رادیو سیگنال | رشد شاخص به لطفِ بزرگانِ بورس | دوشنبه 24 خرداد

رادیو سیگنال | رشد شاخص به لطفِ بزرگانِ بورس | دوشنبه 24 خرداد


در پایان معاملات امروز دوشنبه 24 خرداد ماه، شاخص کل با 0.79 درصد افزایش به عدد 1150 هزار واحد رسید. اما شاخص هموزن امروز افت 0.24 درصدی را تجربه کرد. موردی که نشان می‌دهد شرکت های کوچیک عموما در روند صعودی شاخص کل همراه نبودند و با کاهش قیمت همراه بودند. مجموع ارزش معاملات خرد حدود 3348 میلیارد تومان بود که نشان میدهد بازار نسبت به دیروز رونق بهتری داشته. اتفاق خوب اینکه خروج نقدینگی حقیقی ها از بازار نسبت به دیروز 159 میلیارد کاهش پیدا کرد و به عدد 130 میلیارد تومان رسید. علاوه بر آن ارزش کل صف های خرید هم نسبت به دیروز حدود 37 درصد رشد داشته و به عدد 302 میلیارد تومن رسیده است.

رادیو سیگنال در شنوتو و کست‌باکس با آخرین و مهمترین تحولات بازار سرمایه میزبان شماست.

درواقع کاهش رقم خروج پول حقیقی ها و رشد تقاضای بازار دو نشانه خیلی خوب و مثبت برای فعالین بازار به حساب می‌آید. با این شرایط فعالین بازار بایدآن شرایط سالهای 98 و ابتدای 99 را فراموش کنند، درواقع بورس به دلایلی که بررسی آنها در این مقال نمی‌گنجد، رشد عجیب غریبی را تجربه کرد، به دنبال آن، همین شرایط در بازارهای موازی مثل(ارز، مسکن، خودرو و طلا)رقم خورد و رشد قابل توجهی را تجربه کردند.
با توجه به شرایطفعلی و همینطور احتمال احیای برجام، پیش بینی میشود درآینده شاهد رکود در بازارهای مختلف باشیم و در شرایط رکود بورس میتواند بهترین محل برای سرمایه گذاری باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • ابوطالب پرندوار

    خوب و عالی و جامع و کامل توضیح داده شد

  • ابراهیم دهقان کلیشادی

    سلام خیلی کارتون درست

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
9 مرداد 1400