تحلیل تکنیکل انس جهانی طلا | 27 شهریور

تحلیل تکنیکل انس جهانی طلا | 27 شهریور

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ به کیتکونیوز گفت: طلا همچنان محبوس می ماند زیرا جهت حرکت مشخصی در بازار وجود ندارد. در بلندمدت نسبت به طلا خوش بینی وجود دارد زیرا سطح بدهی آمریکا از کنترل خارج شده اما در کوتاه مدت هر بار صعود قیمت، با فروش گسترده این فلز ارزشمند مواجه می شود. وی در ادامه افزود: طلا برای جذب دوباره علاقه سرمایه گذاران باید به بالای 1830 دلار برگردد. این تحلیلگر همچنین خاطرنشان کرد که طلا علاوه بر بازده بالاتر اوراق قرضه و دلار آمریکا، در برابر ارزشگذاریهای بالا در بازارهای سهام رقابت می کند. اگر طلا شانسی برای صعود داشته باشد به اندکی ابهام در بازارهای سهام نیاز دارد.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، 15 نفر شرکت کردند که از میان آنها هفت نفر معادل 47 درصد نظر خنثی داشتند و به همین تعداد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که فقط یک نفر معادل هفت درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرد.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای انواع بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

در نظرسنجی این هفته کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد، شمار شرکت کنندگان در مقایسه با رکورد پایین هفته پیش بهبود یافت اما همچنان پایینتر از میانگین نرخ مشارکت ماند. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز، 757 نفر شرکت کردند که از میان آنها 339 نفر معادل 45 درصد به افزایش قیمت طلا و 294 نفر معادل 39 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که 124 نفر معادل 16 درصد نظری نداشتند.

علاوه بر نرخ اندک مشارکت، خوش بینی در میان سرمایه گذاران غیرحرفه ای هم به پایینترین حد خود از اوایل مارس به این طرف افول کرده است. این تغییر احساسات در بازار طلا بدنبال نزول بیش از دو درصدی قیمت این فلز ارزشمند در هفته گذشته روی داد.

از نظر بسیاری از تحلیلگران، بازار طلا در هفته جاری که نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا برگزار می شود، با موانعی روبروست. ابهامات رو به رشدی پیرامون سیاست پولی آمریکا وجود دارد و بعضی از اقتصاددانان می گویند آمار اقتصادی اخیر از طرح بانک مرکزی برای اعلام آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه پشتیبانی می کند. با این حال بعضی از تحلیلگران خاطرنشان کردند اگرچه نسبت به طلا بدبین هستند اما اگر بانک مرکزی آمریکا این برنامه را به تاخیر بیاندازد، طلا می تواند افزایش موقتی پیدا کند.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

نمودار تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا (روزانه)

نمودار تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا (روزانه)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که در تحلیل مشخص است انتظار داریم انس جهانی طلا، هم‌چنان تا محدوده 1705دلار به ریزش خود ادامه دهد؛ پایان اصلاح این فلز ارزشمند، می‌تواند در محدوده های 1705 و یا 1680 دلار رقم خورده و در این محدوده های حمایتی، انس جهانی طلا با حمایت خریدران به سمت مقاومت های خط روند و حتی مقاومت های 1805 و1868دلار حرکت کند.

نظر شما چیست؟!

به نظر شما ریزش انس طلا همچنا ادامه‌دار خواهد بود؟!

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
6 آبان 1400