تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA) | 24 خرداد 1400

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA) | 24 خرداد 1400

یکی از ارزهای دیجیتال که در زمان ریزش بازار رشد کرد و همچینین اصلاح کمی، نیز داشت کاردانو (ADA) بود و می‌توان دلیل این امر را در بنیاد و بنیان‌گذران آن جستجو کرد.

پروژه کاردانو در سال 2015 توسط بنیان‌گذارش چارلز هاسکینسون آغاز شد. هاسکینسون یکی از بنیان‌گذاران اتریوم بود که به دلیل اختلاف با ویتالیک بوترین از این پروژه کنار رفت و بلاکچین خود را تاسیس کرد. هدف او طراحی بلاکچینی بود که در آن تراکنش‌ها با تعداد بیشتر،سریعتر و ارزان‌تر از سایر بلاکچین ها پردازش شود. درواقع او کاردانو را نسل سوم بلاکچین می‌داند و اعتقاد دارد اتریوم و بیت‌کوین نسل اول و دوم بلاکچین هستند.

یکی از دلایل عدم ریزش کاردانو را در این بازار خرسی را می‌توانید در مقاله 90 روز طوفانی برای ارز دیجیتال کاردانو (ADA) جستجو کنید.

امروز در سیگنال قصد داریم این ارزدیجیتال محبوب را برای شما تحلیل کنیم.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

نمودار تحلیل ارز دیجیتال کاردانو (هفتگی)

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA) | 24 خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی ارزدیجیتال کاردانو از ابتدای عرضه با تشکیل الگو تری درایو شروع به ریزش نمود و بعد از جمع‌آوری آن توسط نهنگ ها درکف بازار توانست با یک الگو رالی بیس رالی (RBR) سقف تاریخی خود را بشکند و روی آن پولبک کند.

می‌دانیم تایم فریم هفتگی جهت بلند مدت در نمودار را مشخص می‌کند، پس با دیدن واگرایی منفی در RSI متوجه می‌شویم امکان ریزش برای این ارزدیجیتال در آینده وجود دارد و در واقع از همین الآن اوسیلاتور دارد هشدار های لازم برای اصلاح یا حتی ریزش را صادر می‌کند.

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA) | 24 خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

 چون در تایم فریم هفتگی هستیم این اصلاح می‌تواند یک تا دو ماه زمان ببرد و حتی کلا در یک بازه طولانی در قالب زمان انجام شود و از طرفی امکان بالاتر رفتن برای این ارزدیجیتال محبوب نیز وجود دارد؛ در واقع ما با اینکه می‌دانیم امکان ریزش با توجه به تایم فریم هتفگی وجود دارد اما با استفاده از تایم فریم های پایین‌تر، می‌توانیم در صعود این رمزارز در کوتاه مدت سود کنیم.

در اینجا تمام احتمالات مدنظر آورده شده؛ امکان اینکه قیمت تشکیل درایو سوم را بدهد زیاد است و  بعد از آن تصمیم به ریزش یا صعود بیشتر خواهد گرفت. از طرفی امکان اصلاح برای این رمزارز محبوب نیز از همینجا وجود دارد؛ پس برای تحلیل دقیق‌تر به تایم فریم های پایین‌تر می‌رویم.

وبینار سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به همراه بررسی نقاط ورود و خروج بیش از 20 ارز برتر بازار کریپتوکارنسی
برای آگاهی از شرایط شرکت در این دوره اینجا کلیک کنید.

نمودار تحلیل ارز دیجیتال کاردانو (روزانه)

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA) | 24 خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم روزانه کاردانو اگر بتواند از سطح مقاومتی خود عبور کند توانایی رسیدن به قیمت 4 دلار را نیز خواهد داشت در غیر این صورت به احتمال زیاد خود را به سطح حمایتی پایین نیز خواهد رساند.

نمودار تحلیل ارز دیجیتال کاردانو (4 ساعته)

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA) | 24 خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم چهارساعته کاردانو با شکست الگو مثلث یا کوه به اندازه قاعده آن حرکت خواهد کرد و در اینجا درست به اندازه قاعده مثلث (فلش قرمز رنگ) رو به پایین خواهد رفت و دقیقا همان سطح را میتوان یک حمایت مینوری برای کاردانو لحاظ کرد. (علت اختلاف اندازه دو فلش قرمز رنگ، مقیاس لگاریتمی نمودار است)

در نهایت باید دید، این رمز ارز در آن محدوده چه واکنشی خواهد داشت و چه الگویی تشکیل خواهد داد و با توجه به مفروضات تایم فریم چهارساعته و شکست الگو به سمت پایین، به نظر احتمال رخ دادن سناریو دوم در تحلیل تایم فریم هفتگی، یعنی ریزش از همین حوالی برای این رمزارز قوت خواهد گرفت.

به نظر شما کاردانو توانایی رقابت با بیت‌کوین و اتریوم را در بلندمدت خواهد داشت؟!

آیا اتریوم 2 می‌تواند رقیبی برای این رمزارز باشد؟!

فکر می‌کنید قیمت کاردانو در این بازار سقوط خواهد کرد؟!

نظر خود را زیر همین پست برایمان کامنت کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران