تحلیل قیمت های جهانی نفت

تحلیل قیمت های جهانی نفت

معاملات آتی نفت برنت در روز سه‌شنبه به بالای ۷۸ دلار در هر بشکه رسید زیرا نگرانی سرمایه گذاران مبنی بر کاهش تقاضای جهانی کاهش یافته است. این شاخص در هفته گذشته صعود خوبی را ثبت کرد و به بالاترین سطح یک ماهه رسید. این صعود قیمت علیرغم لغو هزاران پرواز توسط خطوط هوایی ایالات متحده در تعطیلات آخر هفته و دوشنبه به دلیل کمبود کارکنان مرتبط با کووید صورت گرفت. ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا روز دوشنبه گفت: انگلیس تا پایان سال 2021 هیچ محدودیت جدیدی برای کووید اعمال نخواهد کرد. تحلیلگران همچنین خاطرنشان کردند که مطالعات نشان‌دهنده نرخ کمتر بستری شدن در بیمارستان و در دسترس بودن گزینه‌های درمانی بیشتراست و این امر انتظارات سرمایه‌گذاران را برای صعود قیمت نفت افزایش داده است. قیمت نفت در سال جاری یعنی 2021 به دلیل بازگشت تقاضا و کاهش عرضه توسط کشورهای عمده تولیدکننده نفت بیش از 50 درصد افزایش یافته است. نوسانات در بازارها در نشست بعدی اوپک پلاس در 4 ژانویه کاهش خواهند یافت، زیرا این گروه قرار است تصمیم بگیرد که آیا به افزایش تولید 400000 بشکه ای در روز در فوریه ادامه دهد یا خیر.

تحلیل نفت برنت

در نمودار داده های روزانه زیر مشاهده میکنید که قیمت با شتاب صعودی خود توانسته است از سطح مقاومتی 76 دلار و 50 سنت عبور کند و در صدد دستیابی به سطوح بالاتر برآید. قیمت روی حمایت مورب آبی رنگ با تشکیل الگوی کف دوقلو رالی صعودی خود را آغاز کرد و تا سطوح کنونی بالا آمد. در صورت تصمیم به کاهش تولیدات توسط اوپک پلاس میتوان به دستیابی قیمت به سطوح هدف 81.5 و 86 دلار نیز امیدوار بود. در سناریوی نزولی با احتمال کمتر در صورت ریزش قیمت به زیر سطح 70 دلاری میتوان تغییر روند از صعودی به نزولی را تایید کرد و انتظار داشت قیمت بتواند سطوح پایینتر در 65 و 60.50 دلار را ببیند.

جهت مشاهده ی نمودار روزانه با کیفیت بهتر کلیک کنید

تحلیل نفت وست تگزاس

از دید تحلیل تکنیکال در نمودار داده های روزانه زیر نیز قیمت پس از درهم شکستن سطح مقاومتی 74.75 دلار تمایل به ادامه رالی صعودی خود دارد و رسیدن به اهداف 84.50 دلار و بالاتر دور از تصور نیست. با توجه به رالی صعودی ایجاد شده هر اصلاح قیمتی صرفا تنفس قیمت برای ادامه روند صعودی تلقی میگردد.

در این شاخص نفتی نیز در سناریوی نزولی با احتمال کمتر در صورت تثبیت کندل روزانه زیر سطح 66.50 دلار میتوان به ریزش قیمت ها تا حمایت های پایینتر در 61.50 و 57.50 دلار امید داشت.

جهت مشاهده ی نمودار روزانه با کیفیت بهتر کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *