رکوردزنی قیمت‌های جهانی پالادیوم (Palladium) | 4 ازدیبهشت 1400

رکوردزنی قیمت‌های جهانی پالادیوم (Palladium) | 4 ازدیبهشت 1400

رشد تقاضای خودروسازان، روز پنجشنبه قیمت جهانی پالادیوم را به بالاترین سطح تاریخ افزایش داد و هر اونس آن تا عدد 2926 دلار افزایش یافت.

پالادیوم (Palladium) یک فلز براق و نقره رنگ است که در بسیاری از محصولات تولیدی مانند محصولات الکترونیکی و صنعتی کاربرد دارد. همچنین این فلز ارزشمند در دندانپزشکی، صنایع پزشکی، صنایع شیمیایی، جواهرات و تصفیه آب های زیرزمینی نیز کاربرد دارد. بیشترین منابع تامین کننده این فلز ارزشمند که در جدول تناوبی عناصر شماره 46 را به خود اختصاص داده است در معادن واقع در ایالات متحده آمریکا، روسیه، آفریقای جنوبی و کانادا می‌باشد.

پالادیوم یک جزء اساسی در وسایل الکترونیکی است که در بسیاری از فن‌آوری های جدید مانند سلول های سوختی از آن استفاده می‌شود. دلیل اینکه سرمایه گذاران به این فلز ارزشمند توجه ویژه دارند را می‌توان عدم جایگزینی این فلز با فلزات دیگر در موارد کاربردی آن دانست. به عنوان مثال پالادیوم جزء بسیار مهم در مبدل های کاتالیزوری است.

پالادیوم 30 برابر نادرتر از طلا است. همین امر سبب شده تا این کمیابی بر قیمت آن تاثیر داشته باشد. این فلز ارزشمند به ترتیب در اکتبر 2019 تا 1800 دلار پیش رفت و توانست در پایان سال 2020 در هر اونس تروا به مبلغ 2160 دلار برسد. کمترین قیمت پالادیوم در بازارهای جهانی به آگوست سال 1991 برمی‌گردد که قیمتی بالغ بر 78 دلار در هر اونس تروا داشت.

تحلیل تکنیکال انواع بازارهای مالی در سایت و اپلیکیشن سیگنال

قیمت پالادیوم بین سال های 1986 تا 1996 در حدود قیمتی 100 تا 150 دلار در هر اونس بالا و پایین می‌شد. از لحاظ تاریخی قیمت پالادیوم بین سال های 2001 تا 2016 نسبت به دوره های قبلی نوسانات بیشتری را تجربه کرده بود. در اکتبر سال 2017 بود که قیمت پالادیوم به 1000 دلار در هر اونس رسید. و از فوریه 2019 از مرز 1500 دلار عبور کرد.

نظر سنجی های رویترز نشان میدهد که تحلیلگران و بازرگانان پیش بینی های قیمتی پالادیوم یا پلاتین را کاهش داده اند، چرا که شیوع ویروس کرونا باعث کاهش فروش خودرو در جهان شده است. اما همچنان انتظار می‌رود که قیمت پلاتین و پالادیوم به تدریج در سال 2021 افزایش داشته باشد.

از پلاتین و پالادیوم عمدتا به دلیل کاتالیزور بودن قوی در اگزوز های خودرو استفاده می شود که باعث کاهش آثار محیط زیستی می‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت پالادیوم

قیمت در نمودار هفتگی زیر از سال 1998 داخل یک کانال صعودی در حال حرکت بوده است. در اواخر سال 2019 قیمت موفق به شکست کانال قیمتی 20 ساله خود میشود و پس از وقوع پاندمی کرونا در جهان قیمت این فلز ارزشمند چون سایر کامودیتی ها افت قابل توجهی را متحمل میشود و یک پولبک به سقف کانال شکسته شده انجام میدهد.

در حال حاضر قیمت در رالی صعودی قرار دارد و انتظار میرود در صورت ادامه این روند قیمت بتواند طی 6 ماه الی یکسال آینده اوج های بالاتری در اعداد 4269 و 8249 دلار را ببیند و حتی تا سقف کانال دوبل خود تا محدوده ی 15000 دلار نیز رشد نماید.

در صورت شکست سطح حمایتی قرمز رنگ در نمودار روزانه میتوان به افت قیمت تا سطوح حمایتی در سقف کانال قبلی و عدد 1556 دلار امیدوار بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
روند روزانه و رصد لحظه‌ای بازار سرمایه را می‌توانید از کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال پی‌گیری نمائید.

تحلیل تکنیکال قیمت پالادیوم تایم (فریم هفتگی)

تحلیل تکنیکال قیمت پالادیوم تایم (فریم هفتگی)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

تحلیل تکنیکال قیمت پالادیوم تایم (فریم روزانه)

تحلیل تکنیکال قیمت پالادیوم تایم (فریم روزانه)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبارو مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
16 اردیبهشت 1400