اتریوم بخریم یا بیت کوین؟

اتریوم بخریم یا بیت کوین؟

ETFهای اتریوم تصویب شده‌اند و اکنون بازار ارزهای دیجیتال در دوگانه ترس ناشی از سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو و امید ورود سرمایه از طریق ETFهای رمزارزی قرار گرفته است. به گفته رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا تا ماه سپتامبر شاهد اجرایی شدن این صندوق‌های قابل معامله در بورس‌های نزدک و نیویورک خواهیم بود، اگرچه تحلیلگران بلومبرگ انتظار دارند که تا یک ماه دیگر معاملات ETFهای اتریوم آغاز شود. به گفته تحلیلگران سایت کوین شیرز نیز، موسسات شروع به سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم کرده‌اند. اما باید دید که این روند تا کی ادامه خواهد داشت؟

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیت کوین (روزانه) | 29 خرداد 1403

قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین نتوانست از سد سقف کانال نزولی یک سال و نیم خود عبور کند. اگرچه نکته مثبت در نمودار قیمت این است که پس از رشد قیمت اخیر از 0.045 تا 0.057 BTC اصلاح صورت گرفته چندان شارپ نبوده و در صورتی که قیمت بتواند حمایت 0.05 BTC را حفظ کند، کماکان می‌توان به رشد قیمت تا سقف کانال در گام اول و محدوده 0.06 BTC در گام بعدی امیدوار بود.

بیت کوین بخریم یا اتریوم؟
نمودار روزانه قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیت کوین (روزانه) | 12 خرداد 1403

همانطور که در نمودار روزانه نسبت اتریوم به بیت کوین مشاهده می‌شود، اتریوم در حال حاضر در محدوده سقف کانال نزولی یک سال و نیم اخیر خود قرار دارد. در صورت شکست سقف کانال نزولی، محدوده مقاومتی استاتیک مهم 0.06BTC پیش روی قیمت اتریوم خواهد بود. در صورتی که اتریوم بتواند بالای این ناحیه تثبیت بدهد، اهداف 0.07 و 0.085 BTC فعال خواهند شد.

اتریوم بخریم یا بیت کوین؟
نمودار روزانه اتریوم نسبت به بیت کوین
اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای بازار ارزهای دیجیتال را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید:

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیتکوین (روزانه) | 13 اسفند 1402

اتریوم که به تازگی توانست از سد مقاومت 3500 دلار عبور کند، با توجه به روند مثبت بازار رمزارزها توانست خود را به محدوده مقاومتی مهم 4 هزار دلار برساند. همانطور که در نمودار روزانه قیمت اتریوم مشاهده می‌کنید، در طول چند روز گذشته، قیمت در محدوده مقاومتی فوق، در حال نوسان بوده است. عبور از سد این مقاومت مهم رشد قیمت تا سقف تاریخی (4800 دلار) را به دنبال خواهد داشت. اگرچه عبور از سد این ناحیه مقاومتی به روند مثبت بازار رمزارزها، ادامه سرمایه‌گذاری موسسات و چه بسا تصویب ETFهای اتریوم وابسته خواهد بود. کماکان محدوده 3500 دلار از اهمیت حمایتی بالایی برخوردار است.

تحلیل تکنیکال اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیتکوین (روزانه) | 13 اسفند 1402

شکست سقف کانال نزولی چندماه اخیر به رشد قیمت تا 0.07 BTC در گام اول و 0.085 BTC در گام بعدی منجر خواهد شد. محدوده 0.05 BTC مهمترین حمایت پیش روی قیمت خواهد بود.

اتریوم بخریم یا بیت کوین
نمودار روزانه قیمت اتریوم به بیتکوین (ETH/BTC)

نسبت اتریوم به بیت کوین (هفتگی) | 27 تیر 1402

نسبت اتریوم به بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

این تحلیل در بهمن ماه سال گذشته به مخاطبین سیگنال تقدیم شد. از آن روز تا به الآن بیت کوین بهترین بازدهی را در مارکت کریپتوکارنسی داشته و انتظار داریم این روند تا رسیدن جفت ارز ETH/BTC به محدوده خط روند سبز رنگ ادامه داشته باشد.

تحلیل در تایم فریم هفتگیست و برای رسیدن به اهداف باید صبور بود.


Ethereum to Bitcoin Ratio (هفتگی) | 10 بهمن 1401

Ethereum to Bitcoin Ratio
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق نمودار فوق انتظار داریم قیمت یکبار دیگر به کف کانال بلند مدت خود واکنش داده و بعد از آن در جهت صعودی حرکت کند. این موضوع نشان می‌دهد در کوتاه مدت بازده بیت کوین از اتریوم بیشتر خواهد بود و در بلند مدت برگ برنده هم‌چنان در دستان اتریوم باقی خواهد ماند.

در تحلیل فوق، اتریوم در صورت و بیت کوین در مخرج کسر قرار گرفته و این یعنی بالا رفتن نمودار، نشان‌دهنده بازده بیشتر اتریوم و پایین آمدن آن نشان‌دهنده بازده بیشتر بیت کوین است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران