جاماندگان سهام عدالت چکار کنند؟ اختصاص سهام عدالت به جاماندگان

جاماندگان سهام عدالت چکار کنند؟ اختصاص سهام عدالت به جاماندگان

اختصاص سهام عدالت به جاماندگان ابلاغ شد


معاون اول رئیس جمهور در رابطه با خبر اختصاص سهام عدالت به جاماندگان اعلام کرد که به هر یک از مشمولان، سهامی به ارزش حداکثر ۱۰۰ میلیون ریال از محل سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات اختصاص پیدا می‌کند. (بدیهی است که براساس مصوبه‌ی اعلام شده، این سهام به مشمولان تعلق خواهد گرفت.)

جزئیات این خبر حاکی از آن است که تخصیص سهام عدالت برای جامانده ها در جلسه‌‌ی تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی و در اجرای بند الف تبصره ۲ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور اعلام شد. در ادامه، این مصوبه با امضای محمد مخبر معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است.

طبق همین مصوبه، حداکثر ارزش سهام قابل واگذاری به هر یک از مشمولان سهام عدالت جدید، معادل حداکثر یک میلیون ریال تعیین می‌شود.

در پی این مصوبه، هیئت وزیران به سازمان خصوصی سازی اجازه داده است تا این سازمان برای واگذاری سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات اقدام کند. بر همین اساس:

 • ۲ درصد سهام بانک ملت،
 • ۳ درصد از سهام بانک تجارت و
 • ۲.۷ درصد سهام بانک صادرات

مشمول این واگذاری هستند. در ادامه، اخبار مربوط به پیگیری ثبت نام جاماندگان سهام عدالت را می‌خوانید.

آیا امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت وجود دارد؟


ثبت نام جاماندگان سهام عدالت سال 1402 در دستور کار دولت قرار دارد. طبق اخبار مربوط به مهلت ثبت نام سهام عدالت جامانده ها احتمال‌ می‌رود که از خرداد سال جاری تا پایان همین سال، فراخوان واگذاری این سهام به مشمولان انجام شود. در رابطه با اینکه جامانده‌های سهام عدالت ۱۴۰۲ به کجا مراجعه کنند باید گفت که واگذاری این سهام به صورت آنلاین و از طریق سامانه سهام عدالت انجام خواهد شد.

شرایط ثبت نام جاماندگان سهام عدالت


پس از آنکه بسیاری از جامانده های سهام عدالت بعد از رونق بازار بورس خواستار برگزاری مجدد فرایند نام نویسی سهام عدالت شدند، دولت طرح نام نویسی سهام عدالت را برای اقشار ضعیف کشور ارائه کر. بر اساس این طرح، ثبت نام سهام عدالت برای سه گروه اصلی جاافتادگان امکان پذیر خواهد شد.

 1. افرادی که جزو 6 دهک اول و ضعیف جامعه هستند و دولت موظف به حمایت از آن‌ها است.
 2. آن‌هایی که در که دوره اول سهام عدالت نام نویسی کردند؛ اما به دلایلی مانند خرابی زیر‌ساخت‌های سیستمی، موفق به انجام این کار و دریافت سهام عدالت نشدند.
 3. آن دسته از افرادی که بعد از اجرایی شدن طرح نام نویسی، عضو کمیته مستضعفان و یا سایر سازمان‌های حمایتی شدند یا قبل از آن، عضو خانواده نبوده و بعدا وارد آن شده‌اند. (کودکان تازه متولد شده در این دسته قرار می‌گیرند.)

بنابراین، اگر شما جزو یکی از سه دسته‌های بالا باشید، جزو جامانده های سهام عدالت محسوب می‌شوید و می‌توانید در طرح ثبت نام بازماندگان سهام عدالت شرکت کنید.

در ادامه به زمان دقیق ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در سال 1402 می‌پردازیم. (برای دسترسی راحت‌تر، اینجا کلیک کنید.)

جدیدترین اخبار مربوط به سهام عدالت را از منابع معتبر بخوانید

ثبت نام جاماندگان سهام عدالت


افرادی که به هر دلیل از نام نویسی سهام عدالت در مرحله اول بازمانده‌اند، فرصت ثبت نام جامانده های سهام عدالت برای آن‌ها فراهم شده است.

در طی سال‌های گذشته، قسمتی از سهام شرکت‌های دولتی تحت عنوان سهام عدالت به مردم واگذار شد. بعد از اعلام این خبر بعضی از افراد واجد شرایط، از نام نویسی در این مرحله جا ماندند و نتوانستند این سهام را دریافت کنند.

در حال حاضر، مجددا امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت برای کودکان تازه متولد شده و سایر افراد بازمانده فراهم شده است.

برای راهنمایی بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام سهام عدالت با گوشی و کد ملی، راهنمای زیر را مطالعه کنید.

جاماندگان سهام عدالت به کجا مراجعه کنند؟


اگر به دنبال پیگیری جاماندگان سهام عدالت هستید، می‌بایست یادآوری کنیم که در حال حاضر تنها، طرح پیشنهادی ثبت نام مجدد برای افراد واجد شرایط و مشمول آن از سوی دولت، تصویب و اعلام شده است. از همین رو، جزئیاتی مانند اینکه ثبت نام جاماندگان سهام عدالت ۱۴۰۲ از کی شروع می‌شود، وجود ندارد.

به طور کلی، پیش بینی می‌شود که نام نویسی دوره دوم سهام عدالت کاملا شبیه دور اول ثبت نام باشد. بر همین اساس، جاماندگان از سهام عدالت با داشتن مدارک و با مراجعه به قبل از طریق سایت ثبت نام جاماندگان سهام عدالت می‌توانند پیگیری‌ کنند.

همچنین بر اساس اخبار واصله، تعداد افراد جامانده از سهام عدالت حدود 3 میلیون و 337 هزار و 700 نفر بوده است. حدود 2 میلیون و 25 هزار نفر از این افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور و مابقی یعنی حدود 1 میلیون و 300 نفر دیگر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

سایت جاماندگان سهام عدالت


هنوز سایت و سامانه‌ نام نویسی سهام عدالت برای جامانده ها اعلام نشده است. اما احتمال می‌رود که یکی از دو سایت sahamedalat.ir یا samanese.ir برای ثبت نام بازماندگان سهام عدالت اعلام شود.

به محض اعلام رسمی سایت ثبت نام جاماندگان سهام عدالت امروز، این مطلب را بروز رسانی می‌کنیم. (اگر این سایت از سوی دولت اعلام شود، پیگیری جاماندگان سهام عدالت هم با مراجعه به آن قابل انجام خواهد بود.)

جاماندگان سهام عدالت کی ثبت نام کنند؟ (زمان دقیق)


برای بررسی زمان دقیق ثبت نام جاماندگان سهام عدالت می‌بایست به اطلاعیه‌های رسمی وزارت کار و ماجرای ارائه لیست افراد بازمانده اشاره کنیم.

براساس اطلاعیه‌های رسمی قرار بر این بود که وزارت کار تا پایان بهمن ماه سال گذشته، لیست تمامی افراد جامانده ثبت نام سهام عدالت را در اختیار مجلس قرار بدهد. این افراد شامل گروه‌هایی مثل کودکان تازه متولد شده در خانواده‌های واجد شرایط و افرادی است که اقدام به ثبت نام جهت دریافت سهام مورد نظر کرده اند. اما به دلایل مشکلاتی که در طی نام نویسی آن ها وجود داشته، نتوانستند، ثبت نام خود را تکمیل کنند. همچنین، افرادی که پس از پایان مهلت زمان اعلام شده برای ثبت نام، تحت پوشش سازمان‌های حمایتی قرار گفته‌اند، در این لیست قرار می‌گیرند.

بعد از اینکه لیست مورد نظر توسط وزارت کار ارائه شد، پیش بینی می‌شود که تا پایان سال جاری، ثبت نام جامانده های سهام عدالت برای کودکان و سایر افراد واجد شرایط شروع می‌شود. در پی آن، تمامی افرادی که شرایط گفته شده را دارند، مجاز به نام نویسی و دریافت سهام می‌شوند.

در حال حاضر بر اساس این اطلاعیه‌ها به نظر می‌رسد که افراد بازمانده سهام عدالت 1402 به زودی می‌توانند اقدام به ثبت نام و دریافت سهام نمایند.

سوالات متداول

جاماندگان سهام عدالت چه کسانی هستند؟

افرادی، جامانده سهام عدالت هستند که در یکی از 3 دسته‌های زیر قرار بگیرند:
1. افرادی که در 6 دهک ضعیف جامعه قرار می‌گیرند؛
2. آن دسته از افرادی که در دور اول نام نویسی سهام عدالت نتوانستند ثبت نام خود را تکمیل کنند و
3. افرادی که بعد از اجرایی شدند طرح نام نویسی، عضو کمیته مستضعفان نبودند و بعد از آن، در لیست کمیته مستضعفان قرار گرفتند. جزئیات بیشتر را از اینجا بخوانید.

زمان دقیق ثبت نام جا ماندگان سهام عدالت چیست؟

هنوز، مهلت ثبت نام سهام عدالت جامانده ها اعلام نشده است. اما طبق اطلاعیه‌های رسمی زمان ثبت نام که در این مطلب آمده، تا پایان سال 1402 زمان ثبت نام بازماندگان سهام عدالت اعلام شده است. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام، اینجا کلیک کنید.

سایت ثبت نام جاماندگان سهام عدالت چیست؟

هنوز سامانه ثبت نام سهام عدالت جامانده ها از سوی دولت به طور رسمی اعلام نشده است. اما پیشبینی می‌شود که یکی از دو سایت sahamedalat.ir یا samanese.ir برای ثبت نام این افراد در نظر گرفته شده است.

منبع: سایت سیگنال

بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • با سلام.من جانباز 8 سال دفاع مقدس هستم زمان ثبت نام در بیمارستان بستری بودم مدارک پزشکی هم دارم با توجه به جانبازی چرا دولت افرادی مثل من را خودش ثبت نام نکرده کارت ملی برای همین کارهاست حالا از کی وکجا سهام دریافت کنم برای همین ملت به جنگ رفته ام لطفا پاسخ وسهام من را بدهید

 • سلام اعلام کردن در خرداد ۱۴۰۲ امکان ثبت نام در سهام عدالت هست هر بار به سایت ثبت نام رفتم متاسفانه باز نشد راهنمایی بفرمایید سپاس

 • سلام..این چه عدالتی که بعضی از افراد سهام ندارن نمی تونن ثبت نام کنند ..این چه عدالتی اون وقت .چند سال سایت بسته شده .پس تکلیف ما چی میشه

 • درمورد سهام عدالت متوفی،برگه انحصاروراثت آماده کرده ایم و میخواهیم تمامی وراث سهم خود رابه من هم که یکی ازوراث هستم منتقل کنند،مرحله بعدی چیست؟ وآیا نیازمیباشد که کلیه وراث دردفترخدمات الکترونیک حضوریابندکه سهم خود را به من انتقال بدهند یا خیر؟

 • تورا خدا زوتر جای ماندها را ثبت نام کنید وضع مالی خوبی نداریم

 • سلام من حساب بانکیم بسته شد حساب جدید و شماره شبا رو ویرایش کردم مجدد واریز میشه یا جایی باید پیگیری کنم؟

 • سلام من ۳۰ درصد سهام رو فروختم ولی پولم واریز نشد میشه راهنمایی کنی

 • باسلام بنده دوتا بچه آخر من سهام عدالت دارن ولی ماچهارنفراول نداریم اگه ما سهام نداشتیم چطور دوتا بچه آخر سهام دارن مانداریم

 • مندر سجام ثبت نام کردم وحراز هویت کردم سود واریز میشه

 • سلام روزتون بخیر مرحله سیزدهم واگذاری سهام ثبت اولیه انجام شدولی برای ارائه برگ دعوتنامه به شرکت تعاونی عدالت مراجعه نکردم روی برگ هم تاریخی ندارد

  • من خودم مستقیم از سامانه سجام ثبت نام کردم وکد بورسی هم برایم ارسال شده،میخواستم ببینم من هم باید دریک کارگزاری عضو شوم یا نیازندارد؟

 • سلام از پرسنل بازنشسته استخدام کشوری هستم ولی تابحال سهام عدالت نگرفتم چکار کنم ، ثبت نام میشه کرد ؟

  • با سلام
   هنوز تاریخ دقیقی برای ثبت نام جدید سهام عدالت اعلام نشده است.

 • نمیدانم چطور سبت نام کنم چند بار تلاش کردم موفق نشدم

  • با سلام
   هنوز تاریخ دقیقی برای ثبت نام جدید سهام عدالت اعلام نشده است.

   • آیا من و دو فرزندم می‌توانیم سهام عدالت بگیریم . لطفا راهنمایی کنید

   • با سلام
    هنوز تاریخ دقیقی برای ثبت نام جدید سهام عدالت اعلام نشده است.

 • سلام بعضی کافی نت ها اقدام به ثبت نام سهام عدالت میکنن وحتی میگن سهام چند تومنی تعلق گرفته ! جریان چیه کلاهبرداریه یا واقعا ثبت نام میکنن؟

  • با سلام
   فعلا امکان ثبت نام جدید سهام عدالت وجود ندارد. با ورود به سامانه سهام عدالت به آدرس sahamedalat.ir، وضعیت سهام و میزان سود واریزی را برای سهامداران فعلی می‌توان مشخص نمود.

 • زمان و تاریخ ثبت نام جاماندگان سهام عدالت و میخواستم ،خانواده ما هیچکدوم نداریم،بابام بازنشسته است سهام نداره،پدشوهرم همینطور،خودم و همسر و پسرمم همینطور ،باید چیکار کنیم؟؟؟

  • با سلام
   هنوز اطلاع دقیقی از زمان اسم‌نویسی جاماندگان سهام عدالت از سوی دولت ارائه نشده است.

 • چرا هر بار ثبت نام کردم ثبت نشده و هیچ سودی برای ما نیامده اما کسایی که بعداز ما ثبت نام کردن موفق بوده و سودشون رو گرفته بودن؟؟؟

 • درود برشما ، بنده برای سهم عدالت به کافی نت رفتم گفتن شما قبلا سجام ثبت نام کردین و حساب بانک آینده رو دادین اما من قبلا بانک آینده حسابی نداشتم چجوری میتونم پیگیری کنم ، و دو فرزند متولد ۱۳۹۶ و ۱۴۰۰ دارم باید چیکار کنم کلا چیزی نمیدونم ، مبلغی هم به حسابم نیومده

 • سلام من از جاماندگان سهام عدالت و ممنون میشم اطلاع رسانی کنید

  • با سلام
   شرایط ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در همین مقاله به تفصیل توضیح داده شده است.

  • با سلام لطفا برای گرفتن سهام پدرم که چند سال فوت شدن باید به کجا مراجعه کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • من تقریبا ۲ساله توی سامانه سجام ثبت نام کردم هیچ تا حالا چیزی دریافت نکردم لطفا پیگیری کنید

  • با سلام
   شرایط ثبت نام برای جاماندگان سهام عدالت در همین مقاله به تفصیل توضیح داده شده است.

 • باسلام و خسته نباشید.از بابت اطلاع رسانی بابت سهام عدالت تشکر

 • سلام و خسته نباشی من از جاماندگان سهام عدالتم چطور ثبت نام کنم ممنون

  • با سلام
   شرایط ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در همین مقاله به طور مفصل توضیح داده شده است.

 • سلام من سهام عدالت ندارم رفتم توسایت ثبت نام کردم اما سجام تعیدشده برام میشه راهنمایی کنید بورس سجام ربطی ب سهام عدالت داره یان

 • علی حسنوندیان هستم ازسهام عدالت جا ماندم چطوری می توانم ثبت نام کنم

 • سلام ازجاماندگان سهام عدالتیم خانواده سه نفره چکارکنیم

 • باسلام وخسته نباشی من هیچگونه بیمه ای که ندارم و درحال حاضر در بیکار هستم بنده متاهل و دارای یک فرزند هستم، رسیدگی کنید ممنون میشم.

 • با سلام تکلیف ما چیه که در دهکهای نادرست قرار گرفتیم در حالیکه بیکار هستم نه شغلی ونه در امدی دارم؟

 • سلام خسته نباشید من از جاماندگان سهام عدالتم چطوری میتونم ثبت نام کنم

  • سلام کی وکجا باید ثبت نام کنیم.ما از جاماندگان سهام عدالت هستیم وهم تهت پوشش کمیته امداد

 • سلام من ودخترم سهام نداریم درآمدی همچین هم نداریم آیاشامل مامیشود

 • سلام لطفا آدرس سایت برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اعلام کنید ما مستحق ثبت نام هستیم ممنون

  • من از جاماندگان سهام عدالت هستم ثبت نام هم کردم ولی سهام عدالت بهم تعلق نگرفته

 • سلام من و خانواده‌ام متاسفانه با توجه به بیکار بودن خودم و پسرم و پدرم نه یارانه ای میگیرم نه سهام عدالتی به من دادن این عدالت کجای اسم سهام عدالت متبلور میشود

 • من وخانواده ام هم ازجاماندگان سهام عدالت هستیم برای ثبت نام کی اقدام کنیم

 • اینجانب در بنیاد شهید ثبت نام کردم همان سال‌های اول ولی متاسفانه هیچ وقت برگه بدست نرسیده جانباز وآزاده با چند سال ارسارت سهام عدالت ندارم با این همه مشکلات که در زندگی دارم درد ومرض در زمان اسارت و شکنجه

 • سلام شماره شبا من اشتباه بوده الان درستش کردم ایا پوله من واریز میشه واسه خانوادم واریز شده من باید چه کار کنم

 • لطفا در خصوص سهام عدالت فوت شدگان و کسانی که موفق به ثبت شبای حساب خود نشده اند، بفرمائید چکار باید انجام بدهند.
  با تشکر

  • با سلام
   شرایط ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در همین مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

   • سلام بنده سری اول ثب نام کرده ام وبرگه سهام عدالت یکمیلیونی دارم ولی متاسفآنه درسیستم فاقد سهام هستم بایدچکارکنم ممنونم

  • من از ثبت نام سهام عدالت جا مانده ام.
   باید چیکار کنم.؟

 • سلام .برای ثبت نام سهام عدالت باید چکار کرد ؟من و بچه هام سهام عدالت نداریم

   • سلام.من فرهنگی هستم سال ۸۴ فیش سهام عدالت رو دریافت کردم ولی تا کنون هیچ سودی برام واریز نشده و وارد سایت که میشم پیام میده که با این کد ملی نمی‌تونید وارد سایت بشید.لطفا راهنمایی بفرمایید .

 • بابت ثبت نام در سهام عدالت و دریافت سود سهام چه اقدامی لازم است

  • سلام ماخانواده چهارنفره هستیم واصلا سهام عدالت نداریم آیامی تونیم الان ثبت نام کنیم ؟می تونیم به کافینت مراجعه کنیم برای ثبت نام ؟

  • سلام لطفا آدرس سایت ثبت نام برای جاماندگان سهام عدالت اعلام کنید ما سهام عدالت نداریم منتظر آدرس سایت هستیم بیکار هستیم

 • داشتن سهام عدالت برای سرپرست یک بیمار ی که M.s دارد تا به حال گفته نشده

  • سلام من دوتا دختر دارم یکی 15 ساله ویکی 6ساله امکان ثبت نام دارن

 • سلام من سهام عدالت دریافت نکردم چگونه ثبت‌نام کنم هرکاری میکنم انجام نمیشه

 • من وبچه هام اصلا سهام عدالت نداریم آیا میتوانیم ثبت نام کنیم الان

 • سلام من یکی از جاماندگان سهام عدالت هستم چطور میتونم ثبت نام کنم؟

 • سلام ،ماهم جزجاماندگان سهام عدالت هستیم وازاقشارضعیف جامعه،کی ثبت نام کنیم.

 • شریف یعقوبی هستم ۳فرزند دارم هیچ کدام سهام عدالت نداریم دوبار ثبت نام کرده ام

 • خواهشا کمک کنید به من هم سهام عدالت تعلق بگیره
  من هیچی ندارم نه خونه نه ماشین نه سرمایه نه هیچ چیز دیگری
  این چه عدالتی هستش

 • سلام بنده و اعضای خانواده برگه یک میلیونی داریم ولی 602000هزارتومان برامون واریز شده
  علت چیست لطفاً راهنمایی کنید
  ممنون میشم

  • من درسجام احزار هویت کردم وثبت نام کردم وکد رهگیری گرفتم

 • من سرپرست خانواده هستم و ٢٢ سال كارمند دولت هستم سهم عدالت ندارم راهنمايي كنيد چطور ثبت نام كنم
  سپاسگزارم

 • بچه های من هنوز نتونستند ثبت نام سهام عدالت داشته باشند