واچ لیست پیشنهادی بورس و توصیه های کارشناسان بازار سرمایه | دیلی سیگنال


شاخص بورس تهران امروز با رشد 20 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 541 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 9 هزار واحدی به عدد 464 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 10 میلیارد سهم طی 1 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 8.7 هزار میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.3 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

رادیو سیگنال در شنوتو و کست‌باکس با آخرین و مهمترین تحولات بازار سرمایه میزبان شماست.

قیمت دلار بار دیگر به مرز ۲۷ هزار تومان نزدیک شده و امروز از حدود ۲۷۲۰۰ تا کف ۲۷۰۳۰ تومان نزول کرد. دلار طی روزهای گذشته به دفعات در چنین موقعیتی قرار گرفته اما حتی پس از ورود به کانال ۲۶ هزار تومان دوباره به بالا برگشته است. به نظر نمی‌رسد بازار ارز فعلا چندان محرک قوی‌ای برای افت پایدار به کانال ۲۶ هزار داشته باشد؛ مگر آنکه بازارساز عرضه را افزایش دهد. آخر هفته گذشته اخبار نسبتا مثبتی در ارتباط با احتمال ازسرگیری مذاکرات برجام تا پایان ماه به بازار ارز رسید. اما در سوی مقابل، تحریم جدید علیه ۴ ایرانی می‌توانست به عنوان محرک قیمت‌ها محسوب شود اما واکنشی در دلار به آن مشاهده نشد. البته در مرداد نیز که آمریکا یک شخص، ۴ شرکت و یک نفتکش را تحریم کرد هم شاخص ارزی کشور به آن بی‌توجه بود.

رصد لحظه‌ای و تحلیل روند روزانه بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال


در برنامه ی امروز با آقای نیما میرزایی، مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه در مورد موج تقاضای فعلی بازار گفتگو داشتیم. ایشان ضمن اشاره به اینکه نیمه ی دوم سال، کار میتواند برای بعضی صنایع و سهم ها سخت تر باشد، به این مساله اشاره کردند که برخی سهم ها میتوانند بازدهی خوبی داشته باشند. در همین خصوص ایشان 3 سهم: برکت ، سیمرغ و شتران را برای سرمایه گذاری مناسب دانستند و در خوشبینانه ترین حالت بازدهی 50 درصدی را برای آنها متصور بودند.

جهش قیمت مسکن در مرداد ماه چقدر بوده است؟

در بخش دوم برنامه همراه با آقای رسول خدادوست، کارشناس و پژوهشگر اقتصای به بررسی آمار مسکن در مرداد ماه و روند رکودی این بازار پرداختیم.
آخرین گزارش بانک مرکزی نشان از افزایش 3.1 درصدی قیمت مسکن در مردادماه برای شهر تهران دارد، این رقم، بالاترین عدد طی پنج ماه اخیر است. از این‌رو در برنامه ی امروز، در ابتدا روند اخیر رشد مسکن در مقایسه با تورم به تصویر کشیده شد و در ادامه شاخص مهم قیمت به اجاره(P/R) با توجه به روند رشد قیمت و اجاره‌بهای مسکن مورد بررسی قرار گرفت. همچنین تعداد معاملات مسکن طی ماه‌های اخیر و فراز و فرود آن به بحث گذاشته شد و در نهایت مقایسه تطبیقی میان رشد قیمت مسکن و تورم طی دو سال اخیر صورت گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
EX-dara سامانه ثنا قوه قضاییه