واکنش منفی بورس به دامنه نوسان جدید | دیلی سیگنال 1 اردیبهشت 1400

قصه دامنه نوسان در بورس تهران تبدیل به یک طنز تلخ شده و سیاستگذاران هر روز روشی جدید را برای از بین بردن نقدشوندگی سهام امتحان می‌کنند. آخرین تصمیمی که در این خصوص گرفته شده هم افزایش یک واحدب درصدی سمت پایین دامنه نوسان است. این تصمیم از امروز اجرایی شده است.

امروز شاخص کل بورس تهران در پی مسیری نزولی که از یک ساعت پایانی بازار دیروز شروع کرده بود، با افت 12 هزار واحدی (معادل 1- درصد) مواجه شد. 
ارزش معاملات خرد در قیاس با روز گذشته افت شدیدی داشته، به‌طوری که امروز 1523 میلیاردتومان معامله خرد را شاهد بودیم. 
خروج پول حقیقی هم طبق معمول ماه‌های اخیر ادامه داشت. به‌طوری که شاهد خروج 580 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام بودیم.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای بازار سرمایه را می‌توانید از کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال پی‌گیری نمائید.

نکته جالب توجه در این میان افت نسبی صف های فروش بود. در حالی که دامنه به شکل طنزآمیزی تنها یک واحد درصد افزایش یافته، اما همین میزان هم اثر محسوسی بر صف فروش‌ها داشت. به‌طوری که با دامنه نامتقارن قبلی وقتی بیش از ۹۰ درصد نمادها در مدار منفی معاملات قرار می‌گرفتند، بیشتر از ۸۰ درصد نمادها هم با صف فروش مواجه می‌شدند. اما امروز کمتر از ۷۰ درصد به صف فروش رسیدند. همچنین ارزش صف‌های فروش هم با افتی نسبتا جدی از محدوده ۶ هزار میلیارد تومانی به حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان رسید

در برنامه ی امروز به همراه آقای محمدمهدی دهقان پور، تحلیلگر و مدرس بازار سرمایه در خصوص تاثیر قوانین جدید همچون تغییر دامنه نوسان، آزادسازی معاملات الگوریتمی و … گفتگو کردیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • بابا بورسو ول کنید تا الان دولت کاری به کار بورس نداشت داشت راه خودشو می‌رفت من نمی‌دونم چه مرضیه ول کنید دیگه آخه کجای دنیا دولتاشون کار دارند آنقدر خرابکاری میکنند اه

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
17 اردیبهشت 1400