روش های ثبت نام اینترنتی وام

روش های ثبت نام اینترنتی وام

در سال های اخیر برای همه کارهای بانکی مثل پرداخت قبوض، پرداخت اقساط، انتقال وجه و خیلی از کار های دیگر به بانک مراجعه می‌کردیم. بعد ها با گسترش کارت های اعتباری، دستگاه های خودپرداز و همراه بانک ها و اپلیکیشن ها افراد خیلی کمتر به بانک ها مراجعه می‌کردند. خوشبختانه یا متاسفانه شیوع ویروس کرونا بسیاری از افراد را مجبور به عدم مراجعه حضوری به بانک ها نمود.

از طرفی دیگر بعضی از کار های بانکی مانند افتتاح حساب و تایید احراز هویت، درخواست و دریافت وام باید در بانک انجام می‌شد. چندی است که حتی برای افتتاح حساب هم نیازی به مراجعه به بانک نیست و با استفاده از بانکداری اینترنتی و اپلیکیشن های بانکی می توان اقدام به افتتاح حساب و ثبت نام برخی از وام ها و دریافت وام نمود. در اینجا برخی از وام هایی که برای ثبت نام و دریافت آن ها نیازی به مراجعه حضوری به بانک نیست و می توان با اپلیکیشن ها اقدام نمود را بررسی می کنیم.

1- ثبت نام وام ازدواج (سامانه ثبت نام ve.cbi.ir )

سامانه وام ازدواج جزء اولین سایت هایی است که ثبت نام اینترنتی را داشت. یکی از کارهایی که زوجین بعد از ازدواج بلافاصله انجام می‌دهند، ثبت نام وام ازدواج در سامانه بانک مرکزی است تا در نوبت دریافت وام قرار بگیرند. همه بانک ها به این سامانه متصل هستند.

زوجین بعد از ثبت نام در سامانه قرض الحسنه وام ازدواج، منتظر رسیدن نوبت دریافت وام هستند تا با مدارک مورد نیاز خود و ضامنین به بانک مورد نظر مراجعه کنند. وام ازدواج در سال 1400 برای آقا کمتر از 25 سال و خانم کمتر از 23 سال مجموعا 200 میلیون تومان است. این وام برای افرادی که این شرایط سنی را ندارند و دو سال از تاریخ عقدشان گذشته است مجموعا 140 میلیون تومان است. این وام نیاز به ضامن معتبر رسمی دارد.

 • سقف تسهیلات: 200 میلیون تومان برای هر دو نفر
 • نرخ سود: 4 درصد
 • نوع ضمانت: ضامن معتبر
 • مدت بازپرداخت: 10 ساله

2- ثبت نام وام سهام عدالت ( اپلیکیشن های ایوا و زمرد )

امکان دریافت وام سهام عدالت که به صورت کارت اعتباری خرید است بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک و از طریق اپلیکیشن های بانکی می‌توان برای دریافت آن اقدام نمود. این وام که از طریق بانک های تجارت با اپلیکیشن زمرد و بانک ملی با اپلیکیشن ایوا قابل پرداخت است. مبلغ این وام 50 تا 60 درصد ارزش سهام روز محاسبه می‌شود.

. مبلغ این وام نقدی نیست و کارت خرید رفاهی است که امکان برداشت و انتقال وجه وجود ندارد. با این کارت از فروشگاه هایی که طرف قرارداد بانک هستند می‌توانیم خرید کنیم.نرخ سود این وام 18 درصد و مدت بازپرداخت آن 3 ساله است. اگر کمتر از مدت زمان یک ماه پول را به بانک برگردانیم سودی به آن تعلق نخواهد گرفت. دارندگان سهام عدالت530 هزار تومانی و یک میلیون تومانی به ترتیب وامی به مبلغ حدود 5 میلیون تومان و حدود ده میلیون تومان دریافت خواهند کرد. تمام مراحل ثبت نام، دریافت وام و پرداخت آن به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام می‌گردد.

 • سقف تسهیلات: 5 تا 10 میلیون تومان
 • نرخ سود: 18 درصد
 • مدت زمان بازپرداخت: 3 ساله

3- ثبت نام وام ودیعه مسکن ( سامانه ثبت نام tem.mrud.ir )

افرادی که برای تامین پول پیش و ودیعه خانه خود دچار مشکل شده اند می‌توانند از این وام استفاده کنند. شرایط دریافت وام ودیعه مسکن:

 • فرم ج مستاجران سبز باشد یعنی از تهسیلات یارانه ای دولت مثل مسکن مهر و وام مسکن ملی قبلا استفاده نکرده باشند.
 • متاهل یا سرپرست خانوار باشند.
 • حداقل 5 سال سکونت در شهر مورد نظر و مورد تقاضای وام را داشته باشند.
 • از سال 84 تا حالا صاحبخانه نشده باشند.
 • متقاضیان باید دارای اجاره‌ نامه رسمی یا اجاره‌ نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

در این صورت افراد مشمول می‌توانند برای ثبت درخواست وام خود به سامانه طرح اقدام ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی مراجعه کنند. مبلغ وام ودیعه همراه با نرخ سود و اقساط قابل پرداخت در جدول ذیل آورده شده است.

شهرهاسقف تسهیلاتنرخ سوداقساط
تهران70 میلیون تومان13درصد1،550،000 تومان
کلان شهرها40 میلیون تومان13 درصد900 هزار تومان
سایر شهرها25 میلیون تومان13 درصد830 هزار تومان

4- ثبت نام وام کرونا ( سامانه ثبت نام kara.mcls.gov.ir )

در دوران شیوع ویروس کرونا، مشاغل بسیاری از افراد تحت تاثیر آن قرار گرفت، بسیاری شغل خود را از دست دادند و مشاغل دچار آسیب شدند. یکی از طرح های حمایتی دولت از کسب و کار ها، وام کروناست. کسب و کار ها و مشاغلی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا جزء مشاغل آسیب دیده شناخته می‌شوند باید با ثبت نام در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست خود را ارائه کنند. وام کرونا بر حسب تعداد کارکنان پرداخت می‌شود.

 • کسب و کار های آسیب دیده 12 میلیون تومان و کسب و کار هایی که به اجبار به دستور دولت یا ستاد مقابله با کرونا تعطیل شده اند 16 میلیون تومان وام به هر نفر تعلق می‌گیرد. تسهیلات حمایتی کرونا از 12 تا 200 میلیون تومان است.
 • برای دریافت وام تا سقف 16 میلیون تومان ارائه سفته توسط متقاضی کافی است.
 • برای دریافت وام 16 تا 48 میلیون تومانی ارائه سفته و چک و یک ضامن کافی است.
 • برای دریافت تسهیلات 48 تا 160 میلیون تومان علاوه بر سفته و چک، دو ضامن مورد نیاز است.
 • برای دریافت تسهیلات 160 تا 200 میلیون تومان علاوه بر سفته و چک، سه ضامن مورد نیاز است.
 • برای دریافت تسهیلات بیش از 200 میلیون تومان باید ضمانت نامه‌ای از طرف صندوق‌های ضمانت یا به تشخیص بانک ضمانت ارائه دهند.

نرخ سود وام 12 درصد با مدت زمان بازپرداخت 24 ماهه و تنفس دو ماهه است.

5- ثبت نام وام دانشجویی ( سامانه ثبت نام bp.swf.ir )

دانشجویان در هر ترم می‌توانند برای دریافت وام دانشجویی درخواست بدهند که برای این منظور باید در سامانه صندوق رفاه دانشجویان ثبت نام کنند. بعد از پایان ثبت نام پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام برای دانشجو ارسال می‌شود. حالا دانشجو باید منتظر باشد تا نوبتش برسد و همراه مدارک به مدیریت امور دانشجویی دانشگاه خود مراجعه کند و در صورت تایید وام را دریافت کند.

مبلغ وام تحصیلی دانشجویی حدود دو میلیون تومان است. بازپرداخت این وام بعد از فارغ التحصیلی، با نرخ سود 4 درصد و اقساط آن حداقل 200 هزار تومان خواهد بود. این سامانه علاوه بر درخواست وام، امکان پیگیری و مشاهده فهرست پرداختی‌ها و دفترچه اقساط را هم در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.

 • سقف تسهیلات: حدود 2 میلیون تومان
 • نرخ سود: 4 درصد
 • شروع بازپرداخت: بعد از فارغ التحصیلی
 • اقساط: حداقل 200 هزار تومان
 • نوع ضمانت: ضامن معتبر
برچسب‌ها
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران