وام اشتغال زایی روستایی 1401 | مدارک لازم و جدیدترین نحوه بازپرداخت

وام اشتغال زایی روستایی 1401 | مدارک لازم و جدیدترین نحوه بازپرداخت

طرح وام اشتغال روستایی چندین سال است که با هدف حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، تسهیلاتی را به افراد ارائه می‌دهد. در این طرح، منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم و روستایی اختصاص داده شده است. صندوق کارآفرینی امید، بنیاد برکت و بنیاد علوی طرح‌های حمایتی خوبی را برای اشتغال زایی روستاییان و عشایر اجرا کرده‌اند.

این طرح با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تسهیلات اشتغال‌زا را به سرمایه گذاران، کارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی روستایی، از محل تلفیق منابع صندوق توسعه ملی با موسسات عامل، و به استناد آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری پرداخت می‌شود. بانک‌های عامل پست بانک، بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید در این طرح ۱.۵ میلیارد دلاری مشارکت دارند.

با سیگنال اخبار مهم بازارهای مالی را از دست ندهید

وام اشتغال روستایی به چه کسانی تعلق میگیرد


متقاضیان دریافت وام اشتغال زایی روستایی 1401 برای دریافت این وام باید به سامانه کارا به آدرس اینترنتی kara.mcls.gov.ir مراجعه کرده و طرح های توجیهی کسب و کارهای خود را در این سامانه ثبت کنند. طرح هایی که در سامانه کارا به ثبت می‌رسند، در مدت زمانی کمتر از یک ماه بررسی می‌شوند و به متقاضیان فرصت داده می‌شود تا مدارک لازم برای دریافت وام را تکمیل و ارسال کنند. هر شهرستان و استان به تناسب شرایط اقتصادی، جغرافیایی و دلایل دیگر، ممکن است که برخی طرح‌ها را به دیگر طرح‌ها اولویت بدهد.

این تسهیلات بانکی فقط به افرادی داده می‌شود که ساکن روستا باشند و از کمیته امداد در این زمینه کمکی دریافت نکرده باشند.

وام برکت روستایی

وام مسکن روستایی در 3 مرحله به 7 اولویت مشمولان دریافت ارائه می‌شود. یکی از شرایط وام مسکن روستایی این است که فقط یکبار این وام را دریافت کنید. برای ثبت نام وام مسکن روستایی می‌توانید یکی از دو روش مراجعه حضوری و یا آنلاین را انتخاب کنید. آموزش تصویری و گام به گام ثبت نام وام مسکن روستایی را هم‌اکنون دریافت کنید.

بیشتر بخوانید
وام مسکن روستایی

ثبت نام وام بنیاد برکت روستایی

تسهیلات بنیاد برکت یا وام برکت روستایی از جمله وام‌های پردرخواستی از سوی متقاضیان به شمار می‌رود. اطلاعات دقیقی از نحوه ثبت نام وام بنیاد برکت روستایی در دسترس نیست. هم‌اکنون که این متن را می‌نویسیم، تنها می‌دانیم که وام بنیاد برکت را می‌توانید از طریق نشانی http://barakatfoundation.com/ ثبت نام کنید.

وام اشتغال روستایی صندوق کارآفرینی امید

برای اطلاع از طرح وام اشتغال روستایی در صندوق کارآفرینی امید از طریق این نشانی می‌توانید به 3 طرح فعلی و شرایط ثبت نام آن دسترسی پیدا کنید. (نحوه دسترسی به طرح‌های اشتغال روستایی در تصویر زیر آمده است.)

وام اشتغال روستایی صندوق کارآفرینی امید

شرایط دریافت وام خود اشتغالی روستایی


نکته‌ای که لازم است در همین ابتدا به آن اشاره کنیم، آن است که وام اشتغالزایی روستایی علاوه بر این که جهت راه اندازی شغل جدیدی در روستا به مشمولین پرداخت می‌شود، برای توسعه شغل فعلی هم پرداخت می‌شود. افرادی که مایلند در روستا ایجاد شغل کنند؛ باید برای دریافت این تسهیلات، از یکی از سازمان‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ادارات تابعه جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت گواهی و معرفی‌نامه دریافت کنند. دریافت وام خود اشتغالی روستایی نیازمند ارائه طرحی مناسب و کامل در یکی از حوزه‌های زیر است و باید بتواند وام‌دهنده را متقاعد کند که این طرح اجرایی و کاربردی است:

