صعود دلار و افت بورس | دیلی سیگنال | 10 اسفند 99

امروز نیز شاخص نزولی شد و به افت خود ادامه داد. ارزش معاملات بسیار پایین بود و اکثر سهم‌ها در صف فروش قفل شدند. اتفاق عجیب امروز عرضه حقوقی‌ها در سهم اپال بود که تنها دو روز از عرضه اولیه آن گذشته است. با شرایط فعلی بازار فعلا نمی‌توان امیدی برای بازگشت شاخص داشت

اپال امروز را با تقاضای سنگین خریداران و از طرفی دیگه عرضه‌های زیاد آغاز کرد. تحت تاثیر این عرضه‌ها، عرضه اولیه اپال در دومین روز معاملاتی خود و بعد از صعود ۱۲ درصدی، به پایان موج صعودی اول رسید. البته در ادامه دوباره برای خرید این نماد صف خرید نسبتا سنگینی به وجود آمد.

در بازار امروز شاخص‌ها باز هم منفی بودند. به طوری که شاخص کل بورس تهران با افت 8 هزار واحدی (معادل ۰.71 درصد) مواجه شد و شاخص هم‌وزن هم ۰.24 درصد از ارتفاع خود را از دست داد. شاخص کل با این افت کانال ۱.۱۹۰ را هم از دست داد.

ارزش معاملات خرد باز هم کاهش یافت به طوری که ارزش معاملات خرد کمتر از 2 هزار میلیارد تومان در بازار سهام معامله شد. در بین نمادها هم اپال، پالایشی یکم و دارا یکم بیش از همه معامله شده‌اند.

از دیگر نکات مهم بازار امروز، تداوم صف‌های فروش فوق سنگین بود. به طوری که در پایان معاملات امروز، بیش از ۸۰ درصد نمادها با صف فروش‌ مواجه‌ بودند. در سمت مثبت بازار هم تنها ۲ درصد نمادها صف خرید داشتند. 

در برنامه ی امروز همراه با آقای بهادر برهان، مدیر پرتفوی شرکت مشاور سرمایه گذاری ترنج بودیم و ایشان در خصوص وضعیت بازار این نکته را یادآور شدند که بحث دامنه ی نوسان نامتقارن نه تنها تاثیر مثبتی بر بازار نداشته بلکه باعث کاهش نقدشوندگی بازار هم شده است. در خصوص دلار نیز شرایط سیاسی را مبهم توصیف کرده اما فارغ از نوسانات کوتاه مدت اعداد کمتر از 22 هزار تومان را برای آن متصور نبودند. در پایان نیز به این اشاره داشتند که برای سال آینده بهترین بازار به دید بلندمدت بازار سرمایه خواهد بود که وزن بیشتری در پرتفوی خود به آن خواهند داد.

همچنین تحلیل بازارهای جهانی را با آقای احسان چرمگی داشتیم که به بررسی عملکرد تیم تحلیلی سیگنال در بازار کامودیتی ها در سالی که گذشت، پرداختند.
در این برنامه به بررسی عملکرد تحلیلی درباره اونس طلا و نقره در سالی که گذشت پرداختیم و تحلیل های کامودیتی را از اردیبهشت ماه 99 خدمت شما دوستان ارائه کردیم.
اونس طلا:
ابتدا به اونس طلا پرداختیم که از قیمت 1750 دلاری که پس از وقوع کرونا در جهان رخ داده بود بررسی و تحلیل کرده بودیم که در آن زمان اهداف قیمتی 1900 دلاری متصور بودیم که اونس حتی فراتر از این قیمت رفت و به اوج تاریخی خودش در 2072 دلار رسید. در حال حاضر سطوح حمایتی اونس محدوده های 1720 و 1685 دلار میباشد. اونس طلا با توجه به سیاست های انبساط پولی آمریکا بازهم میتواند رشد داشته باشد و در یکسال آینده اهداف قیمتی بالاتری را برای خود تا محدوده 2350 دلار ثبت نماید.
اونس نقره:
برای اونس نقره نیز پس از ریزش سنگین اونس در پی کرونا تا محدوده 11.5 دلار شاهد برگشت سریع قیمت بودیم و از محدوده 17 دلار تحلیل های اونس نقره رو برای شما قرار دادیم و در آن زمان اهداف اولیه 19 تا 21.5 دلار را برای نقره متصور بودیم که قیمت از این امر فراتر رفت و به اوج تاریخی خودش در قیمت 30 دلار رسید. برای اونس نقره همچنان اهداف بالایی مد نظر تحلیلگران بین المللی هست و تا محدوده های 35 الی 50 دلار نیز در بازه یک الی 2 ساله میتواند دست یابد.
تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • علیرضا

    به نظرم ترنج مدیریت صندوق سرو رو داره. هرچند شش درصد در زبانم ولی واقعا دمشون گرم و ممنون. بهترین مدیریت در بین سایر صندوق ها رو داره.

  • علیرضا

    من صندوق عیار رو در پرتفوی خودم دارم که بسیار کمک کننده در پوشش زیان‌ها بوده تا الان

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
25 فروردین 1400