بنر اندیشه صبا در مقالات

مقایسه بازدهی صندوق های سهامی با شاخص کل در ماه منتهی به 20 مردادماه 99

مقایسه بازدهی صندوق های سهامی با شاخص کل در ماه منتهی به 20 مردادماه 99

در این گزارش بهترین صندوق ها را از نظر بازدهی با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس در ماه منتهی به  20 مردادماه 99 مقایسه خواهیم کرد.

اگرچه بازدهی بازار بورس در یک ماه گذشته، نسبت به قبل کمتر شده است اما باز هم روند صعودی شاخص کل حفظ شد و تنها از شدت رشد بازار سرمایه کاسته شد. در این حال صندوق های سهامی برتر توانستند عملکرد بهتری از میانگین رشد بازار بورس کسب کنند. شاخص کل بورس 19.5 درصد رشد کرد و شاخص فرابورس نیز 17 درصد افزایش پیدا کرد. شرکت های بزرگ تاثیر زیادی بر رشد شاخص بورس داشتند و به عنوان مهمترین عامل مقایسه بازدهی ها در این گزارش بازدهی صندوق های سهامی را با شاخص کل مقایسه خواهیم کرد.

در این گزارش میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی در یک ماه اخیر را با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس مقایسه می کنیم.

سیگنال، بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی را به صورت ماهانه با شاخص کل مقایسه می کند تا عموم مردم بتوانند با نگاهی منصفانه و به دور از جانبداری برای سرمایه گذاری های خود تصمیم بگیرند. لازم به ذکر است، بازدهی آورده شده صرفا عملکرد گذشته صندوق هاست و به علت ماهیت نوسانی بازار سرمایه، نمی توان گفت در آینده نیز چنین عملکردی تکرار خواهد شد.

بازدهی های ثبت شده در نمودار از آخرین اطلاعات منتشر شده از طرف صندوق های سرمایه گذاری استخراج شده است.

طبق بررسی های کارشناسان سیگنال، صندوق های سرمایه گذاری  ” مشترک ارزش کاوان آینده” و ” فیروزه موفقیت ” با کسب بازدهی های 28.13 درصد و 23.1درصد، در صدر برترین صندوق های سهامی از نظر میزان بازدهی قرار گرفتند.

دو صندوق فیروزه موفقیت و شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه تحت مدیریت شرکت سبدگردان توسعه فیروزه فعالیت می کنند. نکته جالب توجه در جدول برترین صندوق های سهامی این بود که دو صندوق قابل معامله در بورس(ETF) هم در این لیست قرار گرفتند. صندوق شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه در بورس با نماد “فیروزه” و صندوق آسمان آرمانی سهام در بورس با نماد “آساس” فعال هستند.

بر این اساس، پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی با عملکرد بهتر در ماه منتهی به 20 مردادماه 99 عبارت اند از:

توجه:

لازم است تا برترین صندوق های سرمایه گذاری از جنبه های مختلفی مورد سنجش قرار بگیرند. ما در این گزارش صرفا به میزان بازدهی صندوق ها به عنوان برجسته ترین عاملی که اغلب سرمایه گذاران آن را دنبال می کنند، پرداخته ایم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • چطور می‌تونم از پرتفوی سهام صندوق‌ها مطلع بشم که در چه سهامی سرمایه‌گذاری کردن؟

 • وقت بخیر،ایا عملکرد صندوق ها مورد بررسی قرار میگیرد یا هر مقدار سودی که بیان کنند همان قابل قبول است؟

 • سلام من می خواهم در این صندوق ها سرمایه گذاری کنم وفرد ریسک پذیری هستم ولی میزان ریسک وتضمبن های ان را نمی دانم وهمچنین چه جوری وارد صنوق بشم واینکه درصد سود سالیانه چقدر است

 • سلام
  صندوق های که قیمت هر واحدشان چند میلیون است،می توان با سرمایه کمتر از قیمت واحد سرمایه گذاری کرد؟

  • سلام دوست عزیز
   خیر . حداقل خرید به ارزش یک واحد می باشد.

 • سلام
  میخواستم بدونم مبنای زمانی بازدهی صندوقها چه زمانی هست؟
  مثلا از زمان مشابه سال قبل تاکنون؟
  یا از اول سال جاری تا کنون؟
  ممنونم از پاسخ دهید

  • سلام
   در این گزارش مبنای بررسی بازدهی صندوق ها، بازه زمانی یک ماهه از 20 تیر ماه 99 تا 20 مردادماه 99 بوده است.

 • سلام و ارادت
  درخصوص صندوق ارزش کاوان من شنیده بودم که هیات مدیره این صندوق عوض شده و دلیل افت چند ماه قبل این صندوق به خاطر اونه. حالا با توجه به صدر نشینی در میان صندوق ها از منظر بازدهی این مورد را چگونه تحلیلمی کنید.
  تشکر.

 • سلام
  چرا درآمد ثابت ها هم منفی شدند؟
  باتوجه به اینکه بالای 80درصد دارایی اونها سپرده بانکی و اوراق هست نباید اونها از افت شاخص متاثر شوند،
  اینطور نیست؟

  • سلام
   صندوق های درآمد ثابت ممکن است در کوتاه مدت به دلیل فشار فروش و عرضه زیاد منفی بشن.

 • سلام باتوجه به افت در نمودار اکثر صندوقها در هفته های اخیر ایا این افت موقتی هست یا زمان فروش واحدهای موجود؟ میشه راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز
   هیچ قطعیتی در بازار سهام وجود نداره. صندوق های سهامی تابع نوسانات بازار بورس هستند.

 • فعلا که همه صندوق ها عین بورس تو ضضر وحشتناک هستن درضمن هیچ صندوقی خوب نیست و هیچ مدومشون اطلاع درست نمیدن پشتیبانی افتضاحه و به نسبت رشد شاخص هیچی به سرمایه گزارها نمیدن نه خبری از eps ,dps حق تقدم سود مرکب هیچی هیچی اصلا سرمایه گزاری تو این صندوق ها به صرفه نیست اگه ی سبد گردان خوب پیدا کنیم خیلی از اسن بیشتر سود میده

 • سلام،متأسفانه صندوقها تحت هیچ شرایطی پاسخگو نیستند،و برای عموم مردم آزر دهنده ست،لطفأ این مطلب را از طریق سایت بسیار خوبتان پیگیری کنید

 • سلام چطوری در صندوق سرمایەگذاری میتونم سرمایە گذاری کنم؟ تاریخچەی بازدهی صندوق ها رو از کجا میتونم تهیە کنم؟

  • سلام
   برای اطلاع از نحوه سرمایه گذاری در صندوق ها به این لینک مراجعه کنید.
   بازدهی صندوق ها در سایت صندوق و در صفحه اختصاصی هر صندوق در سایت سیگنال قابل مشاهده است.