تحلیل تکنیکال نماد چافست به همراه نمودار (5 مرداد ماه 1399)

تحلیل تکنیکال نماد چافست به همراه نمودار (5 مرداد ماه 1399)

شرکت افست در تیر ماه سال 1336 به تاسیس شد. این شرکت یکی از بزرگترین و مجهزترین چاپخانه ها و تولید کنندگان محصولات فرهنگی و آموزشی در ایران و منطقه است.

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 2 اساسنامه عبارت است از: ” ایجاد و تاسیس چاپخانه و بهره برداری از آنها و چاپ و نشر کتب و یا مطبوعات و هرگونه عملیات مربوط به چاپ و نشر مطبوعات و کتب و تولید لوازم التحریر و لوازم بسته بندی و عملیات مربوط به آن”.

سرمایه شرکت از بدو تاسیس به مبلغ 10 میلیون ریال بوده که طی چند مرحله افزایش به مبلغ 990 میلیارد ریال افزایش یافته است.

بر طبق آخرین اطلاعات سهامداران عمده، بیش از 42 درصد از سهام این شرکت تحت تملک وزارت آموزش و پرورش، 15 درصد در اختیار شرکت سرمایه گذاری ملی ایران و 14 درصد نیز متعلق به شرکت چاپ و نشر کتاب های درسی ایران می باشد.

در پایان معاملات امروز بیش از 2 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 31480 ریال (2.81%-) داد وستد شد و آخرین معامله این سهم در قیمت 30780 ریال و در صف فروش به انجام رسید.

از دید نموداری این سهم درون یک موج اصلاحی بالارونده در حال پیشروی است و اکنون درون شاخص w از موج b اصلاحی خود است و می تواند با تکمیل اصلاح و افزایش تقاضا، با اهداف 4000 تومان، 4400 تومان، 5250 تومان و 6580 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با ادامه عرضه روبرو شود، اولین حمایت آن را می توان بازه حمایت خط روند صعودی (آبی رنگ) و 2800 تومان در نظر گرفت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. جهت مشاهده و رصد تحلیل های انجام شده در ساعت بازار می توانید کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • مجید شفیعی

  چه مقوقع باید سهام بفروشیم

 • فرناز رحمانی

  لطفا آریان راهم تحلیل کنید

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز… درخواست شما به تیم تحلیلی سیگنال منتقل شد.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
13 مرداد 1400