تحلیل و بررسی صنایع پتروشیمی | روند کاهشی تورم اجاره مسکن در فصل بهار | دیلی سیگنال

شروع بازار با افزایش تقاضا در گروه های پالایشی همراه بود که همین مورد باعث القای جو مثبت روی سایر صنایع و سهام بود.بسیاری از سهام در محدوده مقاومتی مینوری خود قرار گرفته اند که همین مورد سبب نوسانات در بازار شده است.
با افزایش تقاضا و صعودی شدن شاخص کل در روز چهارشنبه، جو مثبت ایجاد شده تا امروز ادامه داشت و در یک ساعت نخست شاخص کل با یک درصد رشد توانست بر مقاومتی که در آن قرار داشت غلبه کند.
خبر اعلام نرخ خوراک پالایشی‌ها و افزایش سودآوری صنایع مربوطه، بازتاب خوبی بر روی تابلو معاملات داشت.در ابتدای سال 1400، بازار کلا به اخبار بنیادی و وضعیت سودآوری مطلوب شرکت‌ها بی‌اعتنا بود. حتی در صورت انتشار خبرهای مهم در حمایت از بازار، تنها اثرات چند روزه و کوتاه مدتی دیده می‌شد و سهامداران مجددا قوی‌تر از قبل در جایگاه فروشنده قرار می‌گرفتند. واکنش به بهبود وضعیت شرکت‌ها و اخبار مثبت از نشانه‌های روند صعودی است.

رادیو سیگنال در شنوتو و کست‌باکس با آخرین و مهمترین تحولات بازار سرمایه میزبان شماست.

تحلیل و بررسی صنایع پتروشیمی

در برنامه امروز به همراه خانم الهه ظفری، تحلیلگر ارشد بازار سرمایه به تحلیل صنعت پتروشیمی پرداختیم. ایشان ضمن اشاره به پتانسیل ها و ریسک های این صنعت، شرکت های تولید کننده اوره و آمونیاک را بررسی نمودند.

روند کاهشی تورم اجاره مسکن در فصل بهار

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، تورم فصلی اجاره‌بهای واحدهای مسکونی معادل 3.5 درصد بوده است، به این معنی که شاخص قیمت اجاره‌بها در بهار 1400 به نسبت زمستان 1399 معادل 3.5 درصد رشد را تجربه کرده است. همچنین تورم نقطه‌ای اجاره مسکن در بهار سال جاری معادل 29.1 درصد بوده است. در همین‌خصوص در برنامه تحلیلی روز جاری به همراه آقای رسول خدادوست، کارشناس و پژوهشگر اقتصادی، به طور مفصل به تحولات بخش اجاره واحدهای مسکونی پرداخته‌ایم. در ابتدا تصویر کلان روند اجاره‌بها به نمایش گذاشته شد و در ادامه نحوه‌ی توزیع تورم اجاره‌ در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفت.

برای مشاهده روزانه تحلیل و بررسی بازار مسکن به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
EX-dara سامانه ثنا قوه قضاییه