دانلود اپلیکیشن

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی کسرا (13 مهر ماه 1398)

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی کسرا (13 مهر ماه 1398)

وضعیت بنیادی کسرا

شرکت سراميك‌ هاي‌ صنعتي‌ اردكان ‌در زمینه تولید محصولات مواد پیشرفته در زمینه انواع کاتالیست های مورد مصرف صنایع متفاوت خصوصاً نفت، گاز، پتروشیمی و تولید اکتیو آلومینا (آلومینا با خلوص بالا) به عنوان کاتالیست و جاذب و انواع گلوله ها و لاینر های سرامیکی آلومینائی و سیلیکاتی، قطعات ویژه سرامیکی آلومینائی ضد سایش و ضد اسید و تولید انواع قطعات و مصنوعات سرامیکی صنعتی مورد مصرف در صنایع مختلف فعالیت می کند.

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی کسرا (13 مهر ماه 1398)

عمده ی فروش این شرکت گلوله های سایز 75-15 می باشد. (85 درصد از کل فروش شرکت) این محصول در نیمه نخست سال 2680000 کیلوگرم با نرخ 18500 تومان به ازای هر کیلوگرم فروخته شده است. به نظر می رسد این میزان فروش در ادامه سال نیز محقق شود.

در صورت ادامه همین روند، شرکت می تواند تا پایان سال 115 میلیارد تومان فروش داشته باشد که با توجه به حاشیه سود ناخالص 40 درصدی، 70 میلیارد تومان سود ناخالص خواهد ساخت. لازم به ذکر است از آن جایی که عمده ی درآمد و هزینه شرکت در درآمد های عملیاتی و بهای تمام شده خلاصه شده است، می توان گفت سود خالص سال 98 نیز همان 70 میلیارد تومان (120 تومان سود به ازای هر سهم) خواهد بود. بنابراین کسرا با قیمت فعلی (1900 تومان) با پی بر ئی 15 در حال معامله می باشد. (میانگین پی بر ئی گروه 22.24 می باشد)

در نتیجه با توجه به عرضه و تقاضای فعلی سهم، نزدیک شدن به میانگین پی بر ئی گروه دور از انتظار نیست. در این صورت قیمت سهم باید چیزی حدود 2840 تومان شود. البته در نظر داشته باشید این عدد برای پی بر ئی بسیار پر ریسک بوده و در صورتی که شرکت نتواند در سود سازی مناسب عمل کند، قیمت سهم با کاهش هنگفتی مواجه خواهد شد.

وضعیت تکنیکالی کسرا

نمودار قیمتی کسرا از دی ماه سال 97 تا کنون و بدون اصلاح قیمتی چشمگیری در حال افزایش بوده که این روند همچنان ادامه دارد. از منظر الیوتی با توجه به پشت سر گذاشتن ناحیه مقاومت اکسپنشن 261 درصد موج 1، احتمالاً با یک موج 3 گسترده (Extended Wave 3) مواجهیم.

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی کسرا (13 مهر ماه 1398)
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نماد در ناحیه 2200 تا 2300 تومان یک مقاومت جدی دارد. (همپوشانی مقاومت سوم پیوت ماهانه و مقاومت اریب فیبوناچی 161.8 درصد کانال) در صورت عبور “پر قدرت” از این ناحیه می توان به صعود قیمت همچنان امیدوار بود.

در صورت ریزش قیمت از ناحیه مذکور، می توان کاهش قیمت را تا ناحیه 1600 تومان (همپوشانی فیبوناچی زمانی و کانال صعودی) متصور بود. بنابراین در صورتی که سهم را دارید می توانید از شکست میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای جهت حد ضرر استفاده کنید. در صورتی که سهم را ندارید، قیمت فعلی را چه از منظر بنیادی و چه از منظر تکنیکالی برای ورود پر ریسک می دانیم. در صورت ورود حتما از حد ضرر و حد سود کوچک استفاده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
30 مهر 1399