 • کشاورزی و منابع طبیعی
 • شیلات
 • فعالیت های خدماتی و فناوری اطلاعات
 • صنایع و معادن کوچک
 • صنایع دستی
 • گردشگری
 • صنایع دستی و فعالیت های فرش دستباف
 • کشت محصولات گلخانه ای
 • زنبور داری
 • دام داری

طرح توجیهی شما در هر یک از موارد بالا می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد. به عنوان مثال، در کشاورزی و منابع طبیعی، طرح توجیهی شما می‌تواند شامل فعالیت‌هایی مثل فراوری پسته، تولید محصولات گلخانه‌ای، فراوری خرما و محصولات گرمسیری، کشت و فراوری سیب‌زمینی و مواردی از این قبیل باشد. یا به عنوان مثال دیگر، در طرح‌های بخش خدمات، می‌توانید مواردی مثل خدمات حمل‌و‌نقل یا خدمات بازرگانی و بازاریابی محصولات کشاورزی، گردشگری طبیعی و بوم‌گردی را قید کنید.

وام اشتغال زایی

نکته‌ای که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، قدرت ایده و کیفیت طرح توجیهی متقاضی دریافت وام است. هرچه ایده کسب و کار، کاربردی‌تر و اجرایی‌تر باشد، و هرچه طرح توجیهی شما از قدرت اقناع بیشتری برخوردار باشد، شانس متقاضی برای دریافت وام بالاتر خواهد رفت. برای دریافت وام اشتغال روستایی 1401، طرح شما باید دربرگیرنده اشتغال مولد و پایدار و با تکیه بر الگوی اقتصاد مقاومتی نوشته شده باشد. لازم به یادآوری است که تسهیلات اشتغال روستایی صرفا مختص راه‌اندازی کسب‌و‌کار جدید نیست و می‌تواند به توسعه کسب‌و‌کار فعلی افراد نیز تعلق گیرد.

ثبت نام وام اشتغال زایی روستایی (برای وام اشتغال روستایی به کجا مراجعه کنیم؟)


وام خود اشتغالی روستایی 1401 در بانک های کشاورزی، رفاه، ملت، ملی، صادرات، بانک های عامل پست بانک، بانک توسعه و تعاون و صندوق کارآفرینی امید به صورت قرض الحسنه و با نرخ سود 4 درصدی به روستاییان داده می‌شود. متقاضیان دریافت وام خود اشتغالی روستاییان باید برای دریافت این تسهیلات باید به سامانه کارا به آدرس اینترنتی kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند و طرح‌های توجیهی برای کسب و کارهای خود را در این سامانه به ثبت برسانند. در بخش زیر، راهنمای ثبت نام وام خود اشتغالی روستایی به همراه آموزش تصویری آمده است:

تمامی مراحل ثبت نام وام خوداشتغالی روستایی در سامانه کارا به صورت آنلاین است.

1- برای ثبت نام وام خود اشتغالی روستایی لازم است به سامانه کارا به آدرس اینترنتی kara.mcls.gov.ir مراجعه کنید.

نکته: سامانه کارا یکی از طرح‌هایی است که دولت برای وام خود اشتغالی و مشاغل خانگی روستایی در نظر گرفته است. این سامانه، زیر نظر وزارت تعان، کار و رفاه اجتماعی فعالیت دارد که هدف آن، حمایت از کارفرمایان است.

2- پس از ورود به سایت کارا مشاغل خانگی بر روی گزینه “اشتغال روستایی” کلیک کنید.

ورود به سامانه کارا مشاغل خانگی و روستایی

3- قوانین و تعهدات را بخوانید و گزینه “موافقم” را بزنید. (متن این تعهدات را در تصویر زیر می‌توانید بخوانید.)

قوانین و تعهدات سایت کارا وام اشتغالزایی روستایی

4- نام و نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ تولد، نام پدر را در این مرحله وارد کنید.

ثبت نام وام اشتغال زایی روستایی

5- بعد از وارد کردن اطلاعات گفته شده به صفحه اطلاعات پایه می‌رسید که لازم است بر روی گزینه “ذخیره و ادامه” بزنید.

6- پس از بروزرسانی اطلاعات، نوبت به وارد کردن مدارک شما می‌رسد. (در پایان این مرحله هم نیاز است تا گزینه “ذخیره و ادامه” را بزنید.)

7- مرحله اصلی ثبت نام وام اشتغال زايي روستايي اینجا است. شما باید نام طرح مورد نظر و نوع کسب و کار خود را به همراه اطلاعات محل سکونت وارد کنید.

8- برای وارد کردن اطلاعات بانکی نیاز است قسمت‌های اطلاعات مالی، اشتغال، مجوزها و سایر موارد را به ترتیب پر کرده و گزینه ثبت طرح را انتخاب کنید.

مبلغ وام اشتغال روستایی 1401


در چند سال اخیر سقف وام خود اشتغالی روستاییان جهت ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم افزایش پیدا کرده است. سقف مبلغ وام اشتغال روستایی 250 میلیون تومان است که پس از بررسی طرح در شهرستان و تایید کمیته فنی استان و تسهیلات ۲۵۰ میلیون تا ۲.۵ میلیارد تومان نیز بعد از بررسی دستگاه اجرایی و تایید کمیته فنی استان مربوطه، متقاضیان دریافت وام برای پرداخت وام به موسسه عامل معرفی می‌شوند. ذکر این نکته ضروری است که طرح‌های مربوط به تسهیلات بالای ۲.۵ میلیارد تومان در سطح ملی و توسط وزارت کار با حضور نمایندگان دستگاه بخشی مرتبط با طرح توجیهی، سازمان برنامه و بودجه، معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری بررسی و جهت تایید یا رد آن‌ها تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود.

ضمانت وام اشتغال روستایی 1401


ضمانت‌هایی که برای دریافت این وام اشتغالزایی روستایی مورد قبول قرار می‌گیرند موارد زیر هستند:

 • سند منزل مسکونی
 • سند زمین کشاورزی
 • سند واحد تولیدی در مناطق روستایی
 • سفته بانکی
 • سند مالکیت محل اجرای طرح
 • سند مالکیت ماشین آلات و ابزار طرح
 • ضمانت نامه صندوق ها
 • بیمه ها و سایر وثیقه های مورد تأیید بانک

دریافت وام با سهام بورسی، یکی دیگر از راه‌های گرفتن تسهیلات است. برای خواندن جدیدترین خبرهای وام با سهام بورس، بر روی لینک زیر کلیک کنید!

بازپرداخت وام اشتغال روستایی


در سال‌های گذشته، مجموع دارایی‌های صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و مناطق محروم کشور افزایش قابل توجهی داشته و از ۱۳ هزار میلیارد تومان به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. این افزایش سرمایه در راستای آن بوده که بتواند برای بخش بزرگی از کسب و کارها، با نرخ بهره‌ای پایین و قابل بازپرداخت توسط روستاییان تامین سرمایه کند.

بازپرداخت تسهیلات خود اشتغالی روستایی در سه نرخ بهره صورت می‌گیرد:

 • نرخ ۴ درصد برای روستاها و عشایر مرزی
 • نرخ ۶ درصد برای روستاها و عشایر غیرمرزی
 • نرخ ۱۰ درصد برای تأمین سرمایه کارگاه‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی روستایی و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر
مشاغل روستایی

زمان بازپرداخت وام اشتغالزایی روستایی نیز شامل موارد زیر است:

 • تسهیلات کارفرمایی ۶۰ ماه
 • تسهیلات انفرادی ۸۴ ماه
 • وام قرض‌الحسنه ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی برای مشاغل خرد روستایی ۳۶ تا ۶۰ ماه

مدارک لازم برای وام خود اشتغالی روستایی


برای دریافت وام اشتغالزایی روستایی 1401 به ارائه مدارک مختلفی نیاز است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • مدارک شناسایی متقاضی وام
 • مدارک مربوط به محل اجرای طرح
 • مدارک مربوط به ضامن و وثیقه
 • مجوزهای مربوط به هر فعالیت از مرجع مربوطه

وثیقه مورد نیاز برای دریافت وام خوداشتغالی روستایی

برای دریافت وام خوداشتغالی روستایی 1401 به یک ضمانت و وثیقه قابل پرداخت نیاز است. البته ضمانت وام‌های پرداختی به تعاونی‌های زنان تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه و تنها با گرفتن سفته بطور ۱۰۰ درصد انجام می‌شود. این رقم برای آقایان تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان است.

ضمانت‌ها و وثیقه‌هایی که برای دریافت تسهیلات مورد قبول بانک‌ها هستند، موارد زیر را شامل می‌شوند:

 • سند منازل مسکونی روستایی
 • سند زمین کشاورزی
 • سند واحد تولیدی (دامپروری و تجاری) واقع در نواحی روستایی
 • سفته بانکی
 • ضمانت‌نامه بانک‌ها، صندوق‌ها و بیمه‌ها
 • سند مالکیت محل اجرای طرح
 • سند مالکیت ماشین‌آلات طرح
 • سایر وثیقه‌های مورد تایید بانک
 • زمین‌های مشاع روستاییان برای طرح‌های زیر 250 میلیون تومان
 • معرفی 2 نفر از روستاییان + دست‌نوشته یا قولنامه زمین، برای افرادی که دارای زمین‌های ارثی یا دارای قولنامه و دست‌نوشته و فاقد سند رسمی هستند

سوالات متداول

ثبت نام وام بنیاد برکت روستایی چگونه است؟

برای ثبت نام وام بنیاد برکت روستایی به سایت http://barakatfoundation.com/ (سایت ثبت نام وام بنیاد برکت) مراجعه کنید.

چه طرح هایی وام اشتغالزایی روستایی می گیرند؟

کشاورزی و منابع طبیعی، صنایع و معادن کوچک، فعالیت‌های خدماتی و فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی و فعالیت‌های فرش دست‌بافت، سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستفر در نواحی صنعتی روستایی و شهری زیر ده هزار نفر جزو مشمولین طرح های وام اشتغالزایی روستایی هستند.

مبلغ وام دامداری روستایی چقدر است؟

مبلغ وام روستایی برای مشمولین آن در سال جدید، بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون است.


با مراجعه به صفحه بانک و بیمه در وب سایت سیگنال از آخرین وام‌ها و تسهیلات بانکی مطلع شوید. علاوه بر آن می‌توانید به کاشی بانک و بیمه در اپلیکیشن سیگنال مراجعه نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • وام اشتقال روستای برای دام میخام ولی کسی جواب نمیدن

 • سلام آیا برای خرید ادوات کشاورزی مثل تراکتور وکار کردن با آن میشه وام گرفت؟

 • سلام وقت بخیر آیا برای شغل اینترنتی و فروش محصولات آرایشی بهداشتی و سلامتی که زیر نظر وزارت صنعت و معدن است میتوانم وام بگیرم و کار خود را افزایش دهم

 • سلام آیا برای باز پرداخت وام تنفس هم میدن یا بلافاصله بازپرداخت اقساط شروع میشه؟

 • الان نزدیک چهار ماهه ثبت نام کردم اما خبری از پرداخت وام نیست

  • سلام خسته نباشین من الان یک سال شدکه من تقاضای وام کردم اما خبری نیست میگن وامها بسته شدن یه روز میگن برگه نیومده باباکی این وام رامین ن خسته شدیم به در اون درزدیم نمیدین بگین نمی‌دهیم

 • سلام .بنده قطعه زمینی به متراژ حدودا ده هزار متر البته دیمی است.میخواستم بدونم بنیاد میتونه در زمینه احداث پنل خورشیدی سرمایه گذاری کنه ؟وباهم کارکنیم؟

  • سلام بله درصورت تغییر کاربری و پروانه فعالیت وتاسیس دولت هم از شما حمایت می‌کنه و قرارداد 20ساله تضمینی مینده

   • سلام
    سه هزار متر زمین روستایی منطقه محروم داریم قصد کارخانه تولید رب گوجه فرنگی داریم که پنجاه میلیارد تومان تسهیلات لازم دارد .چگونه میتوان اقدام کرد باتشکر

  • با سلام
   دوست عزیز از بنیاد مسکن منطقه مربوطه پیگیری نمایید.

   • سلام من زمین کشاورزی به مساحت ۲۷۰۰ متر دارم که برق و آب هم داره محل این زمین زراعی نزدیک روستا هست و منزل خود من در شهر هست میخوام بدونم میتونم از این وام استفاده کنم و اینکه به نظر شما پرورش قارچ دکمه ای بهتر است یا نیرو گاه خورشیدی ؟

  • سلام. نحوه ثبت نام وام اشتغال‌زایی در همین مقاله به تفصیل شرح داده شده است.

  • سلام وقت بخیر آیا کسی که بخواد از وام بنیاد برکت بگیر اگر جایی کارگر باشه و بیمه براش رد بشه وام بهش تعلق میگیره؟

  • سلام من ثبت نام بنیاد برکت انجام دادم تا بحال برام واریز نکردن از بانک هم پیگیری کردم گفتن سیستم وام دهی از تهران بسته س حالا ما چکار کنیم بهمون وام میدن یا ن؟

 • سلام من میخام ارزان سرا در یک روستای ۳۰۰۰نفری بزنم و ۵۰ الی ۱۰۰تومن وام میخام با سود کم و بهره کم .ایا این وام به این کار داده میشه؟ بنده ۱۹ سالمه کارت پایان خدمت ندارم اگر به خودم داده نمیشه پدرم میتونه بگیره؟

  • زمین در روستا دارم نیاز به وام برای ساخت دامداری دارم چکار باید کرد هر دری میزنم جواب نمیدن

 • سلام اگه کسی بخواد طرح بگیره ولی از وام استفاده نکنه ایا طرح واگذار میشه. ممنون

 • سلام . وام من تایید شد ولی بخاطر نداشتن کارت پایان خدمت ندادید😔

  • سلام وقتتون بخیر جناب کلانتری عزیز شما سابقه بیمه تامین اجتماعی هم داشتین یا اطلاعی دارین اونایی که بیمه تامین اجتماعی دارن میتونن ثبت نام کنن و بعدش تایید بشن؟

 • اومدند تو یه روستایی که وقفیه و سند نداره کلان 30 نفر نوشتند فست فودو از این شغلا…متصدیتون اومد مغازه بهش نشون میدادند میگفتند اینده میشه …

 • سلام دوست عزیزمجوز ساخت یه دامپروری سه هزار راسی بنام شرکت تعاونی اخذ کرده ایم و مقداری از این طرح ساخت و ساز نموده ایم درخواست وان دارم بنظر شما از کدام سازمان جهت دریافت تسهیلات اقدام کنیم ممنون

  • از سازمان جهاد کشاورزی _ یا ثبت نام در سامانه کارا . که چندی پیش ثبت نامش آغاز شده

 • سلام من داشتم تو سایت خود اشتغالی روستایی ثبت نام میکردم که میخواستم برم کد پستی را وارد کنم چون بلد نبودم رفتم ببینم که صفحه اول ذخیره شد ولی وقتی برگشتم دیدم از صفحه خارج شدم خواستم دوباره ثبت نام کنم که میزد کد ملی قبلاً ثبت شده چه جوریه با اینکه کامل مشخصات را وارد نکردم

  • سلام درخواست وام دادم همه کارهاشو انجام دادم طبق گفته بانک وام واریز شده دوماهه مسدوده میگن نیاز به نامه بنیاد برکت داره چکار باید بکنم

  • سلام لطفا یه نظارتی به وام های برکت روستایی کنید که چه کسانی دریافت میکنند.داخل روستای ما شوراها اقوام خودشون رو نوشته اند که شرایط دریافت وام رو هم ندارند.همسر خودشان را معرفی به وام کردند متاسفانه مسئول ناظر هم که انتخاب شده از طرف بنیاد این افراد رو تایید کرده لطفا پیگیری کنید.روستای وکیل آباد دشتاب شهرستان بافت.

   • سلام برای وام ثبت نام کردم اصلا خبری نیست فقط هر کسی اشنا داره کارش زود حل میشه ما که کسی نداریم باید صبر اا

  • سلام من زمین در روستا دارم میخواستم دامداری بزنم چکار کنم برا ساخت دامداری و خرید دام به من وام میدن یا نه؟؟
   دام

 • سه سال دنبال وام دامداری هستم تمام کاراشو انجام دادم ولی میگن اعتبار نداریم چرا الکی مردم رو سر کار میذارین

  • وام بای راه انداختن سبزی های مختلف خانگی چون جایی که درست می کنم کوچک است لطفا رسیدگی شود ممنون

   • شش ماه کارای ی وام انجام دادم ولی کو بودجه کو مسئول اگ یکی از افراد دولت باشی میتونی میلیارد بخوری ولی ی فرد عادی اینقد میپیچونن واسع صدتومن

   • من پروانه بهره برداری از قارچ از فنی حرفه ای ومرغ گوشتی از جهاد کشاورزی دارم باید چکار کنم

  • سلام بنده شاغل دولتی هستم آیا میتونم وام دامپروری برای اشتغال چند نفربگیرم هم سودی نصیبم بشه همه چندنفرمشغول کنم

 • یه جوان ۳۳ساله هستم روستا زندگی میکنم خانواده فقیری دارم دنبال یه وام دام داری هستم که بتونم با دامداری خرج خودمو پدرومادر مریضم بدم

  • سلام،جهت دریافت وام و کسب درآمد به بنیاد مستضعفان نامه بنویس.

   • میخواستم ببینم آیا پرورش پرندگان زینتی برای روستا مورد قبول قرار میگیره یا نه.؟؟خیلی ممنون که راهنمایی میکنید..

 • سلام. من یکی از روستاهای مناطق محروم مرز نشین هستم بیش از 450روستا در یک بخش است جمیت این بخش 450روستا حدود یک میلیون نفر است بیش از 20هزار نفر جواب و نوجوان، مُسِـن، اعتیاد مواد مخدر دارند من خودم مصرف کننده بودم4سال قطع مصرف کردم پاکم میخوام مرکز ترک اعتیاد کوتاه مدت، میان مدت اقایون بزنم هزینه اش ندارم، کسی ندارم مدرک روانشناسی داشته باشه مجاوز بگیرم لطفا کمک کنید بلطف خدا این مرکز داشته باشه اصل مجاوز است مجاوز کمک بکنید میتوانم خونه مسکونی اجاره بگیرم پیدا میشه

 • سلام من یک روستایی هستم میخام پرواربندی گوشتی راه بندازم برای ساخت جایگاه لوازم اولیه دامداری نیاز به وام دارم.

  • سلام دوست عزیز در سامانه کارا طرح شغلی خود را ثبت نمایید.

  • دوست عزیز می‌توانید در سامانه کارا طرح شغلی خود را ثبت نمایید و پس از اعلام نتایج وام را دریافت نمایید.

 • بدبخت.بیچاره صب تاشب کار بعد هیچ هیچی ندارم پول لازم دارم تا کشت کنم زورم نمی رسه

 • سلام خسته نباشید
  من تو سایت خواستم ثبت نام کنم
  ولی درقسمت های بانک به پایین دیگه نفهمیدم چطوری باید پر کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 • سلام من میخوام مجوز ای تی سی روستای بگیرام‌وتو روستا خدمات رسانی کنم وبرای تجهیز نیاز به ۱۰ الا ۱۵ میلیون دارم راهنمایی میکنید لطفا

  • دوست عزیز، می‌توانید از طریق سایت کارا طرح اشتغال خود را ثبت نمایید. بقیه مراحل در متن ذکر شده است.

   • سلام عرض ادب
    من مدرک آرایشگری دارم وحتی در روستا مشغول به آرایشگری بودم به خاطرنداشتن مکان مناسب ونبود لوازم کامل آرایشگری نتونستم کار کنم شما بهتر میدانیدارایشگاه هم مکانش ولوازمش بایدمناسب وخوب باشد خواستم بدونم میشه ازبنیادعلوی وام آرایشگری درخواست کنم ودر روستای صفرمرزی هم هستم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

   • دوست عزیز شما می‌توانید از طریق ثبتنام در سامانه کارا نسبت به قبول طرح شغلی خود مطلع شوید.

