بهبود وضعیت بازار و ورود شاخص به کانال 1.2 میلیون واحدی | دیلی سیگنال

همان‌طور که انتظار میرفت امروز شاخص کل در ادامه روندی که از اواسط بازار دیروز شروع شد، کار خود را در مدار مثبت آغاز کرد. به طوری که شاهد 1.32 درصد (معادل 15.6 هزار واحد) رشد در شاخص کل بودیم و این نماگر به ۱.۲ میلیون رسید.

نکته مهم بازار امروز اما صعودی شدن شاخص هم‌وزن بود. این شاخص نزدیک به 0.04 درصد رشد داشت. فملی و فولاد بیشترین تاثیر بر شاخص کل را داشتند. افزایش قیمت کامودیتی‌ها در بازار جهانی از جمله دلایلی است که اقبال را با این نمادها همراه کرده است.

گرچه تاکنون سیاست‌های اجرا شده در جهت بهبود اوضاع بازار، از جمله تغییر دامنه نوسان، تاثیر چندانی در روند بازار نداشته، اما شاید بتوان گزارش‌های ماهانه جذاب و قیمت های صعودی در بازار جهانی را دلیلی برای تحرکات دیروز و امروز سهم‌های بزرگ در نظر گرفت. 

تحلیل تکنیکال انواع بازارهای مالی در سایت و اپلیکیشن سیگنال

در ۴ هفته اخیر بورس در یک سیکل تکراری در حال حرکت بوده به گونه‌ای که در اولین روز معاملاتی هفته، شاهد صف‌های سنگین فروش و کاهش ارتفاع شاخص کل هستیم، این روند در روز بعد هم تکرار می‌شود. اما دوشنبه گویا برگی تازه در بورس تهران باز می‌شود و شاخص کل متعادل می‌شود.

به گونه‌ای که تعدادی از سهم‌های بزرگ از مدار منفی به سمت صف خرید حرکت می‌کنند. در روز کاری بعد هم در ابتدا شاخص به رنگ سبز کار خود را آغاز می‌کند اما کم کم فشار فروش‌ شدت در اواخر بازار بیشتر می‌شود.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای بازار سرمایه را می‌توانید از کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال پی‌گیری نمائید.

اتفاقی که منجر می‌شود چهارشنبه ها نمادها دوباره قفل در صف فروش شوند. باید دید سبز شدن امروز بورس هم در راستای تکرار این الگو است یا عوامل بنیادی این بار منجر به صعودی جدی در بورس می‌شوند.

در برنامه ی امروز به همراه آقای برزو حق شناس ، تحلیلگر کارگزاری آتی ساز بازار، به بررسی اتفاقات بازار سرمایه در روزهای اخیر پرداختیم. ایشان ضمن اشاره به تاثیرات منفی قانون دامنه نوسان نامتقارن از تصمیمات که اخیرا برای بازار گرفته شده انتقاداتی را مطرح نمودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
16 اردیبهشت 1400