سیگنال مثبت آلتکوین‌ ها به بازار ارزهای دیجیتال

سیگنال مثبت آلتکوین‌ ها به بازار ارزهای دیجیتال

تصویب ETFهای اتریوم جانی تازه به بازار آلتکوین‌ ها بخشیده است. اتریوم، ناتکوین و میم کوین‌ هایی مانند فلوکی اینو و پپه توانسته‌اند در روزهای اخیر نظر سرمایه گذاران را به سوی خود جلب کنند.

ریزش شاخص دامیننس بیت کوین

شاخص بیت کوین دامیننس، نشان دهنده سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال است. با بررسی این شاخص می‌توان دریافت که جذابیت سرمایه گذاری بر روی بیتکوین بیشتر است یا آلتکوین‌ها؟

همانطور که در نمودار روزانه شاخص دامیننس بیت کوین (BTC.D)، مشاهده می‌شود، این شاخص توانسته است روند صعودی خود را به سمت پایین بشکند و نمود آن را می‌توان در رشد قیمت برخی از آلتکوین ها مانند فلوکی، پپه ، داگ ویف هت و ناتکوین مشاهده کرد. در صورتی که شاخص BTC.D زیر ناحیه حمایتی استاتیک 54 درصد تثبیت بدهد، می‌توان انتظار ادامه ریزش تا 51 درصد در گام اول و 49 درصد در گام بعدی را داشت. این موضوع سیگنالی برای جابجایی بخشی از سرمایه سبد از بیتکوین به بازار آلتکوین‌هاست.

رشد قیمت آلتکوین ها
نمودار روزانه شاخص دامیننس بیتکوین (BTC.D)

چه زمانی برای خرید آلتکوین‌ها مناسب است؟

اگرچه شاخص دامیننس بیتکوین در طول یک سال و نیم گذشته در روندی صعودی قرار گرفته است، اما از ابتدای سال 2024، تعداد دفعات برخورد شاخص با خط روند صعودی افزایش یافته است و به نظر می‌رسد بازار مترصد فرصتی برای ورود سرمایه به آلتکوین‌هاست؛ فرصتی که تا کنون به آن دست نیافته است.

اکنون نیز تا زمانی که خط روند صعودی به سمت پایین شکسته نشده است، فرصتی برای خرید آلتکوین‌ها وجود ندارد. اما!! شکست خط روند صعودی و تثبیت پایین آن، انتظار کاهش شاخص تا 50 درصد و ورود سرمایه به سوی آلتکوین‌ها را افزایش می‌دهد.

چه زمانی آلتکوین بخرم؟
نمودار شاخص دامیننس بیتکوین در تایم فریم روزانه (BTC.D)


تحلیل تکنیکال شاخص بیت کوین دامیننس

همانطور که در نمودار روزانه شاخص بیت کوین دامیننس (BTC.D) مشاهده می‌کنید، شاخص در طول یک سال و نیم گذشته در روندی صعودی قرار داشته است. در این مدت سرمایه گذاری بر روی بیتکوین نسبت به میانگین بازار آلتکوین‌ها جذاب تر بوده است. اگرچه آلتکوین‌ها پرسودی هم داشتیم، اما سرمایه گذاری بر روی بیتکوین نسبت به میانگین بازار آلتکوین‌ها در این مدت جذاب‌تر بوده است. تا زمانی که دامیننس بیت کوین، خط روند صعودی خود را حفظ کرده است، کماکان سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین نسبت به آلتکوین‌ها جذاب تر خواهد بود. از دست رفتن این شاخص نیز می‌تواند سیگنالی برای ورود به بازار آلتکوین‌ها باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین دامیننس
نمودار روزانه شاخص بیت کوین دامیننس
اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای بازار ارزهای دیجیتال را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید:

تحلیل تکنیکال شاخص توتال 2

شاخص توتال 2، ارزش بازار آلتکوین‌ها را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می‌کنید، این شاخص با 30 درصد کاهش نسبت به ماه گذشته به زیر یک تریلیون دلار نیز کشیده شد. می‌توانید این ناحیه را به عنوان حد ضرر برای سرمایه‌گذاری بر روی آلتکوین‌ها در نظر بگیرید. تثبیت بالای این ناحیه جذابیت سرمایه گذاری بر روی آلتکوین‌ها را افزایش می‌دهد و از دست دادن آن هشداری مهم در مورد سرمایه گذاری بر روی آلتکوین‌ها خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین دامیننس
نمودار روزانه شاخص توتال 2 (ارزش بازار آلتکوین‌ها)


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *