ناتوانی مُسکّن‌های حمایتی از بورس | دیلی‌سیگنال 11 اردیبهشت 1400

با توجه به اتفاقات هفته گذشته که نوید روزهای بهتر را برای بورس به همراه داشت، بسیاری از سهامداران انتظار شروع سبزی از بازار داشتند. گرچه در دقیقه‌های آغازی بازار، شاخص کل در مدار مثبت شروع به کار کرد اما در یک حرکت رفت وبرگشت به نقطه صفر تابلو بازگشت و درنهایت منفی شد. در نهایت شاخص کل با 13 هزار واحد افت (معادل 1.12 درصد) نتوانست به ادامه مسیر صعودی چند روز گذشته خود ادامه دهد.

شاخص کل با این افت دوباره مرز مهم 1.2 میلیون واحد را از دست داد. شاخص هم‌وزن نیز شرایط بهتری نداشته و با 0.38 درصد کاهش به حدود 425 هزار رسید. 

گزارش بازار سهام و آپدیت تحلیل‌ها هر روز در کانال تلگرام تحلیل با سیگنال

این اتفاق درحالی بود که بازار سهام تهران در ۴ هفته اخیر از یک الگوی خاص پیروی می‌کرد. بر اساس سناریوی هفته‌های گذشته بازار کار خود را در مدار منفی آغاز و در نهایت به پایان می‌رساند. اکنون شاهد تکرار انچه در هفته‌های گذشته اتفاق افتاده هستیم باید دید که تا ساعات پایانی بازار تفاوتی در عملکرد آن اتفاق می‌افتد یا خیر.

دولت هفته پیش بسته حمایتی ده گانه خود را معرفی کرد که تا کنون ۳ مورد از آن به تصویب رسیده است. باید دید که تصویب بقیه موارد که در راستای احیای دوباره بازار است می‌تواند تاثیرات مثبت ماندگاری داشته باشد یا خیر. به‌نظر می‌رسد مانند سیاست‌های گذشته، ازجمله تزریق پول به بازار و تغییر دامنه نوسان، این مورد هم مانند مسکنی زودگذر تنها اثر چند روزه‌ای داشته است. شاید در ادامه تصویب موارد دیگر بسته پیشنهادی دولت، جانی دباره به بازار ببخشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • روح اللهمردانی

    سلام لطفا سهام فخوز فایرا و کچاد و پاکشو راتحلیل تکنیکالکنیدبا تشکر

  • فاطمه حسین نژاد

    لطفا بپیوند کاما قشکر فخوز فملی

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
24 اردیبهشت 1400