روز سیاه آلت کوین ها | بررسی دلایل ریزش و آنالیز چارت

روز سیاه آلت کوین ها | بررسی دلایل ریزش و آنالیز چارت

در هفته‌ای که گذشت تقریبا تمام آلت‌کوین ها ریزش‌های سنگینی را به ثبت رساندند و حتی معروف‌ترین ها نیز از این طوفان جان سالم بدر نبردند. کاردانو تنها در یک هفته بیش از 40% ریزش داشت، همینطور سولانا فقط در طی دو روز 30% ریزش را به ثبت رساند.

در ادامه این مقاله دلایل این ریزش را باهم بررسی کرده و نگاهی به چارت چند آلت‌کوین معروف داریم.

هک کیف پول اتمیک Atomic Wallet

هک کیف پول اتمیک Atomic Wallet

همه این اتفاقات از جایی شروع شد که در هفته گذشته کیف پول اتمیک (Atomic Wallet) هک شد و دارایی عده‌ای از کاربران به سرقت رفت. این موضوع باعث جو بدی در مارکت شد اما به تنهایی دلیل این ریزش سنگین نبود.

شکایت های کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا SEC

شکایت های کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا SEC

هنوز هفته به آخر نرسیده بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مخفف به SEC از صرافی بایننس شکایت کرد و بالاخره گری گنسلر زهر خود را بر مارکت کریپتو ریخت و شاید به نوعی با صرافی بایننس تسویه حساب شخصی کرد.

شکایت SEC از بایننس افراد حاضر در مارکت را به یاد خاطره تلخ صرافی FTX و توکن FTT انداخت، صرافی که البته با زیرکی ژائو و رو کردن دست سم بنکمن فرید به نابودی کشانده شد. بسیاری فکر می‌کنند ممکن است همین اتفاق مجددا برای صرافی بایننس و توکن BNB روی دهد.

مقایسه روند قیمتی توکن BNB و توکن FTT
مقایسه روند قیمتی توکن BNB و توکن FTT

مارکت هم‌چنان در تکاپو بود و موج ریزشی که شروع شده بود با خبر مجدد از SEC، سرعت گرفت. این بار نوبت به کوین بیس رسید و کمیسیون بورس اوراق بهادار امریکا از این صرافی شکایت کرد؛ با این خبر راهی که بسیاری از آلت کوین ها در طی چند ماه رفته بودند را در چند روز طی کردند و کفی که اکثر آلت ها در یکم دی ماه 1401 ثبت کرده بوند، شکسته شد. در این بین اما بیت کوین و اتریوم واکنش کمتری به این خبر نشان دادند و توانستند به خوبی خود را در یک مارکت نزولی حفظ کنند.

پلتفرم معاملاتی رابینهود و عدم پشتیانی از کاردانو، سولانا و پالیگان

پلتفرم معاملاتی رابینهود و عدم پشتیانی از کاردانو، سولانا و پالیگان

تاثیرات این شکایت در روز بعد آشکار شد و بایننس آمریکا برداشت با فیات را متوقف کرد، اما ماجرا به همینجا ختم نشد، در روز جمعه آخرین تیر خلاص بر پیکره بی‌جان آلت‌کوین‌ها زده شد و پلتفرم معاملاتی رابینهود اعلام کرد که پشتیانی از کاردانو، سولانا و پالیگان را متوقف می‌کند. این خبر باعث ریزش شدیدی در نمودار سه رمزارز فوق و کلیت مارکت آلت‌کوین‌ها شد.


تحلیل تکنیکال و آنالیز چارت

با توجه به اینکه هم‌چنان در روز جاری کمیسیون بورس بهاردار امریکا SEC تعطیل است و فعلا فرصتی برای شکایت از صرافی‌ها و ضربه به بدنه مارکت کریپتو کارنسی ندارد، تصمیم گرفتیم نمودار چند رمزارز را باهم بررسی کرده و با تحلیل تکنیکال مناطق مناسب خرید و فروش را معرفی کنیم.

تحلیل تکنیکال شاخص TOTAL 2 روزانه | 21 خرداد

تحلیل شاخص TOTAL 2
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در حالی که شاخص توتال تنها چیزی حدود 6% ریزش را ثبت کرد، شاخص توتال 2 که به نوعی نمایانگر رفتار آلت‌کوین‌ها در مارکت است، ریزشی 10% را پشت سر گذاشت و هم‌چنان نیز انتظار داریم این ریزش تا محدوده حمایتی 470 الی 450 میلیارد دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل درخواستی ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام سیگنال

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA روزانه | 21 خرداد

تحلیل کاردانو ADA
            جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز دیجیتال کاردانو ADA طبق سناریو دوم پیش رفت و مجددا به محدوده حمایتی0.23 دلار رسید. در محدوده فعلی باید تاییدیه‌های لازم توسط قیمت صادر شده و سپس اقدام به خرید نمود، چرا که با از دست رفتن این سطح حمایتی، قیمت کاردانو به محدوده حمایتی کف کانال حوالی قیمت 0.15 دلار خواهد رسید.

ادامه تحلیل تکنیکال کاردانو را

تحلیل تکنیکال سولانا SOL روزانه | 21 خرداد

تحلیل سولانا SOL
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز دیجیتال سولانا  به محدوده مد نظر رسید و با حفط همین محدوده می‌تواند در جهت اهداف صعودی حرکت نماید. در صورتی که توکن SOL این محدوده را از دست بدهد باید منتظر تک رقمی شدن قیمت آن باشیم.

ادامه تحلیل تکنیکال سولانا را

تحلیل تکنیکال پالیگان MATIC روزانه | 21 خرداد

تحلیل پالیگان MATIC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز دیجیتال پالیگان MATIC در صورتی که قادر به حفظ سطح حمایتی 0.5 دلاری باشید، می‌تواند تا محدوده روانی 1 دلار، برای هانت نقدینگی های مشخص شده رشد نماید.

ادامه تحلیل تکنیکال پالیگان را

تحلیل تکنیکال شیبا اینو SHIB روزانه | 21 خرداد

تحلیل شیبا اینو SHIB
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از شکایت SEC از بایننس و کوین بیس، بیش از 4 تریلیون توکن شیبا اینو SHIB از استیک درآمدند و به سمت صرافی ها سرایز شدند، همین امر فشار فروشی وارد کرد که باعث شکست خط روندحمایتی شد و شیبا اینو در یک روز 30% ریزش را به ثبت رساند. در ادامه نیز انتظار داریم محدوده نقدینگی پایین‌تر نیز هانت شده و بعد از آن مطابق با سناریو مشخص شده قیمت به سمت سطوح بالاتر حرکت نماید.

ادامه تحلیل تکنیکال شیبااینو را

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام چارت TOTAL 2 در تایم هفتگی (شاید شبیه سر و شانه بر عکس باشه) ولی بیشتر به الگوی کف 3 قلو شبیه تر میشه البته اگر تا 436.49 پایین بیاد و حمایت بشه و با شکست محدوده 654 و تثبیت بالای اون آلت کوین ها صعودی میشن