افزایش تقاضا در شرکت های بزرگ شاخص کل را 36 هزار واحد بالا برد

افزایش تقاضا در شرکت های بزرگ شاخص کل را 36 هزار واحد بالا برد

شاخص بورس تهران امروز با رشد 36  هزار واحدی عدد 1 میلیون و 473  هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 4031 واحدی به عدد 424 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد سهم طی 954 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 7336 هزار میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 2.5 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که قیمت نفت برنت به 79 دلار  و قیمت انس جهانی طلا به محدوده 1761 دلار رسید. در پی افزایش قیمت نفت و شفاف سازی پالایشگاه نفت تهران(شتران) مبنی بر ابلاغیه وزیر نفت در مورد مبنای قیمت گذاری خوراک دریافتی شاهد شروع خوب و متعادل در این گروه بودیم. هرچه زمان از شروع بازار می گذشت شاهد افزایش عرضه ها در گروه پالایشی و پتروشیمی بودیم ولی در عوض در گروه بانکی و فلزات شاهد افزایش تقاضا بودیم.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای انواع بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

در میان بازار عرضه ها در گروه بانکی و فلزات اساسی افزایش و تقاضا در گروه پالایشی افزایش یافت. به طور کلی روند عرضه و تقاضا و نوع معاملات در بازار امروز خوب بود و شاهد برتری تعداد نمادهای مثبت بر منفی هستیم. شاخص کل در معاملات امروز رشد 2.5 درصد را تجربه نمود. این در حالی است که شاخص هم وزن رشد 0.94 درصدی را تجربه نمود که بیانگر تقاضا بیشتر در شرکت های بزرگ نسبت به شرکت های کوچک می باشد. ارزش معاملات امروز نسبت به روزهای گذشته بهبود نسبی یافت.

بازار در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.473.480424.825568.550
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
2.50.96
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
773395.921.572
P/EP/SP/B
9.53.44.6

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال:

  1. شرکت بهمن لیزینگ(ولبهمن) از مزایده فروش ملک خیابان ولیعصر خبر داد.
  2. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 40 درصدی شرکت مهرکام پارس(خمهر) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی صادر کرد.
  3. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 150 درصدی شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان(شتوکا) از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده نقدی و سود انباشته صادر کرد.
  4. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 78 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامدارن و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدی صادر نمود.
  5. شرکت گروه صنعتی بوتان(لبوتان) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد.
  6. 6.     مدیر کل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی گفت: ٩.۵ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی اعم از نهاده های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی در شش ماهه اول امسال تامین شده که این میزان برابر کل ارز تامین شده برای همین اقلام در سال ٩٩ است.
  7. در روز چهارشنبه مورخ 7 مهر ماه 1400، بانک مرکزی به صورت موردی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 70 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
  8. نرخ بازار بین بانکی با افزایش 25 صدمی به 19.35 درصد در هفته گذشته رسید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
6 آبان 1400