تحلیل تکنیکال نماد کبافق به همراه نمودار (22 تیر ماه 1399)

تحلیل تکنیکال نماد کبافق به همراه نمودار (22 تیر ماه 1399)

شرکت معادن بافق در 16 خرداد ماه سال 1345 به صورت شرکت سهامی خاص به ثبت رسید و در تاریخ 21 خرداد ماه سال 1370 شخصیت حقوقی شرکت به سهامی عام تغییر پیدا کرد و در اواخر سال 1375 در بورس اوراق بهادار تهران با نماد “کبافق” در گروه “استخراج کانه های فلزی” پذیرفته شد. در حال حاضر جزو شرکت های فرعی خدمات بازرگانی پیمان امیر می باشد.

بررسی بازار محصولات این شرکت نشان می دهد که با توجه به صادرات کلیه محصولات شرکت در سال های اخیر، شرکت سهم معقولی در بازار های جهانی صنعت سرب و روی دارا است، بطوری که در این صنعت به عنوان سومین شرکت تولید کننده و صادرکننده جایگاه ثابتی داشته است. عوامل تعیین کننده بر بازار فروش محصولات ریسک نرخ ارز در داخل کشور و نوسان نرخ بازار جهانی فلزات  LME در خارج از کشور هستند.

محصولات شرکت شامل کنسانتره سولفور روی و سرب است که این محصولات عمدتا از طریق بازاریابی جهانی و با قیمت جهانی به فروش می رسد.

شرکت خدمات بازرگانی پیمانی امیر با مالکیت 76.9 درصدی به عنوان سهامدار عمده این شرکت محسوب می شود.

در معاملات امروز حدود 6.7 میلیون برگ سهم به ارزش 322 میلیارد ریال با قیمت پایانی 47730 ریال (2.49%+) داد وستد شد اما با افزایش عرضه هایی که در اواخر وقت در کلیت بازار شکل گرفت، آخرین معامله در این نماد در قیمت 46090 ریال (1.03%-) صورت گرفت.

از دید نموداری این سهم درون یک موج اصلاحی بالارونده در حال نوسان است و پس از رشدی 2 ماهه که از اواسط دی ماه سال قبل از قیمت 1400 تومان تا حوالی 4200 تومان داشت وارد اصلاح شده و به نظر می رسد در حال طی کردن آخرین گام های اصلاحی خود است و می تواند با شکست مقاومت حوالی 5000 تومان، و افزایش تقاضا با اهداف 7120 تومان، 9700 تومان و 13800 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش عرضه ها روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان حمایت خط روند صعودی کوتاه مدت، 3800 تومان و 3000 تومان در نظر گرفت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت رصد بازار در ساعات معاملات و بروز رسانی تحلیل ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه