چگونه بانوان می‌توانند با پس انداز وام دریافت کنند؟

چگونه بانوان می‌توانند با پس انداز وام دریافت کنند؟

برخی از بانک ها تسهیلات ویژه ای در اختیار بانوان قرار می‌دهند تا بتوانند از مزایای هر چه بیشتر آن برخوردار شوند. این تسهیلات به بانوان شاغل، خانه دار و بانوان سرپرست خانوار کمک می‌کند تا به اعتبارات و تسهیلاتی دست یابند. دستیابی بانوان به این تسهیلات منجر به گسترش و بهبود رفاه فرد و خانواده وی می‌گردد.

کدام بانک ها طرح های ویژه بانوان را ارائه می‌دهند؟

 جامعه بانوان به خصوص زنان خانه دار قادر به دریافت وام در قالب طرح های مخصوص بانوان خواهند بود. این طرح های بانکی بانوان در راستای بهبود و گسترش اشتغال بانوان، ایجاد فرصت های شغلی جدید، پس انداز و رفاه بیشتر خانواده ها در نظر گرفته شده است. در اینجا به بررسی چندین طرح بانکی بانوان در بانک های مختلف می‌پردازیم تا هر چه بیشتر بتوانیم ار آن ها بهره مند شویم.

طرح بانوی ایرانی بانک کشاورزی

بانوان با آشنایی بیشتر با تسهیلات و خدمات متنوع بانکی به منابع بانکی، بیشتر و سریع تر دست خواهند یافت. دستیابی بانوان به منابع بانکی نه تنها برای خود فرد بلکه برای خانواده هم رفاه بیشتر را به ارمغان خواهد آورد. تلاش بانک کشاورزی بر این بوده که بانوان شهری و روستائی به منابع و تسهیلات اعتباری دسترسی داشته باشند و در فعالیت های اقتصادی شریک باشند. بانک کشاورزی طرحی ویژه بانوان با عنوان طرح بانوی ایرانی با هدف گسترش اشتغال، ایجاد فرصت های شغلی لازم برای زنان، کمک به اقشار آسیب پذیر، فقرزدایی از جامعه زنان کشور، آشنایی زنان شهری و روستائی با فعالیت های بانکی و تشویق آن ها برای سپرده گذاری و پس انداز طراحی نموده است.

بانوان با افتتاح حساب سرمایه گذاری بانوی ایرانی در بانک کشاورزی قادر به استفاده از مزایای این طرح خواهند بود. دریافت وام طرح بانوی ایرانی نسبت به مدت زمان و میزان مبلغ سپرده گذاری دارای مبلغ متفاوتی خواهد بود. به عنوان مثال اگر خانم پس انداز خود را به مدت یک ماه در بانک سپرده گذاری کند به میزان 50 درصد مبلغ سپرده خود وام دریافت خواهد کرد. نرخ سود این وام 18 درصد و مدت زمان بازپرداخت آن 6 ماه خواهد بود. طبق جدول زیر مدت زمان بازپرداخت، نرخ سود و میزان وام تعلق گرفته در این وام نشان داده شده است:

مدت سپرده گذاری زماننسبت وام تعلق گرفته به سپردهنرخ سودمدت زمان بازپرداخت
1 ماه50 درصد مبلغ سپرده گذاری18 درصد6 ماه
4 ماه70 درصد مبلغ سپرده گذاری14 درصد12 ماه
4 ماه50 درصد مبلغ سپرده گذاری14 درصد24 ماه
4 ماه85 درصد مبلغ سپرده گذاری15 درصد12 ماه

طرح ویژه بانوان بانک دی

بانوان به مظور استفاده از این طرح باید در این بانک حساب قرض الحسنه داشته باشند که در صورت نداشتن باید حساب قرض الحسنه به مبلغ حداقل 2 میلیون تومان در بانک دی افتتاح نمایند. سپرده اولیه تا زمان تسویه کامل نزد بانک مسدود می‌ماند. سقف تسهیلات ویژه بانوان 50 میلیون تومان در قالب کارت اعتباری با نرخ سود 18 درصد و مدت زمان بازپرداخت 36 ماهه است. امکان واگذاری امتیاز دریافت تسهیلات به همسر یا فرزندان و ارائه خدمات بیمه‌ای مانند ارائه تخفیف در انواع بیمه‌نامه برای افتتاح‌کننده حساب یا همسر و فرزندان وی از مزایای این طرح است.

سقف تسهیلات ویژه بانوان بانک دی50 میلیون تومان
مدت زمان خواب سپرده3 ماه
نرخ سود18 درصد
مدت زمان بازپرداخت36 ماه
نوع ضمانتضامن رسمی
شرایطمتقاضی نباید دارای چک برگشتی یا بدهی به بانک باشد.
اشخاصی که از قبل در این بانک حساب دارند نیز مشمول این طرح می‌شوند.
5 درصد از مبلغ وام نزد بانک مسدود می‌شود. متقاضی به  میانگین حداقل 3 ماهه حساب خود را دارد.

طرح اندوخته بانوان بانک مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران طرحی با عنوان اندوخته بانوان مهر ایران با هدف ارزش گذاری بیشتر برای جامعه زنان و توانمندسازی بانوان خانه دار و کارآفرین طراحی کرده است. جامعه هدف این طرح بانوانی هستند که متقاضی دریافت تسهیلات قرض الحسنه می‌باشند. بانوان در این طرح با افتتاح حساب و واریز مبالغی به صورت ماهیانه و مستمر علاوه بر پس انداز برای خود از تسهیلات قرض الحسنه نیز بهره مند می‌گردند.

از طرفی بانوان با افتتاح حساب و واریز مبالغی به صورت ماهیانه و مستمر توسط پدر و یا همسر می‌توانند مشمول دریافت تسهیلات گردند.

 • سقف تسهیلات: 41 میلیون تومان
 • نرخ سود: 4 درصد
 • مدت زمان بازپرداخت: 36 ماه
 • مشمولان این طرح: جامعه بانوان

مراحل اعطای وام اندوخته بانوان مهر ایران

 • متقاضیان با 4 واریز مستمر ماهیانه به مبلغ 200 هزار تومان و همزمان با چهارمین واریزی در ماه چهارم از تسهیلات مرحله اول 3 میلیون تومان با بازپرداخت 24 ماهه بهره مند می‌گردند.
 • مجموع مبالغ واریزی چهار ماه اول (به میزان ۸۰۰هزار تومان) قبل از پرداخت تسهیلات، برای کمک به ارائه تضامین ارائه شده از سوی متقاضی، به‌عنوان وثیقه نقدی تا پایان اقساط تسهیلات تمام وام‌های دریافتی چهار مرحله در نظر گرفته می‌شود.
 • پس از دریافت تسهیلات مرحله اول و برای استفاده از تسهیلات دوم، از ابتدای ماه پنجم متقاضی باید نسبت به ادامه پس‌انداز ماهانه به مبلغ ۱۰۰هزار تومان اقدام کند. 
 • بعد از ۲۴ ماه و تسویه تسهیلات مرحله اول، بلافاصله از تسهیلات مرحله دوم به مبلغ ۶ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره‌مند می‌شود.
 • با استمرار پس‌انداز ماهانه در دوره تسهیلات مرحله دوم به مبلغ ۱۰۰هزار تومان، متقاضی می‌تواند بعد از ۲۴ ماه و تسویه تسهیلات مرحله دوم، بلافاصله از تسهیلات مرحله سوم به میزان ۱۲میلیون تومان، با بازپرداخت ۳۶ ماهه برخوردار شود. (بدیهی است ۸۰۰ هزار تومان مجددا به‌عنوان وثیقه نقدی تسهیلات سوم محسوب شده و مجموع مبالغ ۱۰۰ هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می‌شود.) 
 • با ادامه پس‌انداز ماهانه به مبلغ ۱۰۰هزار تومان بعد از ۳۶ ماه و تسویه تسهیلات مرحله سوم، بلافاصله متقاضی از تسهیلات مرحله چهارم به میزان ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۳۶ماهه بهره‌مند می‌شود.
آموزش انواع بازارهای مالی در وبسایت و اپلیکیشن سیگنال

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام،خسته نباشید من واقعا به 10 ملیون وام فوری نیاز دارم و تو بانک قرض الحسنه مهر ایران هم حساب دارم الان باید چیکار کنم؟؟

 • سلام من میخواهم یروسری فروشی راه بندازم چه جوری باید اقدام کنم ایاشامل حال من میشود