   • سلام . میتونم این وام رو برای برق دار کردن و آبیاری نوین مزرعه برای افزایش راندمان و اشتغالزایی بیشتر برای کشت یونجه درخواست بدیم

   • دوست عزیز می‌توانید طرح مورد نظر خود را در سایت کارا ثبت نمایید.

 • سلام من یک جوان یکی از روستاهای شهرستان مرزی مهران هستم
  سال ۹۵ از کمیته امداد یک وام ۱۰ میلیونی گرفتم برای گاوداری ولی چون مجرد بودم و واقعا خام و نپخته همش شد ضرر کلی اون وام رو کلا تسویه کردم
  الان مدرک زنبورداری گرفتم و یک سال کامل زنبور داری کردم که تجربه کامل داشته باشم میخام وام اشتغالزایی روستایی برای زنبورداری بگیرم
  بهم تعلق میگیره؟ راهنمایی کنید باید اول به کجا مراجعه کنم

  • دوست عزیز، برای اطمینان از تعلق گرفتن این وام به شما به کمیته امداد مراجعه نمایید و طرح کسب و کار مربوط به زنبور داری را به آن ها تحویل دهید.

  • سلام میخواستم بپرسم وام خوداشتغالی روستایی رو چطور باید بگیریم یا از کی بپرسیم

   • دوست عزیز، برای دریافت این وام باید به سامانه کارا به آدرس اینترنتی kara.mcls.gov.ir مراجعه کرده و طرح کسب و کار خود را ثبت نمایید.

   • دوست عزیز، شما می‌توانید از طریق بانک ها به صورت مستقیم پیگیری کنید و همچنین با ثبت طرح مربوط به شغل پرورش بلدرچین در سامانه کارا اقدام نمایید.

 • سلام من وام نوشتم سه ماه پیش ولی هنوز نیومده جوابش از تهران جریان چیه

   • سلام .من یه ماه هست ثبت نام شدم ولی پیامک تایید یا عدم تایید دریافت نکردم علتش چیه؟

  • سلام خسته نباشید که یه سال پیش وام ثبت نام کردم 6ماه منتظر هستم وام نیومده

   • با سلام دوست عزیز، از بانک مربوطه پیگیری نمایید.

   • سلام چن ماهه وام من در مرحله معرفی به بانک است پیگیری کزدم کسی جوابگو نیست

 • باسلام خسته نباشید
  متاسفانه وام های اشتغالی در روستاها فقط کسانی دریافت میکنند از بستگان دهیار و اعضای شورا هستند.
  ودارای انواع دارایی های کلان ازجمله (انواع ادوات کشاورزی.وسیله نقلیه سبک وسنگین. دام سبک وسنگین.زمین کشاورزی آبی ودیم) لطفاپیگیر باشیداین مسولین فاسد فقط به فکر خودشون هستند نه اقشار کم درآمد.
  باتشکر

  • ضمن عرض ادب و احترام سلام علیکم
   مدارک مهارتی امور زراعی و شناخت گیاهان دارویی ، و سابقه عملی کاشت و برداشت محصول ، جهت اعطای وام زنبورداری برای به اینبنده مسیر میباشد ؟
   حمایت از تولید در شرایط خاکی و آبی منطقه جنوب فارس برای پیش بردن اشتغال سازماندهی شده طبق صلاحدید بومی ، نیاز به همت بانکداران و مسئولین دارد..
   سپاسگذارم

   • دوست عزیز در سامانه کارا طرح شغلی خود را ثبت نمایید.

  • دقیقا بانظر شما موافقم و کسانی که وام نیاز دارند تعلق نمیگیره و دهیار و شوراها تمام وام رو برای بستگان خودشون مییگرن
   رسیدگی کنند خیلی خوبه

   • سلام ۸ماه پیش وام خوداشتغالی دامداری نوشته ام کاراش تمام شده ولی همه اش میگن بانک اعتبار نداره کی اعتبار میاد ممنون از شما

   • سلام من برای دامداری درخواست دادم ولی متأسفانه ناقص است لطفاً راهنمایی کنید