتغال سربازی دریافت کنند؟

سربازانی که خدمت آن‌ها طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۱ به پایان رسیده و در طول خدمت در دوره‌های مهارت‌آموزی شرکت کرده‌اند می‌توانند برای دریافت وام اشتغال زایی سربازی اقدام کنند. متقاضیان در زمان ارائه درخواست برای دریافت وام باید طرح شغلی خود را شرح دهند. درخواست وام و مدارک توسط کارشناسان نظام وظیفه بررسی خواهد شد و سپس جهت دریافت معرفی‌نامه با متقاضی ارتباط برقرار می‌شود.

مبلغ وام اشتغال سربازان چقدر است؟

مبلغ وام اشتغال زایی سربازان سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان بوده است که قرار است در سال جاری به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد. طبق اعلام سردار کمند زاده، فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح، این وام در سال جاری ۵۰ درصد افزایش یافته و مبلغ وام اشتغالزایی سربازی ۱۵۰ میلیون تومان شده است.

سود وام اشتغال زایی سربازی چقدر است؟

سود این وام در سال گذشته ۱۸ درصد بوده است اما طبق گفته فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی قرار است در سال جاری این تسهیلات به صورت قرض الحسنه به متقاضیان اعطا شود. به همین دلیل بودجه وام اشتغال سربازی از ۲ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ به ۵ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ ارتقا یافته است.

برای ثبت نام وام اشتغال زایی سربازان چه باید کرد؟

برای ثبت نام وام اشتغال سربازان باید مدارک هویتی را به همراه کارت پایان خدمت و اسناد دوره‌های آموزشی یا گواهی‌نامه مهارتی به معاونت نظام وظیفه ارائه داد. علاوه بر این در زمان ارائه درخواست باید شغل یا کسب‌وکار مورد نظر به تفضیل شرح داده شود.

آیا وام اشتغال سربازی به سپرده گذاری نیاز دارد؟

خیر. این وام در جهت اشتغال زایی سربازان و بدون نیاز به سپرده‌گذاری یا بلوکه کردن بخشی از وام به متقاضیان اعطا خواهد شد. بنابراین پس از دریافت معرفی نامه از نظام وظیفه باید به بانک عامل مراجعه فرمایید تا مراحل اداری و بانکی طی شود.

toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام…اگه کسی طرح کسب و کار داشته باشه ولی توی دوره‌ها شرکت نکرده باشه نمیتونه وام بگیره؟ والا ما که از دوره و فلان خبری نداشتیم

  • سلام،ببخشید من خدمت سربازیم دو ماه هستش که تموم شده،و در رابطه با این وام، دوتا سوال خدمتتون داشتم،یکی اینکه یعنی چی که این وام بصورت قرض الحسنه داده میشه،یعنی درصد سود وام از ۱۸ درصد کمتر میشه،یعنی چند درصد میشه؟
    یک سوال دیگه که داشتم اینه که،برای این وام هم باید ضامن داشته باشیم.
    تشکر

    • من خوندم که سودش 2 تا 4 درصد خواهد بود ولی در مورد تعداد اقساط و ضامن چیزی نفهمیدم.ادمین لطفا این موضوع را هم اضافه کنید که شرایط اقساط و ضامنین چگونه هستش

    • سلام…اگه کسی طرح کسب و کار داشته باشه ولی توی دوره‌ها شرکت نکرده باشه نمیتونه وام بگیره؟ والا ما که از دوره و فلان خبری نداشتیم

سیگنال ارز دیجیتال کارگزاری گنجینه سپهر