رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری/ کدام صندوق‌ برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است؟

رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری/ کدام صندوق‌ برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است؟

10 صندوق سرمایه گذاری برتر(بر اساس آخرین اطلاعات تا ۳۱ مرداد ماه 1401)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری «فیروزه موفقیت (سهامی)»، «مشترک یکم سامان (سهامی)»، «آوای فردای زاگرسETF (درآمدثابت)»، «امین آشنا ایرانیان (درآمدثابت)» و «مشترک سپهر آتی (مختلط)» بر اساس معیارهای ۱۵ ‌گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در لیست برترین‌ها قرار گرفتند.

 حتما تا به الان با مفهوم صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مزایا و دلیل نام بردن از صندوق‌ها به عنوان بهترین راه سرمایه‌گذاری در ایران آشنا شده اید. اما چالش اصلی برای کاربران، انتخاب صندوق مناسب برای سرمایه‌گذاری است. انتخاب صندوق سرمایه‌گذاری مناسب برای سرمایه‌گذاری، فارغ از سطح ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار باید دارای ویژگی‌های مختلفی باشد تا بتوان به آن اتکا کرد. عملکرد طی دوره‌های زمانی مختلف، سطح ریسک، عمر و نقدشوندگی صندوق، تعدادی از مهمترین معیارهای بررسی یک صندوق سرمایه‌گذاری مناسب است.

چه تعداد صندوق‌ سرمایه‌گذاری در ایران فعال هستند؟

درحال حاضر بیشتر از 220 صندوق سرمایه‌گذاری در انواع درآمدثابت، سهامی و مختلط در ایران فعالیت دارند که هرکدام ویژگی‌های متفاوتی از نظر میزان ریسک، بازده و … دارند. مجموع سرمایه تحت مدیریت این صندوق ها بیش از 549 هزار میلیارد تومان است و به همین دلیل شناسایی و انتخاب بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای عموم، دشوار و گیج‌کننده است. در نتیجه انتخاب صندوق مناسب برای خرید به یک چالش بزرگ تبدیل شده.

بدین منظور سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری طراحی و پیاده سازی شده است؛ سامانه‌ای که مردم به‌وسیله آن بتوانند راحت‌تر و با اطمینان بیشتری صندوق مناسب خود را انتخاب کنند.

سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری رسام وابسته به پردازش اطلاعات مالی پارت، بر اساس امتیازدهی به مهمترین معیارهای عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری که بر اساس مدل انحصاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت طراحی و پیاده‌سازی شده است در تلاش است با بررسی تمام ابعاد عملکردی صندوق‌ها، برترین و بهترین‌ها را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری رسام، برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری را بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به مردادماه 1401 به صورت زیر اعلام می­کند.

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری و رصد لحظه ای بازدهی صندوق های سرمایه گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

جدول زیر لیست برترین صندوق های درآمد ثابت را بر اساس آخرین اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت مربوط به پایان مردادماه ۱۴۰۱ نشان می دهد. در این لیست صندوق های قابل معامله در بورس(ETF) سهم بیشتری نسبت به صندوق‌های صدور و ابطالی کسب کرده‌اند.

رتبهنام صندوقنام مدیر
اولآوای فردای زاگرس(قابل معامله)سبدگردان زاگرس
دومامین آشنا ایرانیانسبدگردان سهم آشنا
سومبا درآمد ثابت کاریزماسبدگردان کاریزما
چهارمبا درآمد ثابت کمند(قابل معامله) سبدگردان کاریزما
پنجمپاداش سرمایه بهگزینسبد گردان پاداش سرمایه
ششماندیشه ورزان صبا تامین (قابل معامله)شرکت سبدگردان اندیشه صبا
هفتمدرآمد ثابت نگین سامان (قابل معامله)سبدگردان کاریزما
هشتمافرا نماد پایدار (قابل معامله)مشاور سرمایه گذاری مدبران هما
نهمارزش آفرین گلرنگمشاور سرمایه گذاری آرمان آتی
دهم پارند پایدار سپهر (قابل معامله) تامین سرمایه سپهر

    سامانه رتبه‌بندی هوشمند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری «امین آشنا ایرانیان»، «بادرآمد ثابت کاریزما»، «پاداش سرمایه بهگزین» و «ارزش آفرین گلرنگ» را برترین صندوق‌های صدور و ابطالی گروه درآمد ثابت معرفی کرده است.

    صندوق‌های سرمایه‌گذاری «آوای فردای زاگرس (نماد:فردا)»، «با درآمد ثابت کمند(نماد: کمند)»، ، «اندیشه ورزان صبا تامین (نماد:اوصتا)»، «درآمد ثابت نگین سامان (نماد:کارین)» «افرا نماد پایدار(نماد:افران)»، «پارند پایدار سپهر (نماد:پارند)»، و جمعِ برترین صندوق های درآمد‌ ثابت قابل معامله(ETF) در بورس را به خود اختصاص دادند.

