کدام صنایع در معاملات هفته گذشته بهتر خرید و فروش شدند؟

کدام صنایع در معاملات هفته گذشته بهتر خرید و فروش شدند؟

بعد از هفته ها اصلاح و منفی شدن سهام از مرداد99 تا کنون،  در این هفته با بازار نسبتاً سبزی مواجه بودیم و این موضوع نشان می دهد آهسته آهسته از نگرانی معامله گران کاسته شده و سرمایه گذاران نسبت به قبل شرایط را برای سرمایه گذاری مناسب تر تشخیص داده اند. لذا برای بررسی صنایعی که در هفته دوم آذرماه  از رونق بیشتری برخوردار بوده اند موضوع را از جنبه های مختلف بررسی می نماییم.

بررسی ارزش بازار

ارزش بازار عبارت است ازحاصلضرب تعداد کل سهام در قیمت پایانی، و بررسی نقشه بازار یک هفته اخیر نشان می دهد گروه محصولات شیمیایی ، فلزات اساسی ، بانکی و استخراج کانی های فلزی و سرمایه گذاری ها بیشترین تاثیر را در تغییر ارزش بازار داشته اند.

بررسی ارزش بازار

بررسی ارزش معاملات

ارزش معاملات میزان تراکنش ها یا دست به دست شدن سهام در نمادها را نشان می دهد در هفته دوم آذر 99 بیشترین ارزش معاملات متعلق به گروههای خودرویی ، بانکی ، محصولات شیمایی و حمل و نقل بوده است.

بررسی ارزش معاملات

بررسی حجم معاملات

حجم معاملات تعداد سهام مبادله شده فارغ از بهای سهم را شامل می شود با توجه به حجم معاملات صورت پذیرفته بر روی نمادها گروه های بانکی، خودرویی ، فلزات اساسی، محصولات شیمیایی ، غذایی و انبوه سازی بیشترین حجم معاملات هفته دوم آذرماه را به خود اختصاص داده اند.

بررسی حجم معاملات

با مقایسه های فوق بنظر می رسد گروههای شیمایی، خودرویی، بانکی و فلزات اساسی بطور ویژه مورد اقبال قرار گرفته اند. در ماههای گذشته که بازار روند اصلاحی را در پیش گرفته بود و از ارزش معاملات بشدت  کاسته شده بود بیشترین حجم معاملات در صندوقهای سرمایه گذاری صورت می پذیرفت و در حال حاضر این تحرکات بر روی نمادها و سهام مشاهده  می شود. این موضوع نشان دهنده کم شدن فشار عرضه نسبت به ماههای گذشته و امیدوار شدن سرمایه گذاران نسبت به روند رو به رشد بازار سرمایه در آینده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
پذیره نویسی صندوق سهامی انار

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام و وقت به خیر سر سید عرضیه اولیه اخزا ۹۰۷۱گفته ۱۴۰۲/۷ منظور این هست که تو این تاریخ حق فروش این سهم رو داریم؟،

    • سلام
      در سایت صندوق در قسمت صورت های مالی میتونید این اطلاعات رو استخراج کنید.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
18 آذر 1400