    لازم به ذکر است از بین برترین صندوق‌های درآمدثابت لیست شده در بالا، صندوق‌های امین آشنا ایرانیان و پاداش سرمایه بهگزین به راحتی از طریق اپلیکیشن و سایت سیگنال قابل خرید و فروش می‌­باشند. کافی‌ست از طریق اپلیکیشن یا سایت سیگنال وارد سامانه معاملات رسام(رسام یکی از محصولات شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت است که بستر معامله آنلاین صندوق‌ها را برای سیگنال فراهم کرده) شوید. پس از ثبت‌نام می‌توانید تمامی صندوق‌های قابل خرید از طریق سیگنال را خرید و فروش کنید.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی

آخرین اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری سهامی مربوط به پایان مردادماه ۱۴۰۱ نشان می دهد که فقط صندوق قابل معامله آسمان آرمانی سهام در بین صندوق‌های قابل معامله سهامی، موفق به کسب جایگاه در لیست برترین صندوق‌های سهامی شد.

رتبهنام صندوقنام مدیر
اول فیروزه موفقیت سبدگردان الماس سبدگردان توسعه فیروزه
دوم مشترک یکم سامان کارگزاری بانک سامان
سوم مشترک پیشتازسبدگردان انتخاب مفید
چهارم مشترک گنجینه ارمغان الماسسبدگردان الماس
پنجم آسمان آرمانی سهام (قابل معامله) سبد گردان آسمان
ششم ثروت آفرین تمدن تامین سرمایه تمدن
هفتم مشترک مبین سرمایه کارگزاری مبین سرمایه
هشتم مشترک آگاهسبدگردان آگاه
نهم مشترک کارگزاری حافظ مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ
دهم مشترک امید توسعهسبدگردان مفید

    صندوق‌های سرمایه‌گذاری «گنجینه ارمغان الماس»، «مشترک پیشتاز»، «فیروزه موفقیت» و «مشترک مبین سرمایه» از شاخص‌ترین صندوق‌های سهامی صدور و ابطالی این لیست محسوب می‌شوند. لازم به ذکر است از بین برترین صندوق‌های سهامی لیست شده در بالا، صندوق‌های فیروزه موفقیت به راحتی از طریق اپلیکیشن و سایت سیگنال قابل خرید و فروش می‌باشند.

جدید ترین اخبار و تحلیل های صندوق های سرمایه گذاری در اپلیکیشن سیگنال

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط

سامانه رتبه‌بندی هوشمند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری «مشترک سپهر آتی»، «توسعه ممتاز»، «اعتماد تمدن» و «مشترک گنجینه مهر» را به عنوان برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط صدور و ابطالی معرفی کرده است. صندوق سپهر اندیشه نوین(نماد:صنوین) تنها صندوق قابل‌معامله این لیست است.

رتبهنام صندوقنام مدیر
اول مشترک سپهر آتی تامین سرمایه سپهر
دوم توسعه ممتاز سبدگردان انتخاب مفید
سوم اعتماد تمدنشركت كارگزاري بانك توسعه صادرات
چهارممشترک گنجینه مهرتامین سرمایه امید
پنجمسپهر اندیشه نوین (قابل معامله)تامین سرمایه نوین


هدف از طراحی سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، پاسخ به نیاز کاربران در مورد انتخابِ بهترین صندوق سرمایه‌گذاری در انواع درآمد ثابت، مختلط و سهامی است. به همین منظور لیست بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در هر ماه بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری توسط سامانه هوشمند رتبه‌بندی رسام اعلام خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • دوستان تاکی پولمون توکوره سرمایه سوز دودره باز حقوقیها ازدست بدیم اگه دوست دارین پولداربشین حداقل صندوقها روبخرین چون سرسال حداقل سود میکنیم آرتورو وبانکها بیشتر سود میکنین

 • با سلام،لطفا اطلاعات‌ مربوط به صندوق ها رو مثل قبل کنید،در این فرمت جدید خیلی از صندوق های معروف نیستن، کلا قسمت مربوط به صندوق ها خیلی ضعیف شده،قبلا خیلی بهتر بود

 • گزارش عملکرد صندوق در بازه زمانی کوتا مدت یک ماه و یکسال اطلاعات قابل اعتمادی نیستند.
  لطفا عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را در موقعیت های مختلف زیر بررسی نمایید:
  بازده صندوق ها در دوره های سقوط بازار.
  بازده صندوق در بازه زمانی سه ساله.
  متوسط بازده صندوق ها از ابتدای تاسیس.

 • سلام لطفا نظرتون رو در مورد خرید ماهانه از صندوق سهامی زمرد آگاه به دید بلند مدت ده ساله بفرمایید.

  • به نظرم پیشتاز مفید صندوق قوی و با سابقه هست داخل آپ مفید کل بازده را توضیح داده

  • سلام لطفا ۳تا از بهترین صندوق های بلندمدت را برام معرفی کنید ممنون میشم برا پسرم میخام حدودا (بازه ده ساله)

   • بهترین صندوق های سرمایه گذاری در همین مقاله توضیح داده شده است.

 • سلام بسیار عالی.نظر شما در مورد صندوقی که جدید پذیره نویسی کرده به نام آوند چطوره؟

  • سلام، این صندوق از نوع درآمد ثابت نوع دوم و قابل معامله در بورسETF است. اگر دنبال صندوقی با ریسک بسیار بسیار پایین هستید، این صندوق میتواند یکی از گزینه های شما باشد.

   • سیگنال بخش صندوق قبلی بهتر بود چون درامد ثابت ،مختلط،سهامی تو بخش جداگانه بودند و بهتر بررسی میشدن اما قسمت سهامی عالیه
    اگه میشد بازه سال 92تا96سالهای ریزش هم بازدهی صندوقها رامیتونست با درصد ببینی راحتر تصمیم گیری میکردی
    با تشکر از برنامه خوبتون